شیشه سکوریت

پارتیشن شیشه ای

امروزه شاهد رقابت بین شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون هستیم و هر کدام از این شرکت‌ها و سازمان‌ها به دنبال شیوه‌های گوناگونی برای موفقیت هرچه بیشتر در عرصه‌ی کار خود هستند. یکی از عوامل موفقیت در هر کاری نظم و ترتیب در آن کار است، یکی از شرایطی که می‌توان به این منظور از آن‌ها در شرکت‌ها استفاده کرد، انواع پارتیشن اداری است، در این مقاله قصد داریم تا پارتیشن شیشه ای را مورد بررسی قرار دهیم.

پارتیشن اداری یکی از لوازم بسیار پرکاربرد در جداسازی فضا به حساب می‌آید و در کنار جداسازی محیط، باعث زیبایی و استفاده بهینه از محیط می‌شود. توجه داشته باشید که انواع مختلف پارتیشن اداری در طرح و رنگ‌های گوناگون در بازار وجود دارد که این موضوع باعث می‌شود افراد بتوانند با توجه به محیط کار و سلیقه‌ای که دارند، پارتیشن اداری مناسبی را تهیه و استفاده کنند.

یکی از ویژگی‌های مثبت استفاده از پارتیشن اداری، آسیب نرساندن به محیط، دیوار و کف در هنگام نصب است، توجه داشته باشید که این پارتیشن‌ها در جنس‌های مختلفی چون فلزی، چوبی، شیشه‌ای و انواع دیگر دیده می‌شوند؛ لازم به ذکر است که استفاده از پارتیشن اداری مزیت‌هایی دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • تقسیم‌بندی محیط به‌صورت بهینه و مناسب برای محیط‌های کوچک
 • کم شدن احتمال گم‌شدن مدارکی که در شرکت بایگانی شده است
 • تمرکز کارکنان بر نحوه‌ی کار بدون ایجاد سروصدا
 • صرفه‌جویی در زمان برای دسترسی به مدارک
 • تاثیر مثبت بر دکوراسیون
 • جابجایی راحت به دلیل قابلیت متحرک بودن

اکنون قصد داریم در ادامه برای شما یکی انواع مختلفی از پارتیشن اداری که در بازار دیده می‌شود را مورد بررسی قرار دهیم تا شما با آن‌ آشنا شوید و سپس با توجه به نیاز و سلیقه‌ی خود، آن را برای محیط کار خود خریداری کنید.

پارتیشن شیشه ای

یکی از زیبا و پرکاربردترین پارتیشن‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد را می‌توان پارتیشن شیشه‌ای در نظر گرفت؛ این مدل از پارتیشن همانند یک دیوار شیشه‌ای به نظر می‌رسد و تاثیر چشمگیر آن در استفاده از محیط به چشم می‌آید. در ادامه‌ی این متن تصمیم داریم برای شما به بررسی کامل این مدل از پارتیشن بپردازیم و اطلاعات کافی که شما برای تهیه آن نیاز دارید را نیز مطرح می‌کنیم.

کاربرد پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ای یک انتخاب مناسب برای استفاده در دفاتر و شرکت‌ها به‌حساب می‌آید، این پارتیشن می‌تواند محیطی که شما در آن مشغول به کار هستید را به بهترین حالت ممکن تقسیم کند و طوری باشد که فضاهای دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرند و کارمندان نیز بتوانند در محیطی مناسب به فعالیت خود بپردازند.

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای پارتیشن شیشه ای را می‌توان مناسب بودن آن برای استفاده در محیط‌هایی که از فضای کمی برخوردار هستند، در نظر داشت. شما با استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای در دفتر کار خود که یک فضای به نسبت کوچک محسوب می‌شود، می‌توانید بهینه‌ترین استفاده را از فضا ببرید و کوچک بودن فضا با بهره‌گیری از این موضوع، کمتر به چشم خواهد آمد که می‌توان یک امتیاز مثبت برای پارتیشن شیشه ای در نظر گرفت.

جداسازی فضاها و ایجاد اتاق با استفاده از پارتیشن شیشه ای

امروزه به دلیل آنکه هزینه‌ی اجاره یا خرید یک ملک بزرگ برای راه‌اندازی یک محیط کاری، بسیار زیاد خواهد شد، افراد به دنبال ملک‌های کوچک‌تری هستند، اما بدون شک یک فضای کوچک نمی‌تواند شرایط مناسبی را برای راه‌اندازی یک دفتر به وجود آورد، چرا که ممکن است به دلیل وجود بخش‌های مختلف در فضا شاهد هرج‌ومرج و شلوغی بیش‌ازحد باشیم؛ اما باید گفت استفاده از پارتیشن‌ها این مشکل را به‌راحتی برطرف کرده و افراد می‌توانند از انواع پارتیشن اداری، همانند پارتیشن شیشه ای برای جداسازی فضا و اختصاص دادن هر فضا به یک بخش استفاده کرد.

پنهان‌سازی فضاهای پرت با استفاده از پارتیشن شیشه ای

یکی از مشکلاتی که در بسیاری از دفترهای کاری دیده می‌شود، فضاهای پرتی است که در دورتادور اتاق به چشم می‌آید و علاوه بر ایجاد ظاهری نامناسب، باعث کم شدن کارایی محیط می‌شود؛ اما پارتیشن‌های اداری توانسته‌اند این مشکل را به‌خوبی برطرف کنند. شما می‌توانید در قسمت‌هایی که فضای پرت مشاهده می‌شود، از پارتیشن شیشه ای استفاده و این فضاها را به‌خوبی پنهان کنید و همچنین به دلیل استفاده از پارتیشن شیشه ای که یکی از پرطرفدارترین‌ها به‌حساب می‌آید، جلوه‌ی زیبایی به دفتر کار خود ببخشید.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

اما به چه علت استفاده از پارتیشن شیشه ای مورد توجه قرار گرفته است؟ این نوع پارتیشن چه مزیتی‌هایی دارد که افراد آن را انتخاب می‌کنند؟ در رابطه با این موضوع باید گفت که دلایل مختلفی وجود دارد که شما را متقاعد به استفاده از آن می‌کند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 • یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی که برای این مدل در نظر گرفته می‌شود، امکان استفاده از نور طبیعی است که خود این موضوع فایده‌ی دیگری به همراه خواهد داشت و آن کاهش مصرف انرژی به دلیل استفاده نکردن از نور مصنوعی است.
 • پارتیشن‌های شیشه ای یک عایق مناسب در برابر صدا به‌حساب می‌آیند، از همین جهت اگر در شرکت شما جلسات مهمی برگزار می‌شود که نباید کسی از بحث‌هایی که مطرح می‌شود، خبردار شود ما به شما پیشنهاد می‌دهیم اتاق‌های مخصوصی را به این منظور با استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای ایجاد کنید.
 • علاوه بر آنکه این پارتیشن عایق مناسبی در برابر صدا است، در برابر حرارت و دما نیز به‌خوبی مقاومت نشان می‌دهد و شما می‌توانید آن را یک عایق در برابر این دو موضوع در نظر بگیرید.
 • با استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای، فضاهای کوچک را بزرگ‌تر جلوه دهید؛ دلیل این موضوع ضخامت کم و درنتیجه اشغال کردن محیط کوچک‌تر است که این دو عامل از دلایل بزرگ به نظر رسیدن محیط محسوب می‌شوند.
 • اگر فکر می‌کنید که محیط داخل اتاق و محیط کار شما در معرض دید افراد قرار دارد و شما فضا و حریم خصوصی برای خود ندارید، باید گفت امکان استفاده از شیشه‌های مات برای این پارتیشن وجود دارد و با استفاده از آن می‌توانید این معضل را به‌راحتی برطرف کنید.

پارتیشن شیشه ای

انواع گوناگون پارتیشن شیشه ای و مزیت آنها

زمانی که شما اقدام به خرید این مدل از پارتیشن می‌کنید، با انواع مختلف آن روبرو خواهید شد که هر کدام از آن‌ها برای شما ویژگی و کاربردهای گوناگون دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

پارتیشن شیشه ای تک جداره:

در ساخت و تهیه این پارتیشن تنها از یک لایه‌ی شیشه سکوریت استفاده شده است؛ از مزیت‌هایی که می‌توان برای این مدل در نظر گرفت، اشغال کردن فضای کم از محیط است، همچنین هزینه‌ی پرداختی برای تهیه پارتیشن شیشه ای، به نسبت کمتر از انواع دیگر محسوب می‌شود.

پارتیشن شیشه ای دوجداره:

در طراحی این مدل، شاهد استفاده از دولایه شیشه سکوریت بوده‌ایم که این موضوع باعث می‌شود این پارتیشن مناسب برای استفاده در محیط‌هایی که سروصدای زیادی به گوش می‌رسد، به‌حساب آید.

پارتیشن شیشه ای بدون فریم:

در ساخت پارتیشن بدون فریم از هیچ چارچوبی استفاده نشده و این موضوع علاوه بر ظاهر زیبا و شیکی که به محیط می‌بخشد، باعث اشغال فضای کمتری از محیط نیز می‌شود و می‌توان آن را علیرغم ظاهر شکننده و ضعیفی که دارد، یک پارتیشن با استحکام و قدرت بالا در نظر گرفت.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن مدل شیشه ای محرک:

استفاده از این نوع پارتیشن سبب شده شما بتوانید به یک محیط کوچک جلوه‌ی زیباتری ببخشید و همچنین توجه داشته باشید که امکان جابجایی برای این پارتیشن در نظر گرفته شده از همین جهت کار با آن چندان دشوار نخواهد بود.

با توجه به اطلاعاتی که در دست دارید؛ می‌توانید بهترین نوع از پارتیشن‌های شیشه ای را برای محیط کاری که در نظر دارید، استفاده کنید، لازم به ذکر است که پیش از خرید، فاکتورهایی گوناگونی که در یک انتخاب مناسب لازم است را در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط