بهترین پارتیشن های اداری کدامند؟

بهترین پارتیشن‌ اداری برای استفاده در سازمان ها و اداره ها کدام است؟ پارتیشن ها انواع مختلفی دارند، بخشی از آن ها که آکاردئونی و زینتی است و قدمتی طولانی دارد در خانه و محیط مسکونی استفاده می شود ولی نوع جدیدتر پارتیشن ها برای محیط اداری و کاری تولید و تهیه شده که سال ها است از انواع مختلف آن استفاده می شود.

در مدیریت به شیوه جدید استفاده از پارتیشن در فضای گسترده و بزرگ رواج دارد، در شیوه های مدیریت سازمانی کلاسیک نیز برای بخش بندی و استقلال هر واحد کاری از پارتیشن استفاده می شد و هنوز نیز راه حل مناسب برای ایجاد فضایی مناسب کار در اداره ها و شرکت ها استفاده از پارتیشن اداری است. بهترین پارتیشن‌ چه نوع پارتیشنی است؟ پارتیشن های اداری از مواد مختلفی تولید می شوند، شیشه‌ای، پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن ام دی اف و حتی پارتیشن با جنس فلز برای کاربردهای مختلف در سازمان ها به کار می روند.

در دکوراسیون داخلی سازمان ها و شرکت ها اغلب از انواع مختلفی از پارتیشن ها در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می شود، محبوب‌ترین و پرفروش ترین پارتیشن ها از جنس ام دی اف هستند و در رنگ های گوناگون به فروش می رسند.

بهترین پارتیشن اداری

بهترین پارتیشن از چه جنسی است؟

پارتیشن اداری برای جدا کردن موقت یا کوتاه مدت در دکوراسیون داخلی سازمان و شرکت استفاده می شود. این پارتیشن ها از جنس های مختلفی تهیه می گردد، پارتیشن فلزی، شیشه‌ای، آلومینیومی و ام دی اف به صورت دوجداره یا تک جداره تولید و در طراحی داخلی محیط های اداری به کار می روند.

با توجه به اینکه کاربرد پارتیشن اداری چیست و چه ویژگی هایی برای مدیران و کارمندان اولویت دارد از جنس متفاوتی استفاده می شود. اگر اهمیت زیبایی و جذابیت فضا مورد توجه باشد از طراحی‌های ویژه شیشه‌ای یا ام دی اف استفاده می شود. بهترین پارتیشن‌ برای طراحی داخلی محیط اداری پارتیشن شیشه‌ای یا ام دی اف است، یکی از ترکیب‌های پارتیشن که زیبایی خاصی در طراحی انواع آن وجود دارد پارتیشن شیشه و استیل است.

اگر استحکام مورد توجه باشد معمولا از جنس فلز یا ام دی اف با کیفیت بالا استفاده می شود، گاهی جداسازی قسمت ها در محیط کوچکی انجام می شود و یا لازم است سکوت در فضایی کل گیرد در این صورت طراحان داخلی از پارتیشن های دوجداره ام دی اف بهره می گیرند. پارتیشن MDF در طرح ها و رنگ های مختلفی عرضه می شود و بنابراین برای مصارف و کاربردهای مختلف نیز مورد استفاده طراحان قرار می گیرد.

برخی از انواع پارتیشن MDF ظاهری ساده دارند و از جنس های با کیفیت پایین در آن استفاده شده ولی مزیت ارزان قیمت بودن آن باعث استقبال و محبوبیت مشتریان از این پارتیشن ها می شود ولی برخی از انواع پارتیشن MDF دارای طراحی زیبا، خاص و منحصر به فرد هستند، برخی با ترکیب استیل یا شیشه ارائه می شوند و یا به صورت دوجداره یا با قابلیت های دیگری مانند بلوک بودن یا ریلی بودن که برای جابجایی مناسب هستند و به‌ این‌ترتیب می توان به دلیل تنوع بالا و محبوبیت انواع پارتیشن های از جنس MDF به صورت کلی اعلام کرد که بهترین پارتیشن از جنس ام دی اف تشکیل شده است.

