صندلی گردان

پشت میز نشینی عادت هر روزه بسیاری از ما می باشد که ترک آن گاهی غیر ممکن است، زیرا بسیاری از ما مجبوریم به منظور انجام یکسری کارها ساعات طولانی را در پشت یک میز سپری کنیم، گاه این حالت برای ما خسته کننده و کسل کننده می شود و بعد از مدت کوتاهی تجربه ناخوشایند انواع مختلف درد به سراغ مان می آید و ما را تا ساعت ها رها نمی کند.

صندلی گردان

همان طور که همه می دانیم تعداد زیادی از این دردها به خاطر طرز نادرست نشستن ما در پشت میز کار است، برخی عوامل وجود دارند که می توانند ما را یاری برسانند تا ساعات پشت میز راحت تر و حتی گاهی لذت بخش تر داشته و این دردها یا اصلا به سراغمان نیایند و یا حتی قادر باشیم در بهبودشان گامی موثر برداریم و آن استفاده از مبلمان اداری و میز و صندلی استاندارد و متناسب با ساختار کلی بدن مان است.

در این میان صندلی گردان به خاطر جذابیت های ذاتی که دارد از محبوبیت بیشتری در بین افراد برخوردار بوده و به دو دسته مدیریتی و کارمندی تقسیم می شود و به راحتی در هر مکانی راه یافته و به خوبی جوابگوی انتظارات افراد است زیرا علاوه بر زیبایی کارایی را نیز همراه خود داشته به گونه ای که در یک اداره دسترسی به قسمت های مختلف از جمله کشوها، فایل ها و طبقات را بدون برخواستن، برای کارمندان مهیا کرده و همین امر بر محبوبیت آنها افزوده است.

حفظ سلامت با صندلی گردان:

یک نمونه ازصندلی های استاندارد و مناسب است که بر اساس اصول ارگونومی ساخته و پرداخته شده است که در آن تمامی ویژگی های بدن انسان به طور تمام و کمال شناخته شده و بر اساس آن به طراحی یک صندلی مناسب اقدام نموده اند.

گاهی شما درد شدیدی در قسمت کمر خود احساس می کنید و این به خاطر کوتاهی غیر استاندارد صندلی است که بدون تقسیم وزن بر روی پاها، فشار بیش از حد را به استخوان های کمر آورده و باعث ایجاد حس نامطلوب در آن قسمت می شود ولی گاه قضیه کاملا برعکس است و بلندی صندلی مزید علت می شود و با فشار زیاد بر قسمت های داخلی زانو باعث تخریب غضروف زانو و ایجاد مشکلات فراوان در فرد می گردد، یک صندلی گردان مناسب با امکان تنظیم ارتفاعی که در اختیار شما قرار می دهد وزن را به همه قسمت های بدن تقسیم کرده و مانع آسیب دیدگی فرد می شود.

پشتی صندلی را نیز دست کم نگرفته و بدانید تکیه گاه مناسب می تواند بخشی از فشار اضافی را کاهش داده و آن را تقسیم کند مثلا شما می توانید از صندلی هایی استفاده کنید که به منظور حفاظت از کمر دارای پشتی کوتاهی بوده و یا به سراغ آن دسته بروید که محافظت از شانه ها را نیز مورد توجه قرار داده است یا برای تکمیل کار خود آن نمونه را برگزینید که برای گردن و سر نیز محافظی نصب کرده و کار محافظت از بدن را تکمیل نموده و از نشستن بر روی آنها لذت استفاده از یک صندلی استاندارد را تجربه نمایید، تکیه گاه قابل اطمینان از ملزومات یک صندلی گردان با کیفیت است.

ویژگی های یک صندلی گردان مناسب:

.استفاده از جنس مطلوب چون پلی وینیل کلراید، چرم یا پلی استر

.طراحی متناسب با ویژگی های فیزیولوژیک افراد

.القاء حس نشاط و بالا بردن امکان حرکت راحت تر و ایجاد کارایی بیشتر مدیران و کارمندان

. امکان برقراری جریان دائمی خون به تک تک اعضای بدن به خاطر طرز مناسب قرار گرفتن بدن بر روی صندلی

. امکان مانور بالا مانند چرخش و تغییر وضعیت در زمان های مختلف بر اساس نیاز

. در نظر گرفتن تکیه گاه در بهترین حالت ممکن و مطلوب و حفاظت از کل قسمت های بدن از زانو گرفته تا سر و گردن

. جاسازی کل بدن بر روی آن به صورت کاملا استاندارد به گونه ای که با گذشت زمان به تغییر حالت بدن نیانجامد.

. مانعی بر سر راه  ایجاد رطوبت و عرق با در نظر گرفتن کیفت بالا برای روکش

.تغییر وضعیت نشیمنگاه متناسب با بدن کاربر

. استفاده دسته های مناسب به عنوان اهرم یاری رسان

. طراحی متناسب با جنسیت

مطالب مرتبط  صندلی اداری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

نکات مهم هنگام نشستن بر روی صندلی گردان

. طرز صحیح استفاده از صندلی استاندارد از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بی دقتی در این امر حتی اگر صندلی شما راحت باشد عواقب جبران ناپذیری را برای بدن شما در پی خواهد داشت.

. اگر خانم هستید و باردار لزوم استفاده از صندلی چرخ دار در هنگام کار برای شما یک امر ضروری محسوب می شود.

. دیسک کمر بیشتر به سراغ افرادی می آید که به جای قرار گرفتن اصولی بر روی صندلی به صورت کج و ناموزون نشسته و یا از لبه صندلی برای نشستن استفاده می کنند.

. صندلی گردان این امکان را به شما می دهد تا هرز گاهی حالت خود را تغییر داده و سکون و بی تحرکی را از خود دور نمایید و بدین صورت به اضافه وزن، ناراحتی های قلبی و عروقی، فشار خون، مشکلات معده و… دچار نشوید.

. مفاصل نیز در برابر نشستن های طولانی مقاومت کمی داشته و به سرعت آسیب خواهند دید تحرکات کوتاه مدت در میان فعالیت های روزانه خود را برای تقویت آنها فراموش نکنید.

. کاملا به پشتی صندلی تکیه داده و بدن خود را در یک راستا قرار دهید و سعی کنید ارتفاع صندلی به گونه ای بوده که پاها آویز یا جمع نباشد.

منبع: https://javizco.com

5 پاسخ
 1. admin گفته:

  بله
  با شماره 02144955754 تماس بگیرین
  همکاران راهنماییتون میکنن

 2. محمد حسن گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید شما سفارش صندلی هم قبول میکنید؟

 3. shaker گفته:

  نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد است. در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی است. که معمولا با مخفف پی وی سی از آن نام برده می شود.

 4. امید بهمنی گفته:

  لطفا بیشتر درباره پلی وینیل کلراید توضیح بدین

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .