مراحلی که تولیدکنندگان برای تولید مبل به کار می گیرند

تولیدکنندگان برتر مبلمان برای تولید و طراحی انواع مبلمان اداری نکات بسیار زیادی را مد نظر قرار می دهند. میز کارمندی انواع مختلفی دارد که هر یک از انواع آن هم دارای ویژگی های مختلفی است، شما می توانید بین مدل های متنوع یکی را که با نیازهایتان مطابقت بیشتری دارد خریداری کنید.

هر یک از برترین و بهترین تولیدکنندگانی که در زمینه تولید مبلمان فعالیت می کنند از با مرغوب ترین متریال ها استفاده می کنند تا کالای با کیفیتی را تحویل مشتری دهند. تولید کنندگان برتر مبلمان مراحل بسیار زیادی را برای تولید مبلمان به کار می گیرند که شما باید با آنها آشنایی کامل داشته باشید.

تولید کنندگان برتر مبلمان برای تولید هر نوع مبلمانی که قصد دارند آن را طراحی کنند مراحل مختلفی را باید طی کنند که این مراحل عبارت است از:

تولید کنندگان برتر مبلمان

  1. ساخت کلاف:

ابتدایی ترین و مهمترین مرحله که تولید کنندگان برتر مبلمان برای تولید مبلمان شروع می کنند ساخت کنف می باشد. در اصطلاحات مبل سازی به چوبی که برای تولید کردن مبل به کار می رود کنف می گویند. در واقع باید بدانید در این مرحله چوب خام به کلاف تبدیل می شود. نکات بسیار زیادی باید در این مرحله رعایت گردد که اگر این مراحل به خوبی رعایت نشوند بدون شک ساخت مبلمان به درستی انجام نمی گردد. ساختن کلاف مبلمان یکی از مهمترین مراحل نجاری به شمار می رود.

بسیاری از تولیدکنندگان برتر و بزرگ برای ساخت کلاف از نجارها کمک می گیرند. در این صورت هزینه تمام شده برای ساخت مبلمان بسیار کمتر می شود و در نتیجه آن هم سود بیشتری می برد اما برخی از تولید کنندگان برتر مبلمان ترجیح می دهند که از کلاف های آماده استفاده کنند، چرا که ساخت کلاف به دستگاه ها و تجهیزات بسیار زیادی نیاز دارد. هر یک از انواع چوب هایی که در تولید مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند انواع مختلفی دارند و برای مبلمان متعددی به کار می روند.

  1. رنگ کردن کلاف:

مرحله بعدی که تولید کنندگان برتر مبلمان برای تولید مبلمان به کار می گیرند، رنگ کرد کلاف ها می باشد. یکی از نکاتی که شما باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر کلاف را به صورت آماده هم خریداری کنید، بهتر است آن را به خوبی رنگ کنید. کلاف ها به صورت خام عرضه می شوند و شما در بازار به ندرت کلاف های رنگ شده را می توانید پیدا کنید بنابراین مرحله بعدی که تولیدکنندگان مبلمان باید در نظر داشته باشند رنگ کردن کلاف ها می باشد.

مطالب مرتبط  میزهای کارمندی مدرن انتخابی برای مینیمالیست ها

تولید کنندگان برتر مبلمان

  1. دوخت پارچه های مبل:

از دیگر مراحلی که تولیدکنندگان برتر مبلمان برای تولید مبلمان به کار می برند، دوختن پارچه مبل است. دقت داشته باشید که بعد از رنگ آمیزی کلاف ها کار آنها به پایان نرسیده است و تنها آنها را باید به طور موقت کنار بگذارید. دوختن پارچه های مبل باید به وسیله خیاط هایی که حرفه ای و مجرب هستند انجام شود. یکی از نکاتی که در این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد این است که، دوختن پارچه های مبل را تنها به خیاط های حرفه ای بسپارید زیرا خیاط های معمولی گزینه مناسبی برای انجام این کار نیستند. پارچه های مبل ضخیم است و به همین دلیل باید با چرخ های خاصی دوخته شوند.

  1. رویه کوبی:

یکی از مراحل دیگری که تولیدکنندگان برتر مبلمان در تولید مبلمان به کار می برند رویه کوبی می باشد. این مرحله یکی از مهمترین و سخت ترین مراحلی می باشد که باید انجام گردد. فردی که می خواهد رویه کوبی  مبلمان را انجام دهد باید حرفه ای باشد و مهارت زیادی در این زمینه به دست آورد. این کار حساسیت بسیار بالاتری نسبت به مراحل پیشین دارد، چرا که کیفیت و زیبایی مبلمان تحت تاثیر این مرحله می باشد. در رابطه با مرحله رویه کوبی باید بدانید که خود به چندین مرحله تقسیم می شود. این مراحل که شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از:

مطالب مرتبط  چگونه صندلی و میز مدیریت خاص انتخاب کنیم؟

– تسمه کشی:

مرحله اولی که در رویه کوبی انجام می شود تسمه کشی است.

– فنر کشی:

در این مرحله از تولید مبلمان باید دقت داشته باشید که فنر تاثیر زیادی روی راحتی آن دارد. موادی که در این مرحله تولید کننده از آن استفاده می کند باید بسیار باکیفیت باشد.

تولید کنندگان برتر مبلمان

  1. قرار دادن فوم و اسفنج:

یکی از دیگر مراحلی که تولیدکنندگان برتر مبلمان برای تولید مبل به کار می گیرند قرار دادن اسفنج و یا فوم روی مبلمان می باشد. فوم هایی که روی مبلمان به کار برده می شود دو نوع دارد یکی از آنها سرد و دیگری گرم است. امروزه بیشتر از فوم های سرد برای تولید مبلمان استفاده می کنند. یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت هایی که فوم های سرد دارند این است که تا سال های سال انعطاف خود را از دست نمی دهند، به همین دلیل شما می توانید از آنها تا سال های طولانی استفاده کنید. کیفیت و عدم بازگشت فوم اهمیت بسیار زیادی دارد که در این نوع از فوم ها این ویژگی را می توانید پیدا کنید. تولیدکنندگان مبلمان هم ترجیح می دهند از فوم های سرد استفاده کنند تا کیفیت کار خود را بالاتر ببرند.

  1. پارچه کشی:

تولیدکنندگان برتر مبلمان از پارچه های مختلفی روی مبلمان استفاده می کنند که این مرحله آخرین مرحله تولید مبلمان به شمار می رود. کشیدن پارچه باید با دقت و حساسیت بیشتری انجام شود تا ظاهر مبل زیبایی بسیار زیادی داشته باشد. پارچه کشی از آن دسته مراحلی می باشد که باید برای انجام دادن آن دقت بسیار زیادی به خرج دهید، چرا که تاثیر این مرحله روی زیبایی مبلمان بسیار زیاد است. اگر تمامی این مراحل که بیان نمودیم به خوبی انجام شود بدون شک بهترین مبلمان تولید می گردد. تولیدکنندگان برتری که در این زمینه فعالیت می کنند بدون شک تمامی این مراحل را با دقت انجام می دهند.

منبع: ژاویز

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .