صندلی گردان

چرا صندلی گردان؟

پشت میز نشینی عادت هر روزۀ بسیاری از ما می باشد که ترک آن گاهی غیر ممکن است، زیرا بسیاری از ما مجبوریم به منظور انجام یکسری کارها ساعات طولانی را در پشت یک میز سپری کنیم ، گاه این حالت برای ما خسته کننده و کسل کننده می شود و بعد از مدت کوتاهی تجربۀ ناخوشایند انواع مختلف درد به سراغ مان می آید وما را تا ساعت ها رها نمی کند.

صندلی گردان

همان طور که همه می دانیم تعداد زیادی از این دردها به خاطر طرز نادرست نشستن ما در پشت میز کار است، برخی عوامل وجود دارند که می توانند ما را یاری برسانند تا ساعات پشت میزی راحتر وحتی گاهی لذت بخش تر داشته و این دردها یا اصلاً  به سراغمان نیایند ویا حتی قادر باشیم در بهبودشان گامی موثر برداریم و آن استفاده از مبلمان اداری و میز وصندلی استاندارد ومتناسب با ساختار کلی بدن مان است.

در این میان صندلی گردان به خاطر جذابیت های ذاتی که دارد از محبوبیت بیشتری در بین افراد برخوردار بوده وبه دو دستۀ مدیریتی وکارمندی تقسیم می شود و به راحتی در هر مکانی راه یافته وبه خوبی جوابگوی انتظارات افراد است زیرا علاوه بر زیبایی کارایی را نیز همراه خود داشته به گونه ای که در یک اداره دسترسی به قسمت های مختلف از جمله کشوها ، فایل ها وطبقات را بدون برخواستن، برای کارمندان مهیا کرده وهمین امر بر محبوبیت آنها افزوده است.

حفظ سلامت با صندلی گردان:

یک نمونه ازصندلی های استاندارد ومناسب است که بر اساس اصول ارگونومیک ساخته وپرداخته شده است که در آن تمامی ویژگی های بدن انسان به طور تمام وکمال شناخته شده و بر اساس آن به طراحی یک صندلی مناسب اقدام نموده اند.

گاهی شما درد شدیدی در قسمت کمر خود احساس می کنید واین به خاطر کوتاهی غیر استاندارد صندلی است که بدون تقسیم وزن بر روی پاها، فشار بیش از حد را به استخوانهای کمر آورده وباعث ایجاد حس نامطلوب در آن قسمت می شود ولی گاه قضیه کملا برعکس است وبلندی صندلی مزید علت می شود وبا فشار زیاد بر قسمتهای داخلی زانو باعث تخریب غضروف زانو وایجاد مشکلات فراوان در فرد می گردد، یک صندلی گردان مناسب با امکان تنظیم ارتفاعی که در اختیار شما قرار می دهد وزن را به همۀ قسمت های بدن تقسیم کرده ومانع آسیب دیدگی فرد می شود.

پشتی صندلی را نیز دست کم نگرفته وبدانید تکیه گاه مناسب می تواند بخشی از فشار اضافی را کاهش داده و آن را تقسیم کند مثلا شما می توانید از صندلی هایی استفاده کنید که به منظور حفاظت از کمر دارای پشتی کوتاهی بوده ویا به سراغ آن دسته بروید که محافظت از شانه ها را نیز مورد توجه قرار داده است یا برای تکمیل کار خود آن نمونه را برگزینید که برای گردن وسر نیز محافظی نصب کرده وکار محافظت از بدن را تکمیل نموده و از نشستن بر روی آنها لذت استفاده از یک صندلی استاندارد را تجربه نمایید، تکیه گاه قابل اطمینان از ملزومات یک صندلی گردان با کیفیت است.

ویژگی های یک صندلی گردان مناسب:

.استفاده از جنس مطلوب چون پلی وینیل کلراید ، چرم یا پلی استر

.طراحی متناسب با ویژگی های فیزیولوژیک افراد

.القاء حس نشاط وبالا بردن امکان حرکت راحت تر و ایجاد کارایی بیشتر مدیران وکارمندان

. امکان برقراری جریان دائمی خون به تک تک اعضای بدن به خاطر طرز مناسب قرار گرفتن بدن بر روی صندلی

. امکان مانور بالا مانند چرخش وتغییر وضعیت در زمانهای مختلف بر اساس نیاز

. در نظر گرفتن تکیه گاه در بهترین حالت ممکن ومطلوب و حفاظت از کل قسمت های بدن از زانوگرفته تا سرو گردن

. جاسازی کل بدن بر روی آن به صورت کاملا استاندارد به گونه ای که با گذشت زمان به تغییر حالت بدن نیانجامد.

. مانعی بر سر راه  ایجاد رطوبت وعرق با در نظر گرفتن کیفت بالا برای روکش

.تغییر وضعیت نشیمنگاه متناسب با بدن کاربر

. استفاده دسته های مناسب به عنوان اهرم یاری رسان

. طراحی متناسب با جنسیت

مطالب مرتبط  صندلی اداری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

نکات مهم هنگام نشستن بر روی صندلی گردان

. طرز صحیح استفاده از صندلی استاندارد از اهمیت زیادی برخوردار است  زیرا بی دقتی در این امر حتی اگر صندلی شما راحت باشد عواقب جبران نا پذیری را برای بدن شما درپی خواهد داشت.

. اگر خانم هستید وباردار لزوم استفاده از صندلی چرخ دار در هنگام کار برای شما یک امر ضروری محسوب می شود.

. دیسک کمر بیشتر به سراغ افرادی می آید که بجای قرار گرفتن اصولی بر روی صندلی به صورت کج و ناموزون نشسته ویا از لبۀ صندلی برای نشستن استفاده می کنند.

. صندلی گردان این امکان را به شما می دهد تا هرز گاهی حالت خود را تغییر داده وسکون وبی تحرکی را از خود دور نمایید وبدین صورت به اضافه وزن ، ناراحتی های قلبی وعروقی، فشار خون ، مشکلات معده و… دچار نشوید.

. مفاصل نیز در برابر نشستن های طولانی مقاومت کمی داشته وبه سرعت آسیب خواهند دید تحرکات کوتاه مدت در میان فعالیت های روزانه خود را برای تقویت آنها فراموش نکنید.

. کاملا به پشتی صندلی تکیه داده وبدن خود را در یک راستا قرار دهید وسعی کنید ارتفاع صندلی به گونه ای بوده که پاها آویز یا جمع نباشد.

 

 

منبع: https://javizco.com

3 پاسخ
  1. shaker گفته:

    نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد است. در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است. که معمولا با مخفف پی وی سی از آن نام برده می شود.

  2. امید بهمنی گفته:

    لطفا بیشتر درباره پلی وینیل کلراید توضیح بدین

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .