پارتیشن آلومینیومی
پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن  آلومینیومی

یکی از سبک طراحی‌هایی که امروزه مورد استقبال قرار گرفته و افراد به آن توجه دارند، طراحی دکوراسیون به سبک مدرن و استفاده از جدیدترین و کاربردی تجهیزات در محیط است. پارتیشن را می‌توان یکی از این تجهیزات در نظر گرفت که برای محیط‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از این محیط‌ها، محیط کار به‌حساب می‌آید. شما می‌توانید با نصب پارتیشن اداری در محل کار خود از ویژگی‌هایی که در اختیار شما می‌گذارد، بهره‌مند شوید. در ادامه قصد داریم تا به معرفی پارتیشن آلومینیوم بپردازیم.

مهم‌ترین کاربردی که یک پارتیشن برای محیط دارد، تقسیم فضا و ایجاد اتاق است، چرا که محیط‌هایی که امروزه برای کارهای گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند از فضای کمی برخوردار هستند و باید آن‌ها را به‌گونه‌ای طراحی کرد که بیشترین کارایی را داشته باشند؛ از همین جهت مدتی است که شاهد استفاده از پارتیشن اداری در محل کار افراد هستیم و مشاهده می‌کنیم که چگونه یک محیط به بخش‌های گوناگون برای انجام کار تقسیم‌بندی شده است.

بسیاری از پارتیشن‌های اداری قابل جابجایی هستند که این موضوع خود می‌تواند امتیاز مثبتی محسوب شود، زیرا شما می‌توانید در صورت نیاز آن را در همان محیط جابجا کنید یا اگر تصمیم به نقل مکان و رفتن به دفتر دیگر دارید، با این قابلیتی که پارتیشن‌های اداری دارند؛ آن‌ها را باز کرده و سپس با خود به محل جدید می‌برید و در آنجا نیز به‌راحتی آن را نصب می‌کنید.

نکته‌ای که در رابطه با پارتیشن‌های اداری وجود دارد، انواع گوناگونی از آن است که در بازار مشاهده می‌کنید؛ هرکدام از مدل‌هایی که برای پارتیشن‌ها در نظر گرفته می‌شود، از ویژگی و خصوصیات منحصربه‌فردی برخوردار هستند که لازم است شما در ابتدا با آن‌ها آشنا شوید و سپس مدلی را که به نسبت برای شما مناسب‌تر و کارایی بیشتری دارد، انتخاب کنید. یکی از انواع گوناگون این پارتیشن را می‌توان پارتیشن آلومینیوم در نظر گرفت که تصمیم داریم در ادامه برای شما توضیح کاملی از آن را در اختیارتان قرار دهیم.

کاربرد های پارتیشن آلومینیومی

شاید برای شما این سوال به وجود آید که پارتیشن آلومینیوم چیست، چه مدل‌هایی دارد، از چه موادی تهیه شده و کاربرد آن چیست؟ باید گفت که در ادامه به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد و شما را به طور کامل به این پارتیشن آلومینیومی آشنا خواهیم کرد.

در ابتدا باید بگوییم، پارتیشن‌هایی که در ساخت آن‌ها شاهد استفاده از فریم آلومینیوم هستیم، پارتیشن‌های آلومینیومی نامیده می‌شوند. امروزه شاهد استفاده از فلز آلومینیوم در صنعت‌های گوناگون هستیم و می‌دانیم این فلز ویژگی و کاربردهای گوناگون و متنوعی دارد و از همین جهت استفاده از آن زیاد شده است. ویژگی‌هایی که فلز آلومینیوم دارد شامل مواردی چون شکل‌پذیری بالا، سبک و عایق بودن در برابر دما است که سبب می‌شود انرژی در به‌صرفه‌ترین حالت ممکن مصرف شود، غیر اشتعال بودن و همچنین استفاده و نصب آسان آن‌ نیز از دیگر موارد محسوب می‌شود.

پارتیشن آلومینیومی برای استفاده در محیط‌های اداری بسیار پرطرفدار است و دلیل آن نیز به ویژگی‌هایی که برای فلز آلومینیوم مشخص کرده‌ایم مربوط می‌شود. برای مثال باید گفت که شرایطی را تصور کنید که در حال خرید و نصب یک پارتیشن اداری در محل کار خود هستید، در این شرایط چه موضوعی برای شما بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد؟ بدون شک علاوه بر زیبایی و همخوانی با محیط وزن این وسیله است که شما باید در انتخاب آن دقت ویژه‌ای داشته باشید.

پارتیشن اداری آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی توانسته به‌خوبی این موضوع را حل کند؛ از آنجایی که فلز آلومینیوم یک فلز سبک به‌حساب می‌آید به کار بردن آن در یک سازه نیز موجب سبکی می‌شود و با توجه به این نکته که اسکلت پارتیشن آلومینیومی از خود این فلز تهیه شده، وزن مناسبی دارد و شما می‌توانید به‌راحتی آن را جابجا کنید. در کنار موضوع سبکی، مورد دیگری که مطرح می‌شود استحکام و مقاومت بالای این پارتیشن است و به دلیل استفاده از رنگ آنادایز که یک رنگ با کیفیت به شمار می‌رود، این پارتیشن جلوه و زیبایی ویژه‌ای به محیط کار شما می‌بخشد.

ایجاد اتاق و جداسازی فضا با استفاده از پارتیشن آلومینیومی

یکی از دلایلی که ما از پارتیشن استفاده می‌کنیم، ایجاد اتاق و جداسازی فضای گوناگون است. توجه داشته باشید که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که امروزه ملک و دفترهای کاری متراژ کمی دارند و برای آنکه بتوانیم از محیط مورد نظر بهترین استفاده را داشته باشیم، باید اقدام به نصب پارتیشن آلومینیوم که یک پارتیشن اداری به‌حساب می‌آید، بپردازیم. شما با این کار محیط را به‌خوبی برای استفاده‌ی کارمندان مهیا می‌کنید و اجازه می‌دهید آن‌ها در شرایط آرام و خصوصی مشغول به انجام فعالیت‌های خود شوند.

پنهان‌سازی فضاهای پرت با به‌کارگیری از پارتیشن آلومینیومی

یکی از عیب و نقص‌هایی که می‌توان برای بسیاری از ملک و فضاها در نظر گرفت، برخورداری آن‌ها از فضای پرت است؛ منظور از فضای پرت این است که علیرغم اینکه فضایی که اشغال می‌کند، کارایی ندارد؛ اما اکنون با توجه به این موضوع که بسیاری از افراد در شرکت و دفترهای خود از این پارتیشن‌ها استفاده می‌کنند، مشکل تا حدودی برطرف شده و استفاده از پارتیشن آلومینیومی می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شما محسوب شود که امکان پوشاندن و پنهان‌سازی چنین فضاهایی را دارد.

انواع گوناگون پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی با توجه به دسته‌بندی‌های گوناگونی که دارد، در انواع متفاوتی دیده خواهند شد. در ادامه تصمیم داریم برای شما دسته‌بندی پارتیشن شیشه‌ای و مدل‌های گوناگون از آن را که شما می‌توانید در اختیار داشته باشید را مورد بررسی قرار دهیم.

بر اساس تعداد جداره:

پارتیشن آلومینیومی را برحسب تعداد جداره می‌توان در دو مدل تک جداره و دوجداره دسته‌بندی کرد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های مختص به خود را دارند که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  • پارتیشن تک جداره آلومینیومی از یک ورقه‌ی آلومینیومی تشکیل شده است و به همین علت وزن آن کم و از قیمت کمتری نسبت به مدل‌های دیگر برخوردار است که این دو موضوع باعث شده افراد بسیاری برای داشتن این نوع از پارتیشن آلومینیوم اقدام کنند. البته لازم به ذکر است که این پارتیشن آلومینیوم تک جداره، عایق مناسبی در برابر گرما و صدا نیست که این موضوع برای بسیاری از افراد خوشایند نبوده و به همین علت از خرید این پارتیشن خودداری می‌کنند.
  • در ساخت پارتیشن آلومینیوم دوجداره از دو ورقه آلومینیوم استفاده می‌شود و بین این دو ورقه را فضای خالی در نظر می‌گیرند که این موضوع را می‌توان یکی از دلایل عایق بودن این پارتیشن در برابر گرما و صدا در نظر گرفت که این ویژگی باعث می‌شود در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. توجه داشته باشید که پارتیشن آلومینیوم دوجداره به دلیل آلومینیوم بیشتر، وزن و قیمت بیشتری دارد.

بر اساس فریم:

پارتیشن آلومینیوم را می‌توان در دودسته‌ی فریم دار و فریم لس طراحی کرد که هر کدام ویژگی و ظاهر مختص به خود را دارند. در مدل فریم دار شاهد استفاده از فلزی چون استیل هستیم که باعث زیبایی این پارتیشن می‌شود و همچنین طول عمر بالایی دارد که این موارد باعث شده استفاده از نوع فریم دار پارتیشن آلومینیوم بیشتر دیده شود. در طراحی فریم لس، چیزی بر روی شیشه‌ی پارتیشن دیده نمی‌شود و این موضوع باعث ظرافت ویژه‌ای برای این دستگاه به‌حساب می‌آید.

پارتیشن اداری آلومینیومی

مزیت‌های استفاده از پارتیشن آلومینیومی

  • شما می‌توانید این پارتیشن را به‌راحتی در محل مورد نظر نصب کنید.
  • زیبایی و قابل تعویض بودن قطعاتی که به‌مرور خراب می‌شوند، از دیگر مزیت‌های این پارتیشن محسوب می‌شود.
  • مناسب برای استفاده در فضاهای کوچک و داشتن قابلیت برای جابجایی
  • دارای طیف رنگی که شامل نقره‌ای، مشکی، سفید و طوسی است و این موضوع می‌تواند انتخاب را برای سلایق گوناگون آسان کند.

در این متن به بررسی یکی دیگر از انواع پارتیشن‌های اداری پرداختیم و شما می‌توانید با توجه به ویژگی‌هایی که این مدل دارد و بررسی آنچه شما نیاز دارید، به تهیه و خرید این مورد اقدام کنید. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما گذاشته باشیم و شما بتوانید با توجه به آن‌ها انتخاب مناسبی داشته باشید.

مطالب مرتبط