راهنمای انتخاب صندلی اداری طبی

همه ما به این مسئله آگاه هستیم که یک صندلی اداری مناسب تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت کار اشخاص خواهد داشت. همین مسئله باعث شده تا انتخاب صندلی اداری، به یکی از مهمترین ترین انتخاب ها در حین خرید مبلمان اداری تبدیل شود. با این حال اکثر افراد متخصص و فعال در این حوزه تاکید دارند که برای خرید حتما به سراغ صندلی اداری طبی بروید. این مدل از صندلی ها با توجه به استانداردهای موجود و اصول ارگونومیک بدن انسان طراحی و ساخته شده اند. همچنین کمک می کند افراد در طی نشستن های طولانی مدت با هیچگونه مشکلی روبرو نشوند. اما سوال اینجاست که صندلی اداری طبی از چه ویژگی هایی بهره مند می باشد؟ در ادامه این مقاله با توجه به سوالاتی که در این زمینه مطرح شده به بررسی این موضوع میپردازیم. با ما همراه باشید.

انتخاب صندلی اداری

ویژگی های صندلی اداری طبی

در وهله اول باید بدانید صندلی های اداری با توجه به شغلی که مشغول به انجام آن هستید، خصوصیت های متفاوتی دارند. مثال بارز در این راستا، فردیست که تمام طول ساعات اداری خود را مشغول کار با کامپیوتر است. مسلما چنین فردی برای حفظ سلامتی خود نیاز دارد که هرازگاهی به پشتی صندلی تکیه دهد. در چنین شرایطی باید به سراغ استفاده از صندلی هایی بروید که از پشتی مخصوص و انعطاف پذیری بهره مند می باشد. از دیگر ویژگی های صندلی اداری طبی میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

نباید به سراغ خرید صندلی اداری طبی بیش از اندازه نرم بروید. مسلما یکی از مهمترین ویژگی های صندلی اداری، نرم و راحت بودن آن است. اما نه به اندازه ای که همانند مبل در ان فرو رفته و اجازه جابجایی نداشته باشید.

صندلی اداری انتخاب شده باید از تنظیم کننده پایه بهره مند باشد. این صندلی ها باید از ارتفاع مناسبی برخوردار باشند که همین مسئله احساس نیاز به تنظیم کننده را در افراد به وجود می آورد. نرسیدن پای افراد به زمین و یا جمع شدن پاها در هنگام کوتاه بودن ارتفاع صندلی از جمله مهمترین نکاتی است که در حین خرید باید به آن توجه شود.

ارتفاع دسته صندلی نیز باید قابل تغییر باشد. قابلیت تنظیم ارتفاع دسته صندلی به این معنی است که شما بتوانید در مواقع استراحت آن را در ارتفاعی که راحت هستید تنظیم نمایید و همچنین در هنگام کار به صورتی قرار دهید که کار کردن برای شما راحت تر باشد.

انحنای پشتی باید قابل تنظیم و البته متناسب با سیستم بدنی افراد باشد. صندلی هایی که برای ادارات مورد استفاده قرار میگیرد باید گودی کمر را کاملا پر کند تا از بروز مشکلاتی همچون کمردرد جلوگیری به عمل آورد.

بهترین صندلی اداری طبی کدام است؟

باید بدانید که افراد مختلف با توجه به شغلی که در اختیار دارند جواب های متفاوتی را برای این سوال ارائه می دهند. اما به طور کلی بهترین صندلی مدیریتی و اداری مناسب را باید با توجه به نوع استفاده ای که از آن می شود و یا قطعاتی که در صندلی استفاده شده است، تشخیص داد. نوعی از صندلی اداری طبی را میتوان جزء بهترین ها به حساب آورد که افراد بر روی آن احساس راحتی و کارامد بودن داشته باشند. همچنین به سلامتی افراد آسیبی وارد نکرده و همچنین از کیفیت و طول عمر خوبی بهره مند باشد. اگر بتوانید در حین خرید به این نکات توجه داشته باشید، از یک صندلی اداری مناسب بهره مند خواهید شد.

نکاتی برای خرید صندلی اداری طبی

برای انتخاب صندلی اداری طبی، باید به نکات زیر توجه نمائید:

۱-به سراغ خرید صندلی بی کیفیت نروید

۲- اگر از بودجه مناسبی بهره مند می باشید، تلاش کنید تا اولین انتخاب شما، صندلی اداری طبی باشد.

۳- به قابلیت عقب جلو شدن و تغییر ارتفاع آن توجه داشته باشید.

۴- بهتر است که صندلی مورد نظر از فوم سرد بهره مند باشد.

۵- مهمترین نکته در رابطه با روکش صندلی، کیفیت آن است. اگر کیفیت بالایی نداشته باشد، قابلیت شستشو نداشته و مشکلاتی همچون پوسته پوسته شدن و ترک خوردن را نیز برطرف می کند.

۶- افراد باید راحتی را در طی نشستن های طولانی مدت احساس نمایند.

۷- متریال به کار رفته در حین ساخت صندلی اداری طبی باید کیفیت بالایی داشته باشند در غیراینصورت نمیتواند خواسته ها و نیازهای شما را برآورده سازد.

 

منبع: https://javizco.com

1 پاسخ دادن
  1. علی معین می گوید:

    مطلب بروز و مفیدی بود . ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .