پارتیشن اداری

درباره پارتیشن های اداری

یکی از انواع پارتیشن، پارتیشن اداری است که در دنیای دکوراسیون مدرن، برای تقسیم بندی محیط‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارتیشن های اداری به دلیل مزایای بالایی که دارد مدتی است جایگزین محبوبی به جای ساخت دیوارهای معمولی شده است.

پارتیشن اداری یکی از تجهیزات پر کاربرد است که امروزه در اکثر سازمان‌ها به چشم می‌خورد این محصول که برای جداسازی و بهینه سازی فضاهای اداری از آن استفاده می‌گردد به زیبا سازی فضاهای اداری و ایجاد محیطی مدرن کمک بسزایی می‌کند.

از دیگر مزایای پارتیشن اداری می‌توان به مدیریت فضا، استفاده حداکثری از نور محیط، افزایش تعامل کارکنان و ایجاد فضایی با دید باز می‌باشد.

پارتیشن اداری یکی از وسایل و تجهیزات تاثیر گذار در روند کار به حساب می‌آید که شما می‌توانید از آن به منظور بالا بردن راندمان کار خود استفاده کنید. استفاده از پارتیشن به دلایل گوناگونی مورد استقبال قرار گرفته که برای شما به بررسی دلایل استفاده از آن می‌پردازیم.

جداسازی فضا و ایجاد اتاق با استفاده از پارتیشن اداری

از مهم‌ترین کاربرد پارتیشن در مبلمان اداری می‌توان به این موضوع اشاره کرد شما با استفاده از آن، فضای محیط کار را به بخش‌های گوناگون تقسیم خواهید کرد که هر بخش به منظور انجام کاری شکل گرفته و از آنجایی که این کار از هرج و مرج و شلوغی جلوگیری می‌کند، یک انتخاب مناسب و هوشمندانه محسوب می‌شود که امروزه به دلیل فضا و ملک‌های کوچکی در اختیار افراد قرار می‌گیرد، مورد استقبال واقع شده‌اند.

همچنین این پارتیشن فضایی را ایجاد می‌کند که کارمندان در آن حریم خصوصی داشته باشند و به انجام امور خود در بهترین شرایط بپردازند و چون اکثر پارتیشن‌هایی که در محیط اداره‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌شوند عایق هستند، افراد در معرض آزار و اذیت صدا قرار نخواهند گرفت.

بدون شک برای شما و هر کارمند دیگری، محیطی که در آن مشغول به کار خواهید بود از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود بنابراین با استفاده از پارتیشن اداری محیط دفتر خود را به درستی تقسیم کنید تا کارمندان شما بتوانند در بهترین حالت و موقعیت، وظایف خود را انجام دهند.

انعطاف پذیری بسیار بالا

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از پارتیشن‌های اداری، انعطاف پذیری می‌باشد به این معنا که می‌توان از متریال فوق‌العاده متنوعی همچون شیشه، ام دی اف، آلومینیوم و … در ساخت پارتیشن بهره برد همچنین می‌توان با توجه به محیطی که دارید با هر اندازه و موقعیت پارتیشن خود را انتخاب و سفارش دهید.

نصب آسان و سهولت اجرا

پارتیشن‌های اداری به طور کامل و کلی در کارخانه تولید و سپس به محل نصب ارسال می‌گردد به همین دلیل در محیط‌های اداری و کار سایر کارکنان اختلالی ایجاد نمی‌شود و به دلیل نداشتن مواد پرت و اضافه باعث تمیز ماندن محیط می‌شود.

پنهان سازی فضاهای پرت با استفاده از پارتیشن اداری

فضاهای پرت از آن دسته فضاهایی محسوب می‌شوند که از شما یک فضایی را اشغال می‌کنند اما کارایی برای شما نخواهند داشت، بنابراین باید به دنبال راهی برای حل این موضوع بود. یکی از کارهایی که می‌توان برای پنهان سازی فضاهای پرت در نظر گرفت، استفاده از پارتیشن است، به طوری که شما با استفاده از آن علاوه بر زیبایی که در محیط ایجاد می‌کنید، بهترین استفاده از فضا را نیز برده‌اید؛ بنابراین اگر شما محیطی را انتخاب کردید که فضای پرتی در آن وجود داشت، نگران نباشید چرا که تنها با در نظر گرفتن پارتیشن اداری این مشکل به راحتی حل می‌شود.

پارتیشن اداری ارزان

مزیت‌های استفاده از پارتیشن اداری

بهره‌گیری از این پارتیشن‌ها در فضای محیط کار مزیت‌های گوناگونی را به همراه دارد که شامل موارد گوناگونی است که برای شما آن‌ها را بررسی خواهیم کرد؛ در ابتدا و مهم‌ترین مزیتی که برای به کاربردن پارتیشن اداری باید اشاره کرد، ایجاد حریم خصوصی برای افرادی است که در آن محیط مشغول به کار هستند و سپس موضوع عایق بودن مطرح می‌شود که شرایطی را مهیا می‌کند تا کارمندان در محیطی آرام و ساکت فعالیت خود را انجام دهند.

همچنین قیمت و شرایط نصبی که پارتیشن اداری دارد، موارد دیگری است که موجب می‌شود این پارتیشن مورد توجه قرار گیرد؛ امروزه افراد به جای آنکه معماری و دکوراسیون را با استفاده از شیوه‌های قدیمی تغییر دهند، از پارتیشن‌ها بهره می‌برند تا محیط را بدون خرابی و هزینه بالا، جوری که دوست دارند تقسیم کنند.

  • نصب پارتیشن اداری به مدت زمان کوتاهی نیاز دارد و در سرعت بالا و مدت زمان کم امکان استفاده از آن را دارید.
  • این پارتیشن‌ها قابل جابجایی هستند و می‌توانید آن را با خود به محیط دیگر برده یا در همان محیطی که هستید آن را جابجا کنید و دکوراسیون را تغییر دهید.
  • اگر برای پارتیشن اداری شما مشکل یا نقصی ایجاد شود، امکان تعویض آن برای شما وجود دارد.
  • استفاده از آن‌ها به دیوار و کفه‌ی محیط آسیبی وارد نمی‌کند.
  • اگر شما استفاده از پرده‌های کرکره ای را برای محیط کار می‌پسندید، لازم به ذکر است که امکان نصب آن برای پارتیشن‌های اداری وجود دارد.
  • پارتیشن‌های اداری مقرون به صرفه اند و شما می‌توانید برای مدت طولانی از آن‌ها استفاده کنید، همچنین شما با بهره گیری از این سازه به محیط کار خود زیبایی و جلوه‌ی قشنگی می‌دهد.

سوالات متداول

پارتیشن اداری از راه حل های مدرن برای تقسیم یک فضای ادرای است.

پارتیشن اداری مقرون به صرفه ترین راه برای ایجاد فضای خصوصی در یک فضای باز اداری میباشد

تعیین بهترین نوع پارتیشن اداری بستگی به طراحی فضای اداری شما دارد.

اما  می‌توان به پارتیشن تمام شیشه‌ای اشاره داشت که این پارتیشن از محبوبیت بیشتری برخوردار است و شما با بهره‌گیری از این مدل پارتیشن، زیبایی و جلوه‌ی بیشتری به محیط می بخشید. به کار گیری پارتیشن شیشه‌ای در محیط مزیت‌های دیگری نیز دارد که برای مثال اشاره‌ای خواهیم داشت به عایق بودن یا قابل حمل بودن آن، از طرفی باید گفت استفاده از این مدل پارتیشن اداری به دلیل آنکه از شیشه است، تاثیر چشمگیری در حفظ انرژی خواهد داشت که این موضوع خود یکی از عوامل محبوبیت و استفاده از این دستگاه به حساب می‌آید.

قیمت پارتیشن اداری بر اساس موارد زیر محاسبه میشود

مساحت پارتیشن اداری ضرب در قیمت هر متر مربع آن

محاسبه قیمت یراق آلات

محاسبه قیمت حمل و نصب

1.تماس با کارشناسان ژاویز و دریافت مشاوره و ارائه کاتالوگ محصولات

2.هماهنگی و اعزام کارشناس جهت مشاوره حضوری و اندازه گیری

3.ارائه طرح توسط کارشناسان ژاویز و صدور پیش فاکتور

4.تایید طرح و پیش فاکتور توسط کارفرما و واریز پیش پرداخت

5.آماده سازی پارتیشن و ارسال به محل در زمان تعیین شده

6.نصب و تحویل پارتیشن

بله یکی از مزیت های مهم پارتیشن اداری نسبت به دیوار امکان جا به جایی آن است. برای مشاوره در این مورد شما میتوانید با شماره 02144955754 با مشاورین ما در تماس باشید

انواع گوناگون پارتیشن اداری

زمانی که شما تصمیم به استفاده از این پارتیشن می‌گیرید، با انواع گوناگونی از آن روبرو می‌شوید که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و شما باید با توجه به شرایط و ویژگی، مناسب ترین مدل را انتخاب کنید. ما در ژاویز تصمیم داریم برای شما انواع پارتیشن اداری را مورد بررسی قرار دهیم تا شما به طور کامل بر آن‌ها تسلط پیدا کنید و در زمان انتخاب، مناسب ترین تصمیم را بگیرید.

پارتیشن تک جداره:

پارتیشن اداری تک جداره از یک لایه آلومینیوم با روکش آنادایز تشکیل شده که طراحی آن مقرون به صرفه است و وزن کمی دارد که این موضوع در زمان نصب و یا جا به جایی اهمیت بالایی دارد و از آنجایی که ضخامت آن کم در نظر گرفته شده، برای استفاده در محیط‌های کوچک به صرفه و مناسب تر است.

پارتیشن دوجداره:

استقامت و استحکام پارتیشن‌ آلومینیوم دوجداره نسبت به نوع دیگر بیشتر و در برابر گرما و صدا نیز میزان عایق بودن آن‌ها بیشتر است و در طراحی این مدل از پارتیشن اداری برای آنکه استحکام سازه را بالا ببرند یک لایه آلومینیوم با روکشی از آنادایز استفاده می‌کنند که این کار موجب افزایش کارایی این پارتیشن محسوب می‌شود؛ همچنین باید اشاره کرد که امکان نصب پرده‌های کرکره ای شکل برای این طرح از پنجره دو جداره در نظر گرفته شده که موجب زیبایی و استفاده از نور طبیعی می‌شود.

از مزایای پارتیشن دوجداره می توان به استحکام بیشتر و ایستایی بهتر، قابلیت عبور کابل های شبکه و سیستم، قرار گیری پرده کرکره ای ما بین شیشه و سرعت نصب بالا اشاره نمود.

پارتیشن تمام شیشه‌ای:

از دیگر مدل‌های پارتیشن اداری، می‌توان به پارتیشن تمام شیشه‌ای اشاره داشت که این پارتیشن از محبوبیت بیشتری برخوردار است و شما با بهره‌گیری از این مدل پارتیشن، زیبایی و جلوه‌ی بیشتری به محیط می بخشید. به کار گیری پارتیشن شیشه‌ای در محیط مزیت‌های دیگری نیز دارد که برای مثال اشاره‌ای خواهیم داشت به عایق بودن یا قابل حمل بودن آن، از طرفی باید گفت استفاده از این مدل پارتیشن اداری به دلیل آنکه از شیشه است، تاثیر چشمگیری در حفظ انرژی خواهد داشت که این موضوع خود یکی از عوامل محبوبیت و استفاده از این دستگاه به حساب می‌آید.

سبک زندگی امروزی موجب شده است افراد بیشترین وقت خود را در محیط کاری سپری کنند که همین امر به دلیل کمبود نور و روشنایی باعث افسردگی و خستگی می شود پارتیشن های شیشه ای به دلیل عبور نور خورشید و بهره مندی از نور طبیعی باعث شادابی در محیط های کاری می گردد این تنها مزیت پارتیشن های اداری نیست بلکه ایجاد حریم خصوصی،‌ افزایش تعامل، تقسیم بندی فضا و کاهش صدا از دیگر مزایای پارتیشن های شیشه ای است.

پارتیشن ام دی اف:

پارتیشن ام دی اف از طرح‌های گوناگونی برخوردار است و شما امکان استفاده از این نوع پارتیشن را با توجه به چیدمان دیگر اجزای اتاق و سلیقه‌ی شخصی خود دارید. همچنین باید به کیفیت بالایی که این سازه دارد اشاره‌ای کرد، چرا که شما با تهیه و استفاده از پارتیشن ام دی اف می‌توانید به راحتی و زیبایی تمام محیط و فضا را تقسیم بندی کنید و اتاق‌های گوناگونی را در محیط ایجاد کنید که این محیط‌ها یک فضای خصوصی به حساب می‌آیند که کارمندان در آن‌ها به راحتی مشغول به انجام امور خود می‌شوند.

پارتیشن اداری چوبی:

یکی دیگر از طرح‌هایی که برای پارتیشن اداری می‌توان در نظر گرفت، طرح چوب است که ظاهری زیبا را برای پارتیشن شما ایجاد می‌کند و با توجه به رنگ و طرح‌های گوناگونی که دارد بسیار مورد توجه واقع شده اند؛ البته شما باید در هنگام تهیه این نوع، از کیفیت چوب استفاده شده در این سازه مطمئن شوید تا در مدت زمان استفاده از آن مشکلی پیش نیاید.

همان‌طور که مطالعه کردید، پارتیشن‌های اداری یکی از سازه‌های پرکاربرد در محیط کار به حساب می‌آیند که به دلایل گوناگونی که ذکر شد مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ شما باید با توجه به محیطی که تصمیم دارید آن را به دفتر کار خود تبدیل کنید، پارتیشن مناسبی را انتخاب کنید بنابراین امیدواریم این متن توانسته باشد کمکی به شما کرده باشد.

مطالب مرتبط