دسته بندی پارتیشن های اداری

درباره پارتیشن های اداری

پارتیشن اداری یکی از وسایل و تجهیزات تاثیر گذار در روند کار به حساب می‌آید که شما می‌توانید از آن به منظور بالا بردن راندمان کار خود استفاده کنید. استفاده از پارتیشن به دلایل گوناگونی مورد استقبال قرار گرفته که برای شما به بررسی دلایل استفاده از آن می‌پردازیم.

جداسازی فضا و ایجاد اتاق با استفاده از پارتیشن اداری

از مهم‌ترین کاربرد پارتیشن اداری می‌توان به این موضوع اشاره کرد شما با استفاده از آن، فضای محیط کار را به بخش‌های گوناگون تقسیم خواهید کرد که هر بخش به منظور انجام کاری شکل گرفته و از آنجایی که این کار از هرج و مرج و شلوغی جلوگیری می‌کند، یک انتخاب مناسب و هوشمندانه محسوب می‌شود که امروزه به دلیل فضا و ملک‌های کوچکی در اختیار افراد قرار می‌گیرد، مورد استقبال واقع شده اند.

همچنین این پارتیشن فضایی را ایجاد می‌کند که کارمندان در آن حریم خصوصی داشته باشند و به انجام امور خود در بهترین شرایط بپردازند و چون اکثر پارتیشن‌هایی که در محیط اداره‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌شوند عایق هستند، افراد در معرض آزار و اذیت صدا قرار نخواهند گرفت.

بدون شک برای شما و هر کارمند دیگری، محیطی که در آن مشغول به کار خواهید بود از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، بنابراین با استفاده از پارتیشن اداری محیط دفتر خود را به درستی تقسیم کنید تا کارمندان شما بتوانند در بهترین حالت و موقعیت، وظایف خود را انجام دهند.

پنهان سازی فضاهای پرت با استفاده از پارتیشن اداری

فضاهای پرت از آن دسته فضاهایی محسوب می‌شوند که از شما یک فضایی را اشغال می‌کنند اما کارایی برای شما نخواهند داشت، بنابراین باید به دنبال راهی برای حل این موضوع بود. یکی از کارهایی که می‌توان برای پنهان سازی فضاهای پرت در نظر گرفت، استفاده از پارتیشن است، به طوری که شما با استفاده از آن علاوه بر زیبایی که در محیط ایجاد می‌کنید، بهترین استفاده از فضا را نیز برده اید؛ بنابراین اگر شما محیطی را انتخاب کردید که فضای پرتی در آن وجود داشت، نگران نباشید چرا که تنها با در نظر گرفتن پارتیشن اداری این مشکل به راحتی حل می‌شود.

مزیت‌های استفاده از پارتیشن اداری

بهره گیری از این پارتیشن‌ها در فضای محیط کار مزیت‌های گوناگونی را به همراه دارد که شامل موارد گوناگونی است که برای شما آن‌ها را بررسی خواهیم کرد؛ در ابتدا و مهمترین مزیتی که برای به کاربردن پارتیشن اداری باید اشاره کرد، ایجاد حریم خصوصی برای افرادی است که در آن محیط مشغول به کار هستند و سپس موضوع عایق بودن مطرح می‌شود که شرایطی را مهیا می‌کند تا کارمندان در محیطی آرام و ساکت فعالیت خود را انجام دهند.

همچنین قیمت و شرایط نصبی که پارتیشن اداری دارد، موارد دیگری است که موجب می‌شود این پارتیشن مورد توجه قرار گیرد؛ امروزه افراد به جای آنکه معماری و دکوراسیون را با استفاده از شیوه‌های قدیمی تغییر دهند، از پارتیشن‌ها بهره می‌برند تا محیط را بدون خرابی و هزینه بالا، جوری که دوست دارند تقسیم کنند.

  • نصب پارتیشن اداری به مدت زمان کوتاهی نیاز دارد و در سرعت بالا و مدت زمان کم امکان استفاده از آن را دارید.
  • این پارتیشن‌ها قابل جا به جایی هستند و می‌توانید آن را با خود به محیط دیگر برده یا در همان محیطی که هستید آن را جابه‌جا کنید و دکوراسیون را تغییر دهید.
  • اگر برای پارتیشن اداری شما مشکل یا نقصی ایجاد شود، امکان تعویض آن برای شما وجود دارد.
  • استفاده از آن‌ها به دیوار و کفه‌ی محیط آسیبی وارد نمی‌کند.
  • اگر شما استفاده از پرده‌های کرکره ای را برای محیط کار می‌پسندید، لازم به ذکر است که امکان نصب آن برای پارتیشن‌های اداری وجود دارد.
  • پارتیشن‌های اداری مقرون به صرفه اند و شما می‌توانید برای مدت طولانی از آن‌ها استفاده کنید، همچنین شما با بهره گیری از این سازه به محیط کار خود زیبایی و جلوه‌ی قشنگی می‌دهد.

انواع گوناگون پارتیشن اداری

زمانی که شما تصمیم به استفاده از این پارتیشن می‌گیرید، با انواع گوناگونی از آن روبرو می‌شوید که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و شما باید با توجه به شرایط و ویژگی، مناسب ترین مدل را انتخاب کنید. ما تصمیم داریم برای شما انواع پارتیشن اداری را مورد بررسی قرار دهیم تا شما به طور کامل بر آن‌ها تسلط پیدا کنید و در زمان انتخاب، مناسب ترین تصمیم را بگیرید.

پارتیشن تک جداره:

پارتیشن اداری تک جداره از یک لایه آلومینیوم با روکش آنادایز تشکیل شده که طراحی آن مقرون به صرفه است و وزن کمی دارد که این موضوع در زمان نصب و یا جا به جایی اهمیت بالایی دارد و از آنجایی که ضخامت آن کم در نظر گرفته شده، برای استفاده در محیط‌های کوچک به صرفه و مناسب تر است.

پارتیشن دوجداره:

استقامت و استحکام پارتیشن‌ آلومینیوم دوجداره نسبت به نوع دیگر بیشتر و در برابر گرما و صدا نیز میزان عایق بودن آن‌ها بیشتر است و در طراحی این مدل از پارتیشن اداری برای آنکه استحکام سازه را بالا ببرند یک لایه آلومینیوم با روکشی از آنادایز استفاده می‌کنند که این کار موجب افزایش کارایی این پارتیشن محسوب می‌شود؛ همچنین باید اشاره کرد که امکان نصب پرده‌های کرکره ای شکل برای این طرح از پنجره دو جداره در نظر گرفته شده که موجب زیبایی و استفاده از نور طبیعی می‌شود.

پارتیشن تمام شیشه‌ای:

از دیگر مدل‌های پارتیشن اداری، می‌توان به پارتیشن تمام شیشه‌ای اشاره داشت که این پارتیشن از محبوبیت بیشتری برخوردار است و شما با بهره‌گیری از این مدل پارتیشن، زیبایی و جلوه‌ی بیشتری به محیط می بخشید. به کار گیری پارتیشن شیشه‌ای در محیط مزیت‌های دیگری نیز دارد که برای مثال اشاره‌ای خواهیم داشت به عایق بودن یا قابل حمل بودن آن، از طرفی باید گفت استفاده از این مدل پارتیشن اداری به دلیل آنکه از شیشه است، تاثیر چشمگیری در حفظ انرژی خواهد داشت که این موضوع خود یکی از عوامل محبوبیت و استفاده از این دستگاه به حساب می‌آید.

پارتیشن ام دی اف:

پارتیشن ام دی اف از طرح‌های گوناگونی برخوردار است و شما امکان استفاده از این نوع پارتیشن را با توجه به چیدمان دیگر اجزای اتاق و سلیقه‌ی شخصی خود دارید. همچنین باید به کیفیت بالایی که این سازه دارد اشاره‌ای کرد، چرا که شما با تهیه و استفاده از پارتیشن ام دی اف می‌توانید به راحتی و زیبایی تمام محیط و فضا را تقسیم بندی کنید و اتاق‌های گوناگونی را در محیط ایجاد کنید که این محیط‌ها یک فضای خصوصی به حساب می‌آیند که کارمندان در آن‌ها به راحتی مشغول به انجام امور خود می‌شوند.

پارتیشن اداری چوبی:

یکی دیگر از طرح‌هایی که برای پارتیشن اداری می‌توان در نظر گرفت، طرح چوب است که ظاهری زیبا را برای پارتیشن شما ایجاد می‌کند و با توجه به رنگ و طرح‌های گوناگونی که دارد بسیار مورد توجه واقع شده اند؛ البته شما باید در هنگام تهیه این نوع، از کیفیت چوب استفاده شده در این سازه مطمئن شوید تا در مدت زمان استفاده از آن مشکلی پیش نیاید.

همان‌طور که مطالعه کردید، پارتیشن‌های اداری یکی از سازه‌های پرکاربرد در محیط کار به حساب می‌آیند که به دلایل گوناگونی که ذکر شد مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ شما باید با توجه به محیطی که تصمیم دارید آن را به دفتر کار خود تبدیل کنید، پارتیشن مناسبی را انتخاب کنید بنابراین امیدواریم این متن توانسته باشد کمکی به شما کرده باشد.