انواع پارتیشن

پارتیشن‌ها در انواع مختلفی تولید می شوند، امروزه پارتیشن های اداری دارای تنوع بسیار است و علاوه بر جنس های مختلف در نوع های گوناگون نیز تولید می گردد. با توجه به سلیقه و نوع چیدمان دکوراسیون هر محیط اداری یکی از انواع پارتیشن مورد توجه قرار می گیرد. همچنین کاربرد هر نوع نیز می تواند در موقعیتی خاص مورد استفاده قرار گیرد.

پارتیشن تک جداره، پارتیشن دوجداره، پارتیشن ام دی اف ریلی، پارتیشن شیشه سکوریت، پارتیشن بلوک شیشه‌ای، پارتیشن متحرک، پارتیشن شیشه و استیل، پارتیشن ریلی بخشی از انواع پارتیشن است که با تنوع در طراحی ارائه می شود. پارتیشن های دوجداره می توانند کاملا دو فضا را از یکدیگر تفکیک کنند و به صورت اتاق هایی با محیطی کاملا مستقل تبدیل نمایند ولی پارتیشن های تک جداره کوتاه تنها فضای شخصی محدودی ایجاد کرده و ارتباط میان کارمندان را با یکدیگر قطع نمی کنند.

به صورت کلی محیط هایی مانند فضای کارمندان حسابداری معمولا از سایر فضاها به صورت کامل جدا می شود و برای ایجاد آن از پارتیشن های بلند، دوجداره و با کیفیت استفاده می شود. واحدهایی از شرکت ها که نیروی انسانی متغیری دارد و ممکن است تعداد کارمندان در آن تغییر کند بهتر است با پارتیشن های بلوکی و متحرک ایجاد شوند. بهترین پارتیشن‌ از نظر نوع پارتیشن های با طراحی ویژه از جنس های مختلف است که با کاربرد مورد نظر مشتری همخوانی داشته باشد.

پارنیشن اداری خوب

ارتفاع پارتیشن

پارتیشن های اداری دارای سایز و ارتفاع های مختلفی است زیرا کاربرد این پارتیشن ها متنوع بوده و برای انواع مختلفی از فضاها طراحی می شوند. ارتفاع نیمه در پارتیشن ها برای استفاده در فضاهایی که لازم است کمی جداسازی و شخصی‌سازی در آن ایجاد شود و یا لازم است برای کارمندان مناسب‌سازی شده و فضای لازم برای کار آن ها مهیا شود استفاده می گردد.

از پارتیشن های کامل که ارتفاع آن ها تا سقف ادامه دارد برای جداسازی کامل دو فضا استفاده می شود، با توجه به اینکه نیازهای شرکت در طول زمان تغییر می کند و معمولا نیاز به فضاسازی بیشتری در سازمان ها و شرکت ها وجود دارد گاهی لازم است که فضای بیشتری به نسبت اتاق های موجود در شرکت ایجاد شود و برای این منظور از پارتیشن استفاده می شود. در این مورد پارتیشن های کامل که ارتفاع بلندی دارند به کار برده می شود که دیوار پارتیشن تا سقف ادامه خواهد داشت.

در فضاهای بزرگ از ریل برای پارتیشن هایی که تا سقف ادامه دارند استفاده می شود که جابجایی آن راحت باشد. پارتیشن ریلی نوع مناسبی از پارتیشن برای فضاهای بزرگ است که علاوه بر جداسازی محیط جابجایی پارتیشن را نیز آسان می کند.

ارتفاع کم پارتیشن ها در فضای اداری مزیت های فراوانی دارد، در سازمان ها ارتباط بین کارمندان را تسهیل کرده و علاوه بر آن می تواند فضای شخصی برای هر فرد در نظر بگیرد، در این صورت نه تنها ارتباط که عامل مهمی در پیشبرد فعالیت ها در فضای کاری است قطع نمی شود بلکه فضا و حریم شخصی هر فرد نیز حفظ شده و احساس امنیت برای کارمندان به وجود می آید.

فضای کافی که بین هر پارتیشن برای کار و میز شخصی ایجاد می شود لازم است به اندازه کافی بوده و برای کارهای اداری، قرارگیری سیستم و دستگاه کامپیوتر و وسایل شخصی جای کافی داشته باشد.

 

بهترین پارتیشن چه ویژگی هایی دارد

لازم است برای خرید و سفارش پارتیشن اداری به نکاتی توجه شود. ابتدا نیازهای شرکت خود را در نظر گرفته با توجه به آن نوع پارتیشن را انتخاب کنید. هنگامی که ارتباط میان کارمندان ضروری است از پارتیشن ها با ارتفاع کمتر استفاده کنید و وقتی به جلوگیری از ورود صدا به فضایی می اندیشید از پارتیشن دوجداره ام دی اف یا پارتیشن دوجداره شیشه‌ای استفاده کنید. پارتیشن ها تنوع زیادی دارند و در انواع کلاسیک و مدرن عرضه می شوند برای شرکتی که به شیوه سنتی اداره می شود و سازمانی که دولتی است و مدیریت سنتی دارد از پارتیشن های کلاسیک استفاده کنید که با فضای سازمان هماهنگی داشته باشد و برای فضای شرکتی جوان که با مدیریت مشارکتی اداره می شود از طرح های جدیدتر و مدرن پارتیشن استفاده کنید.

با توجه به نوع کار شرکت نیز می توانید نوع خاصی از پارتیشن ها را سفارش دهید، یک شرکت هنری را بهتر است با پارتیشن های رنگارنگ و مدرن مزین کنید و در فضاهای رسمی مانند وزارتخانه ها بهتر است از رنگ های تیره، کرم و طرح کلاسیک پارتیشن استفاده شود. به صورت کلی بهترین پارتیشن‌ با توجه به خدمات و کالاها و موضوع شرکت متفاوت است. طراحی شرکتی که ارائه دهنده خدمات عروسی است با پارتیشن های ام دی اف سفید تناسب بیشتری دارد تا پارتیشن اداری قهوه‌ای.

رنگ، نوع، جنس و مدل پارتیشن را با توجه به نیاز، کاربرد، موضوع شرکت و سلیقه خود انتخاب کنید. همچنین کاربرد هر نوع پارتیشن را در نظر بگیرید، پارتیشن های متحرک قیمت بالاتری نسبت به انواع ثابت دارند ولی اگر می دانید که طراحی داخلی شرکت شما دچار تغییراتی می شود و ممکن است در سال های آینده چند بار دکوراسیون را تغییر دهید بهتر است از این نوع پارتیشن استفاده کنید که هم در هزینه های آینده کمک کننده است و هم زمان تغییرات را کاهش می دهد.

بهترین پارتیشن اداری

قیمت  بهترین پارتیشن

بهترین پارتیشن‌ ها را باید با توجه به قیمت آن ها انتخاب کنید، ممکن است پارتیشن شیشه‌ای دوجداره با طراحی مدرن و به صورت مدور زیبایی خیره‌کننده‌ای باشد و کارکرد مناسبی برای منظور مورد نظر شما داشته باشد ولی هزینه آن نسبت به سایر هزینه های شرکت منطقی نیست، به علاوه که ممکن است نیازهای شرکت ایجاب کند که تغییراتی در فضاها و دکوراسیون داده شود و برای مدت کوتاه چنین هزینه‌ای به صرفه نباشد؛ بنابراین برای پارتیشن های اداری معمولا هزینه های بسیار زیاد انجام نمی شود مگر در مواقعی که شرکت و سازمانی سال ها به صورت مشخص اداره شود و احتمال نیاز به تغییرات در کوتاه مدت وجود نداشته باشد. کیفیت پارتیشن ها با قیمت آن ها رابطه مستقیم دارد بنابراین اگر نیاز به پارتیشن های با کیفیت بالاتری دارید هزینه پارتیشن و نصب و اجرای آن نیز افزایش می یابد.

بهترین پارتیشن‌ ها با توجه به قیمت، جنس، نوع و طراحی آن و با توجه به کاربرد و نیازهای مشتری تعیین می گردد و به صورت کلی نمی توان یک نوع یا جنس خاص پارتیشن را به عنوان بهترین نوع معرفی کرد.

منبع: https://javizco.com

5 پاسخ
 1. shaker گفته:

  پارتیشن های شرکت ما از برند شماست.
  کیفیت عالی…
  ممنون از شما

 2. mohammad گفته:

  برای ما که مستاجریم بهترین گزینه همین پارتیشنه

 3. رحمان احمدی گفته:

  برای انتخاب نوع پارتیشن مقاله خوبی بوود…

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .