صندلی مدیریتی چه ویژگی هایی دارد؟

با ورود افراد به هر سازمان شاید اولین چیزی که نگاه آنها را به خود جلب کرده وذهنیت شان را نسبت به آن سازمان متحول می کند دکوراسیون و صندلی اداری آن سازمان است حالا فرقی نمی کند مکانی که به این عنوان در نظر گرفته اید بزرگ ومجلل است یا کوچک ودارای اتاق های محدود به هر حال مبلمان اداری شما در جذب مخاطبان به صورت گسترده سهیم شده وشگفتی می آفریند. صندلی مدیریت نیز می تواند جزوی از مبلمان های اداری باشد که این شگفتی را چندین برابر نماید.

صندلی مدیریت

در هنگام بهینه سازی محیط کاری متوجه می شویم که قسمت اعظم این دکورسازی بر عهده صندلی مدیریت است. که علاوه بر زیبایی اگر نتواند تمامی استانداردهای موجود را در خود رعایت نماید. شما را بعد از مدت کوتاهی دچار انواع مشکلات ستون فقرات ، اختلالات گردش خون، ناهنجاری در مفاصل و… خواهد نمود، پس باید کوشید تا این عنصر حیاتی راحتی وزیبایی را هم زمان در محیط کار وفعالیت برای تان به ارمغان آورده وتجربۀ استفاده از آن یک تجربه سودمند باشد وناخواسته تلخی آن تا مدتها گریبان شما را نگیرد.

صندلی مدیریت وشاخصه های آن:

تداوم استفاده از یک محصول لزوم توجه به کیفیت آن را دوچندان می کند خصوصاً اگر تاثیر مستقیم بر سلامتی فرد داشته باشد، صندلی مدیریت که با انواع مختلف طرح و رنگ و قیمت به متقاضیان ارائه می گردد دست شما را برای انتخاب محصولی کارآمد که بتواند تمامی نیازهای شما را مرتفع کرده وگامی موثر در حفظ سلامتی شما بردارد باز گذاشته ،فقط کمی دقت وحوصله وصرف وقت می تواند شما را به مطلوب خود برساند.

مشخصات صندلی مدیریت:

.کمتر مدیر سازمانی است که مایل نباشد مدتهای طولانی که در محیط کار خود سپری می کند را بر روی این صندلی های بزرگ ، جادار والبته بسیار راحت نگذراند ولذت یک صندلی مدیریت با کیفیت را از خود صلب نماید ، شما می توانید بر اساس نیاز وسلیقه خود یکی از آنها را که با استایل بدنتان ساز گار تر است انتخاب نمایید

. در گزینش خود هرگز کیفیت را فدای قیمت پایین نکنید بگذارید تمامی اجزای مانند روکش ، قطعات واتصالات ، نوع کارآیی آن در نهایت سلامت ومرغوبیت باشد واگر هم قادر نیستید هزینه بالایی برای این منظور پداخت نمایید پیشنهاد ما به شما استفاده از صندلی های ارگونومیک است که هم قیمت پایین تری دارند وهم امکان تنظیمات فوق العاده که خیال شما را از هر جهت راحت می کنند.

. صندلی اگر بخواهد متناسب با بدن افراد طراحی شود در واقع باید برای هر فرد به صورت اختصاصی ومتناسب با قد وحتی وزن آن در نظر گرفته شود وتصور اینکه یک نوع صندلی برای همه افراد مناسب وکارآمد است تصور کاملاً اشتباهی است، اما به طور کلی دقت نمایید در هنگام تهیۀ حتماً ارتفاع آن را نسبت به قد خود محاسبه کرده و از تهیۀ صندلی هایی که کمتر از یک سوم قد شما ارتفاع دارند پرهیز نمایید.

. توجه به این نکته الزامی است که آیا انحنای طبیعی صندلی گودی کمر شما را پوشش داده وشیب رو به جلوی ۱۵ درجه آن بدن شما را در حالت مناسب حفظ می نماید.

. همان طور که گفتیم صندلی ها با جنس های متفاوت عرضه می شوند صندلی ها بدون پوشش ابری ناکارآمد بوده و کف صندلی اگر به قدر کافی نرم نباشد شما را دچار مشکل می کند،شما باید از بین انبوه جنس به سراغ با کیفیت ترین آنها رفته وبا انتخاب آن به حفظ سلامتی خود این سرمایۀ گران بها همت بگمارید.

صندلی مدیریت

 

اگر شما یک مدیر با تجربه هستید که اغلب زمان خود را صرف نوشتن می نمایید سعی کنید از بین انواع مختلف، صندلی را انتخاب کنید که امکان تغییر زاویۀ ۸۰ درجه ای رو به جلو را برای شما فراهم نماید تا بدین صورت از آسیب به گردن وشانه های خود جلوگیری نمایید.

صندلی هایی که دارای امکان تنظیم می باشند ، مناسب افرادی است که ساعات طولانی را صرف نشستن می کنند این افراد هرگز نباید صندلی هایی با پشتی متحرک را خریداری نمایند.

. به منظور پیشگیری از هر نوع آسیب ودر هنگام نشستن بر روی صندلی مدیریت از اصول اساسی نشستن پیروی کرده یعنی پاهای خود را به صورت ۹۰ درجه بر روی زمین قرار داده و ارتفاع را به گونه ای نظیم کنند که هرگز پاها به داخل شکم جمع نشوند.

. همچنین از دسته صندلی در مواقع خستگی به منظور رفع آن گه گاهی استفاده کنند وبا تغییر زاویۀ بدن تان هرچند وقت یکبار مطمئن شوید به طرز صحیح نشسته اید وفشار اضافی بر مهره ها وماهیچه هایتان تحمیل نمی شود.

. فاصله لگن تا زانوهای خود را ملاک انتخاب گودی صندلی قرار داده و دقت نمایید خم شدن بیش از ۲۰% هنگام مطالعه نشان از نامرغوبی صندلی شما دارد.

.صندلی هایی که امکان تغییر روبه عقب تا زاویۀ ۱۱۰ درجه را دارند راهکار مدیرانی است که ناچارند ساعات طولانی از روز را صرف کار با رایانه کنند وبدین صورت از سلامت خود محافظت نمایند.

. روکش فوم یا چرم فرق چندانی با هم نداشته وبهترین گزینه برای روکش پارچه است اما در نهایت این قطعات یک صندلی مدیریت مانند جک و فوم ومکانیزم است که حرف آخر را در کیفیت آن می زند.

2 پاسخ
  1. ehsan mousavi گفته:

    واقعا یکی از مهمترین انتخاب یک مدیر برای دکوراسیون اتاقش بعد ازمیز انتخاب یک صندلی خوب و راحته

  2. حمید امامی گفته:

    عالی بود. بعد از چند سال بالاخره تو نستم به کمک این مطلب یه صندلی مناسب برای دفتر کارم پیدا کنم

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .