تاثیر رنگ بر روی محیط کاری

تاثیر رنگ در یکنواختی

شما محل کار خود را با تصاویر، تابلو ها و عکس های گوناگون تزیین میکنید. شاید چند ایده کوچک نیز در دکوراسیون و مبلمان اداری اتاق خود ایجاده کرده باشید اما هنوز از جو خسته کننده و خلوص مطلق دفتر خود خارج نشده اید.

به اطراف خود نگاه کنید و ببینید آیا میتوانید چندین در اینجا وآنجا ایجاد کنید تا محل کارتان را بیشتر دوست داشته باشید. شما چه بخواهید باور کنید چه باور نکنید واکنش مغز شما از رنگ هایی است که هر روز در محل کارتان میبینید.

تاثیر رنگ

تاثیر رنگ در ذهن

طبق تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه معتبری در شهر تگزاس آمریکا مشخص شده که که  برخی رنگ های مانند، بژ، سفید و خاکستری در انسان ها بویژه در زنان دچار بروز افسردگی و غم میگردد. همچنین این موضوع در مردان نیز در مواجهه با رنگ بنفش و نارنجی نیز مشاهده شده است.

مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان داده اند که رنگ ها علاوه بر اینکه  خلق و خوی ما را تغییر نمی دهند، بلکه بر افزایش یا کاهش بهروری نیز تاثیر مستقیم دارند.

به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی با استفاده  از تنوع رنگی در طرح خود می کوشند تا از رنگ ها به نحوی استفاده نماییدکه نقش تحریک کننده ای در افزایش تولید و خلاقیت در کارکنان را داشته باشد.

مطالب مرتبط  میز کارمندی پایه فلزی بهتر است یا میز پایه چوبی ؟

رنگ های کم نور مانند سبز و آبی  – دو مورد از رایج ترین رنگ ها در پالت طبیعت –البته به صورت خوش رنگ باعث بهبود بهره وری و تمرکزکارکنان میشود. آنها همچنین یک احساس خوشایند کلی را به همراه می آورند.  اگر می خواهید شادتر و کارآمدتر کار کنید، سبز و آبی انتخاب های عاقلانه هستند.

رنگ سبز خصوصا برای افرادی که میخواهند ساعت ها کار کنند مناسب است.در عین حال هم رنگ  زرد، اغلب توسط روانشناسان رنگ به عنوان سایه خوش بینی، پر انرژی و تازه است. اعتقاد بر این است که باعث نوآوری می شود و بهترین کار در محیط های کاری است که هنرمندان، نویسندگان، طراحان، طراحان و دیگر متخصصان خلاق آن را بکار می برند.

منبع: https://javizco.com

1 پاسخ
  1. غفوریان گفته:

    انتخاب رنگ مناسب از جمله مهمترین فاکتورهای طراحی است و تاثیر بسزای بر روحیه انسان میگذارد. و به دلیل این که این تاثیر را مستقیما درک نمیکنیم بسیار از اوقات انتخاب ما صرفا از روی سلیقه است و نه مناسب بودن آن رنگ برای آن محیط

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .