مینیمال بودن در دکوراسیون اداری چیست؟

مینیمال بودن یک سبک زندگی است که در جنبه های مختلف آن خود را نشان می دهد. با الهام از سبک هنری که در دهه 1950 میلادی در آمریکا رواج پیدا کرد، امروزه سبک زندگی مینیمالیست توانسته است به مبلمان اداری، دکوراسیون خانه ها و حتی سبک های پوشش و زندگی بسیاری از افراد در سراسر دنیا راه پیدا کند. مینیمالیست یکی از سبک های شناخته شده در دکوراسیون اداری مدرن است که به حذف وسایل غیر ضروری و توجه به ضرورت های اداری تاکید می کند. افرادی که به این سبک از دکوراسیون و زندگی علاقه مند هستند، تلاش می کنند تا جنبه های مختلف زندگی خود، از جمله نوع پوشش، طراحی خانه و محل کار را بسیار ساده نگه دارند و تنها معطوف به حفظ ضروریات زندگی باشند.

دکوراسیون اداری مدرن

سبک مینیمالیست در دکوراسیون اداری مدرن بیشتر در کشورهای اسکاندیناوی و شمال اروپا رواج داشت اما با توجه به تاثیری که این سبک در جنبه های مختلف زندگی و کسب و کار مردمان این سرزمین ها داشت، امروزه بسیاری از کشورهای جهان نیز به استفاده از آن در فضای کاری خود ترغیب شده اند. بر اساس مطالعات انجام شده، طراحی دکوراسیون اداری مینیمال در دکوراسیون اداری مدرن می تواند ذهن کارمندان را باز نگه دارد، آرامش آن ها را تامین کند و بهره وری آن ها را افزایش دهد. تمامی این پارامتر ها برای داشتن یک کسب و کار موفق ضروری است. در این مقاله با فواید این سبک و المان های اصلی آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

دکوراسیون اداری مدرن: سبک مینیمالیست و مزیت های آن

روی آوردن به سبک مینیمالیست در محیط کار صرفا تزریق مدرنیته به فضای کار نیست، بلکه مزایای بسیار بیشتری دارد؛ اما این مزایا کدامند؟

 • صرفه جویی در هزینه ها:

  به تمام هزینه هایی که برای تهیه یک دفتر کار معمولی انجام می شود، فکر کنید. برای داشتن یک فضای استاندارد شما به مبلمان اداری و دکوراسیون احتیاج دارید که تخصص و مواد اولیه خاصی را می طلبد. اگر یک استارت آپ کوچک هستید، درگیر شدن با این هزینه ها آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید. با تکیه بر سبک مینیمالیست می توانید با کمترین هزینه لوازم ضروری را برای محل کار خود تهیه کنید و در عین حال یک دکوراسیون اداری مدرن و جذاب را برای فضای کاری خود فراهم کنید. در چنین شرایطی، فضای اداری، منابع و سرمایه تجارت نیز حفظ شده و می توانند صرف موارد مهم تر شوند.

 • افزایش بهره وری:

  با توجه به موارد فوق، خرید کمتر وسایل به معنی نظم بیشتر در محل کار است. یک نظرسنجی در سال 2011 از آفیس دپو نشان داد که 47 درصد از کارمندان معتقدند بی نظمی و بهم ریختگی منجر به از دست رفتن زمان می شود. نظم و ترتیب جاری در سبک مینیمالیست می تواند به شکل مطلوبی میزان بهره وری، دقت و ارتباط میان کارمندان را افزایش دهد.

 • فضای کار بیشتر:

  داشتن فضای کاری بیشتر، یکی از اهداف کلیدی هر مجموعه ای است. اگر برای افزایش نیروی کاری برنامه ریزی می‌کنید، باید تعداد نیروی کار خود را متناسب با فضای کار انتخاب کنید یا اینکه هزینه بیشتری را برای یک فضای بزرگتر پرداخت کنید. ساده و مشخص بودن چیدمان و طراحی دفتر می تواند به شما امکان استفاده از فضاهای بیشتر را بدهد.

دکوراسیون اداری مدرن

دکوراسیون اداری مدرن: پارامترهای اصلی سبک مینیمالیست در فضای کار

 • استفاده از پالت رنگ های ساده و آرامش بخش:

  استفاده از رنگ های طبیعی و آرامش بخش یکی از مهمترین المان های سبک مینیمالیست است. مینیمالیست یک سبک بصری است و استفاده از پالت رنگ های مرتبط و طبیعی می تواند به افراد کمک کند تا در یک فضا نظم بیشتری را تجربه کنند. استفاده از رنگ های شلوغ، کاغذ دیواری هایی با طرح های شلوغ و یا مبلمان اداری بدون نظم و هم خوانی، از استانداردهای سبک مینیمالیست بسیار دور است.
  به عنوان مثال، رنگ های مشکی و سفید، یکی از پالت های رنگی بسیار محبوب در سبک مینیمالیست برای دکوراسیون اداری مدرن هستند. همچنین استفاده از نور طبیعی در طول روز المان مهم دیگری است که در فضاهای مینیمالیستی به آن بسیار توجه می شود.

 • استفاده حداقلی از وسایل و المان های طراحی:

  مینیمالیسم به معنای کنار گذاشتن داشته های شما نیست، بلکه برای داشتن ضروریات تبلیغ می کند. به فضای اطراف خود نگاه کنید و دارایی های خود را بررسی کنید. چرا آن ها را نگهداری می کنید؟ آیا ضروری هستند؟ همین مورد را می توان در فضای دفتر کار نیز اعمال کرد. به آنچه در نقاشی ها، میز کار یا آنچه در فضاهای عمومی اطراف دفتر شما قرار دارد، نگاه کنید. ابتدا چیز‌هایی را انتخاب کنید که برای شما کاربردی هستند یا احساسات خاصی نسبت به آن دارید. مواردی که در این دو گروه قرار نمی گیرند، باید از فضا حذف شوند.

دکوراسیون اداری مدرن

 • انتخاب هوشمندانه مبلمان اداری بر اساس رنگ ها و الگوها:

  در بخش قبل مختصری در خصوص انتخاب رنگ ها مطابق با سبک مینیمالیست در دکوراسیون اداری مدرن، توضیح دادیم. سبک مینیمالیسم در دکوراسیون اداری مدرن به راحتی و از طریق استفاده از  تنالیته‌ ها یا رنگ های خنثی در مبلمان اداری حاصل می شود. برای از بین بدن مرز میان جزئیات و فضای کلی می توانید رنگ‌های دیوار را با کوسن‌ها، خودکار‌ها، قفسه‌ها و وسایل کوچک دیگر ست کنید.
  به یاد داشته باشید که مینیمالیست فضای کسل کننده‌ای ایجاد نمی‌کند، بلکه با استفاده از تناژهای مختلف رنگ ها، سایه ها و انتخاب دقیق آن ها توازن را در بخش های مختلف مجموعه به وجود می آورد. برای برجسته کردن بخش های خاصی از دفتر کار خود، می توانید از رنگ های مختلف و یا بافت های متفاوتی از پارچه و مواد استفاده کنید.

 • انتخاب مبلمان اداری کاربردی:

  با تکیه بر سبک مینیمالیسم، شما باید شلوغی فضای کاری خود را از بین ببرید. برای این کار می توانید از مبلمان اداری کاربردی، قفسه های چند منظوره و المان های تزئینی مناسب استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا با صرف هزینه کمتر از حداقل فضا و مبلمان، بیشترین استفاده را داشته باشید.

سبک مینیمالیست به عنوان یکی از انتخاب های بسیار محبوب در دکوراسیون اداری مدرن شناخته می شود و امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، از آن استفاده می شود. طراحی یک فضا بر اساس استاندارد های این سبک می تواند به کارمندان یک مجموعه کمک کند تا با نظم، بهره وری بیشتر را تجربه کنند و همچنین در فضایی به مراتب آرام تر، با یکدیگر تعامل داشته باشند.

منبع: ژاویز

3 پاسخ
 1. آهاری گفته:

  من یکی از طرفدارای سرسخت این سبک از مبلمان هستم کاش بیشتر این سبک توی محیط های اداری دیده بشه

 2. اشکان رضایی گفته:

  وقتی این مقالات رو میخونم علاقم به مبلمان و میزهای مینیمال بیشتر میشه.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .