عوامل تاثیر گذار در انتخاب دکوراسیون و مبلمان اداری

انتخاب دکوراسیون و مبلمان اداری امری است که باید با دقت، حوصله و سلیقه انجام شود. فضای داخلی اداری نمونه کاملی از یک فضای سازمان یافته با قابلیت دسترسی بالاست. کارمندان در محدوده کاری خود باید به فضای کافی و مبلمان اداری استاندارد جهت بهره وری دسترسی داشته باشند. در طراحی دکوراسیون اداری همچنین باید به روحیه کارمندان، تعاملات اجتماعی آن ها و چشم اندازهای کوتاه مدت و بلند مدت مجموعه نیز توجه کافی شود.

این در حالی است که استانداردها و عوامل تاثیرگذار در طراحی فضای داخلی یک محیط، مدام در حال تغییر و پیشرفت هستند. در انتخاب دکوراسیون داخلی باید به پارامترهای مختلفی توجه شود. دکوراسیون باید کاربردی باشد و با توجه به شکل فعالیت مجموعه و همچنین نیازهای کارمندان انتخاب شود. ما در این مقاله قصد داریم تا عوامل تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون اداری را با دقت بیشتری بررسی کنیم و پیشنهادهایی را در این راستا ارائه دهیم.

طراحی دکوراسیون اداری

عوامل موثر در طراحی دکوراسیون اداری: مبلمان اداری

برای استخدام نیروی کار جدید به چه پارامترهایی توجه می کنید؟ آیا شما نیروی کار خود را تنها با تکیه بر یک استعداد و یا با توجه به مجموعه ای از مهارت های وی انتخاب می کنید؟ چرا این رویکرد را برای طراحی دکوراسیون داخلی و انتخاب مبلمان اداری پیش نگیریم؟! امروزه داشتن یک فضای بزرگ اداری هزینه بسیار زیادی به همراه دارد. به همین سبب است که بسیاری از شرکت ها، به ویژه استارتاپ های نوپا، در شرکت ها و محیط های کوچک تری مستقر هستند. انتخاب مبلمان چند کاره با توجه به فضای موجود، پارامتر مهمی است که می تواند در ارتقای دکوراسیون داخلی فضا بسیار به کمک شما بیاید.

انتخاب مبلمانی که بتوان از آن ها برای کار، شرکت در کنفرانس ها و یا ساعت های استراحت استفاده کرد، ضمن صرفه جویی در فضا، می توانند به شکل قابل قبولی هزینه های سازمان را نیز کاهش دهند. میزهایی با قابلیت تغییر ارتفاع نیز از آن دسته از مبلمان اداری هستند که با توجه به خصوصیات فیزیکی کارمندان قابل تغییر است. از این میزها برای جلسات تیمی کوتاه و سریع نیز می توان استفاده کرد.

مطالب مرتبط  پارتیشن های دوجداره چوبی بهتر است یا پارتیشن دوجداره آلومینیومی

شکل فعالیت مجموعه

مجموعه کاری شما در چه حوزه ای فعالیت می کند؟ آیا شما یک دفتر ترجمه بزرگ را رهبری می کنید یا استارتاپ کوچکی هستید که بر روی ساخت یک نرم افزار ویژه تمرکز دارید؟ شکل فعالیت نیروی انسانی در هر کدام از مجموعه های فوق متفاوت است و بر اساس این تفاوت بنیادی، طراحی دکوراسیون داخلی فضا نیز تغییر پیدا می کند. ایجاد بخش های کوچک و مستقل برای مترجمان امری حیاتی است، چرا که آن ها برای انجام کار خود به تمرکز احتیاج دارند. این در حالی است که در یک شرکت که بخش بزرگی از کار به شکل گروهی رهبری می شود، ایجاد فضای باز کاری و بخش های متصل از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 اثر طبیعت را از دست ندهید!

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از طراحان داخلی به هنگام طراحی دکوراسیون اداری انجام می دهند، در نظر گرفتن المان طبیعت به عنوان بخش لوکس و یا جزئی طرح است. امروزه بسیاری از کارمندان نسبت به طبیعت پیرامون خود آگاه هستند. بسیاری از کارمندان ترجیح می دهند در زیر نور طبیعی کار کنند و فضای سبز کافی را در بخش های داخلی مجموعه ببینند. استفاده از المان چوب، رنگ های طبیعی در کنار استفاده حداکثری از نور طبیعی پارامترهای مهمی هستند که باید در طراحی دکوراسیون اداری مورد توجه قرار گیرند.

طراحی دکوراسیون اداری

 فناوری در دکوراسیون اداری

امروزه نیروی کار را عمدتا افراد جوان تشکیل می دهند. این گروه از افراد از کودکی با فناوری آشنا بوده و از آن استفاده کرده اند. بنابراین، استفاده از فناوری های پیشرفته در محل کار می تواند احساس راحتی و قدرت عمل بیشتری را به آن ها ببخشد. طی مطالعات انجام شده، 80 درصد از کارمندان در شرکت ها عنوان کرده اند استفاده از فناوری های مختلف در محل کار به آنها کمک می کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند و بخواهند زمان های بیشتری را در محل کار خود سپری کنند. مجهز کردن دفتر کار به آخرین تکنولوژی و استفاده از ابزارآلات مرتبط با حوزه فعالیت خود در طراحی دکوراسیون داخلی، پارامتری است که می تواند سطح مجموعه شما را به شکل قابل توجهی ارتقا دهد.

مطالب مرتبط  عوامل موثر بر کارایی کارکنان

عوامل موثر در طراحی دکوراسیون اداری: تکیه بر برند

محل کار شما نمود بیرونی برند و مجموعه ای است که در آن فعالیت می کند. این امر در طراحی دکوراسیون اداری بسیار اهمیت دارد. اگر به دفتر مرکزی برندهای بزرگ دنیا سری بزنید، متوجه هارمونی و پیوستگی میان حوزه فعالیت برند و طراحی داخلی مجموعه خواهید شد. هویت برند و مجموعه در فضای داخلی دفتر، یعنی جایی که در آن متولد شده است، باید به خوبی قابل لمس باشد. استفاده از المان هایی مانند پالت مشخصی از رنگ ها یا استفاده از استانداردهای خاصی در طراحی دکوراسیون داخلی مجموعه، مانند طرح خاصی از مبلمان اداری، کفپوش ها، کاغذهای دیواری و یا طرح های ثابتی از دکوراسیون داخلی، می توانند المان های مشترکی باشند که به فضا هویت می بخشند.

افرادی که به دفتر کار شما وارد می شوند، پیش از آنکه حتی با شما ارتباط برقرار کنند از محیط تاثیر می پذیرند. یک محیط آرام، بی نقص و زیبا می تواند به برداشت آن ها از استانداردها و سطح فعالیت شما بسیار کمک کند.

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری هر محیط کاری، می تواند تاثیر مستقیمی بر نیروی انسانی و موفقیت آن برند در آینده داشته باشد. با ورود نسل جدید از کارمندان و همچنین انقلاب هایی که شرکت های بزرگی همچون گوگل و اپل در راستای طراحی داخلی فضاهای اداری انجام داده اند، دیگر استفاده از سنت ها و چارچوب های قدیمی در فضاهای اداری امکان پذیر نیست.

سرمایه گذاری در طراحی داخلی محل کار، با توجه به المان هایی نظیر اهداف مجموعه، نیاز کارمندان و حوزه فعالیت برند، تلاشی برای تثبیت موفقیت در آینده است. بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی و انتخاب مبلمان اداری هوشمندانه عمل کنید و استاندارد های آن را بر اساس چشم اندازی از آینده تبیین کنید.

منیع: مبلمان اداری ژاویز

3 پاسخ
  1. غفوریان گفته:

    بنظر من مجموعه ای که این مطالب جامع و کامل را در زمینه حرفه ی خود ارائه میدهد، برای سفارش محصول صد درصد مورد اعتماد خواهد بود.

  2. آزمندیان گفته:

    من برای تجهیز دفتر جدیدمون از مقاله شما استفاده کردمم
    ممنون از ژاویز

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .