اصول طراحی میز کنفرانس

در طراحی میز کنفرانس برای مبلمان اداری ، عموما شکل مستطیلی، مربعی، بیضی و یا گرد در نظر گرفته می شود. ظرفیت  میز کنفرانس می تواند از ۶ نفر تا ۱۰۰ نفر باشد. در این نوع میز ها، میتوان از ترکیب چوب و فلز برای مدرن جلوه دادن اتاق جلسه استفاده نمود.

میز های کنفرانس به منظور برگزاری جلسات و میتینگ ها طراحی می شوند. این نوع میز ها باید به گونه ای باشند که برگزار کنندگان جلسات و افرادی که در جلسه حضور دارند، به یکدیگر اشراف داشته باشند و بتوانند به طور رو در رو با هم تبادل نظر و گفتگو نمایند. و معمولا میز های کنفرانس از یک خانواده انتخاب می شود ت با میز مدیریت ست شود.

طراحی میز کنفرانس

 برای میز های کنفرانسی که با ظرفیت های بالا ساخته می شوند، بهترین شکل هندسی بیضی یا دایره است چرا که طرفین مذاکره و یا افرادی که در جلسه حضور دارند به راحتی یکدیگر را مشاهده می کنند و بهتر می توانند بحث و گفتگو نمایند.

ارتفاعی که برای ساخت میز کنفرانس در نظر گرفته می شود، عموما بین ۷۲ تا ۸۲ سانتیمتر از سطح زمین می باشد که البته با توجه به سلیقه مشتریان قابل تغییر می باشد. یک نکته مهم در میز های کنفرانس، فضای مورد نیاز یک نفر برای قرار دادن صندلی دور میز کنفرانس می باشد که به اندازه آن بستگی دارد. میزان استاندارد برای در نظر گرفتن هر صندلی بین ۶۰ تا ۸۰ سانتیمتر در نظر گرفته می شود.

نکاتی برای طراحی میز کنفرانس :

برای طراحی میز کنفرانس باید به برخی از نکات بسیار مهم توجه داشته باشید تا بهترین و مناسب ترین میز کنفرانس را مورد استفاده قرار دهید. برخی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که در مورد طراحی کردن میز کنفرانس وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید عبارت است از :

  1. استانداردهای لازم :

طراحی میز کنفرانس باید به گونه ای باید که تمامی استانداردهای لازم را داشته و افراد بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند. برخی از آنها با شیشه تولید شده اند و قسمت زیادی از آن ها را شیشه تشکیل داده است. باید بدانید که در درجه اول مقاومت شیشه ها مورد توجه است و شما بهتر است به این مورد مهم دقت داشته باشید. شیشه های سکوریت از نمونه بهترین شیشه هایی می باشد که برای طراحی میزهای کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع باید بدانید تمامی متریال هایی که جهت ساخت میز کنفرانس به کار می رود باید مناسب بوده باشد تا افراد بتوانند به راحتی پشت این میزها کنفرانس های خود را برگزار کنند.

مطالب مرتبط  تفاوت میز کارشناسی با میز کارمندی

طراحی میز کنفرانس

البته که باید در نظر داشته باشید اگر شما جلسات زیادی در سالن کنفرانس خود برگزار می کند انتخاب کردن میزهای شیشه ای برای این سالن ها گزینه مناسبی نمی باشد و بهتر است آن نوع که از چوب ام دی اف تولدی شده است را مورد استفاده قرار دهید. اینکه میز کنفرانس تمامی استانداردهای لازم تولیدی را داشته باشد به شما کمک می کند که روی آن به بهترین نحو ممکن کارهای خود را انجام دهید. بهره وری افراد پشت میزهای استاندارد بسیار بیشتر می شود.

  1. طراحی میز به وسیله تولیدی های معتبر :

از دیگر نکاتی که زمان طراحی میز کنفرانس باید به آن توجه داشته باشید این است که طراحی میز را به دست تولیدی های معتبر بسپارید. در واقع آن دسته از تولیدی هایی که برند معتبری را تولید می کنند از بهترین متریال ها استفاده کرده و تمامی استانداردهای لازم را که یک میز کنفرانس باشد داشته باشد را دارند. شما می توانید هر یک از انواع این میزها را که می خواهید خریداری کنید از این تولیدی ها تهیه نمایید. در واقع باید بدانید شما به هیچ عنوان نباید به سراغ تولیدی هایی که معتبر نیست و از متریال های مناسبی برای تولید میز کنفرانس استفاده نمی کنند بروید. آنها در برابر کالایی که بی کیفیت است قیمت زیادی هم از شما دریافت می کنند. به همین دلیل بهتر است با دقت بیشتری تولیدی میز کنفرانس خود را انتخاب کنید.

  1. استفاده از میز کنفرانس نرمال :

بسیاری از افراد شاید بخواهند میزهایی را که شکل عجیب و غربی دارد را برای سالن کنفرانس خود سفارش دهند که این میزها گزینه مناسبی نیستند. شما برای طراحی میز کنفرانس مناسب بهتر است به دنبال یکی از میزهای نرمال با شکل طبیعی باشید. در واقع شما روی این میزها تمرکز بیشتری خواهید داشت و با دقت بیشتری می توانید کارهای خود را انجام دهید. بنابراین زمان انتخاب انواع میز کنفرانس بهتر است یکی از نمونه های ساده تر آن را که با دکوراسیون مورد نظر شما مطابقت بیشتری دارد را خریداری کنید.

مطالب مرتبط  فضای های کاری باز

طراحی میز کنفرانس

طراحان میز کنفرانس می توانند بر اساس نیازهای شما یکی از بهترین نمونه های این میزها را به شما معرفی نمایند تا با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهید و بتوانید از آنها استفاده بهینه داشته باشید. میز کنفرانس گرد یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب هایی می باشد که شما می توانید داشته باشید. در واقع پشت این میزها حالت کنفرانس شکل جدی تری به خود می گیرد و افراد اشتیاق بیشتری به مذاکره نشان می دهند.

  1. انتخاب بر اساس نیاز :

اینکه شما بتوانید زمان طراحی میز کنفرانس شرایط کلی را به خوبی بسنجید تا بتوانید بهترین نمونه میزهای کنفرانس را انتخاب کنید اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید. شما باید زمان خرید هر یک از انواع میزهای کنفرانس که در نظر دارید بودجه خود را مورد سنجش قرار دهید تا بتوانید بهترین نمونه و مدل آن را خریداری کنید. برخی از میزها بدون شک هزینه بیشتری برای خرید دارند ولی اگر شما هزینه هایی دیگری را هم برای پرداخت دارید بهتر است آن میزهای گران قیمت را برای خرید انتخاب نکنید.

طراحانی که در زمینه طراحی میز کنفرانس تخصص دارند می توانند با در نظر گرفتن نیازها و بودجه شما بهترین نمونه این میزها را به شما برای خرید معرفی کنند. در این صورت بدون شک بهترین و اصولی ترین میز کنفرانس را بر اساس نیاز خود خریداری خواهید کرد. دقت داشته باشید که تنها از بین برندهای تولیدی که معتبر هستند باید این میزها را خریداری کنید و به سراغ تولیدی کنندگانی که تخصص ندارند نروید.

مطالب مرتبط  ویژگی های میز کارشناسی خوب

طراحی میز کنفرانس

  1. اندازه میز :

یکی از دیگر نکات بسیار مهمی که زمان طراحی میز کنفرانس و خرید آنها باید به آن توجه داشته باشید اندازه میز می باشد. اگر سالن کنفرانسی که شما در اختیار دارید متراژ زیادی دارد بهتر است در بین انواع میزها یک نمونه را که متراژ و اندازه آن با فضای شما مطابقت بیشتری دارد را خریداری کنید. برخی از سالن های کنفرانس متراژ کمتری دارند که شما باید برای خرید میز کنفرانس یکی از انواع آنها را که اندازه آنها کمتر است خریداری کنید. دقت داشته باشید که اندازه میز یکی از مهمترین نکات است و اگر میز شما در سالن کنفرانس جای نشود افراد به سختی پشت آنها می نشینند.

شما پیش از خرید باید سالن مورد نظر خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه میزهای کنفرانس را برای آن سالن خریداری کنید. اگر شما به تمامی اصولی که که در مورد طراحی میز کنفرانس وجود دارد دقت داشته باشید بدون شک بهترین و با کیفیت ترین نمونه این میزها را می توانید خریداری کنید. بنابراین زمان خرید بهتر است به خوبی این نکته را در نظر داشته باشید تا مناسب ترین نوع آنها را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .