جذابیت های مبلمان اداری شرکت گوگل

شرکت گوگل یکی از بزرگ ترین و اثر گذارترین مجموعه ها در دنیای امروز است که بدون شک زندگی ساکنان کره زمین را دستخوش تغییرات بسیار زیادی کرده است. تجارت الکترونیکی، رسانه های اجتماعی، تبلیغات و حتی مبلمان اداری از جمله مواردی هستند که تحت تاثیر شرکت گوگل، تغییرات بسیار زیادی را در طی این سال ها تجربه کرده اند. پیش از آنکه شرکت گوگل به الگویی برای بسیاری از کسب و کارها تبدیل شود، همه چیز در فضای کار کاملا سیاه و سفید بود. این امر به ویژه در شرکت های بزرگ تر دیده می شد. فضاهای کاری کسالت آور و خشک، طبقه بندی های جدی و رعایت سلسله مراتب حتی در فضای اداری، از جمله پارامترهایی بودند که دنیای کسب و کار به آن ها خو کرده بود.

مبلمان شرکت گوگل

با ورود شرکت گوگل و معرفی المان های خاص در طراحی داخلی فضای اداری، همه چیز دستخوش تغییرات شد. گوگل فضاهای استراحت و حتی خواب را به محل کار آورد؛ فضاهای مشارکتی و گروهی را معرفی کرد و رنگ را به عنوان یک المان مهم در محل کار در نظر گرفت. در این راستا، مبلمان شرکت گوگل نیز نقش بسیار مهمی را در ایجاد یک فضای اداری خاص و آرامش بخش ایفا کردند. در این مقاله قصد داریم در خصوص جذابیت های مبلمان شرکت گوگل بیشتر صحبت کنیم.

جذابیت های مبلمان شرکت گوگل: بازی با رنگ ها

اولین و مهم ترین نکته ای که با ورود به شرکت گوگل توجه شما را جلب می کند، رنگ ها هستند. تمامی رنگ های به کار برده شده در مبلمان شرکت گوگل، با الهام از لوگوی اصلی شرکت انتخاب شده اند. با این حال در دفاتر گوگل در شهرهای مسکو، استکهلم و زوریخ رنگ های هم خانواده ای نیز برای مبلمان اداری در نظر گرفته شده است. رنگ های به کار برده شده خلاقیت، صمیمیت و سرگرمی را به فضای کاری در این مجموعه اضافه می کند. استفاده از رنگ های لوگوی اصلی همچنین یکپارچگی و هویت فضا را به خوبی حفظ می کند.

علاوه بر این رنگ ها، طراحان داخلی شرکت گوگل توجه ویژه ای نیز به المان های محیطی داشتند. استفاده از رنگ هایی با الهام از المان های طبیعی، به کارمندان کمک می کند تا تمرکز و بهره وری بالایی را تجربه کنند. استفاده از مبلمان اداری طرح چوب و استفاده از گیاهان چند ایده ابتدایی در این راستا است که طراحان داخلی شرکت گوگل به آن پرداخته اند.

مطالب مرتبط  چگونه یک میز کارشناسی خوب را تشخیص دهیم ؟

جذابیت های مبلمان شرکت گوگل: سرزندگی در محیط

طراحان داخلی شرکت های گوگل معتقد هستند بازی می تواند خلاقیت و تمرکز کارکنان را افزایش دهد. اگر به یک دفتر گوگل وارد شوید، حتما المان هایی را برای بازی پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال در داخل شرکت گوگل در ونیز یک دیوار صخره نوردی نصب شده است. در شعبه های زوریخ و یوتیوب باجه هایی برای بازی های ویدیویی تعبیه شده است.

همچنین امکاناتی مانند سالن های ورزش، والیبال و استخر نیز مواردی هستند که در شعب مختلف این شرکت وجود دارند. استفاده از مبلمان اداری با شکل ها و طرح های فانتزی مختلف نیز از جمله ایده های جالبی است که در فضای داخلی شرکت گوگل به چشم می خورند. مبلمانی به شکل الاکلنگ، تاب های آویزان از سقف دفتر و شطرنج هایی که هر مهره بازی یک مبل راحت و فانتزی است، نیز بر جذابیت های  فضاهای داخلی این شرکت می افزایند.

جذابیت شرکت گوگل

جذابیت های مبلمان شرکت گوگل: استفاده از یک سوم فضای داخلی

یکی دیگر از جزئیات کلیدی در فضای اداری شرکت های گوگل استفاده از مبلمان راحتی یا فضای سوم است. مبلمان راحتی در واقع فضایی جایگزین برای محیط کاری است که میزی به همراه ندارد. فضای جایگزین می تواند برای استراحت یک الی دو نفر و یا حتی برای گروه های بزرگ تر در نظر گرفته شود. گوگل در تعدادی از دفاتر خود، مانند لندن، زوریخ و اخیرا ونیز و هالیوود، فضاهای کاری مناسب اما متفاوتی تعبیه کرده است.

با افزایش تعداد پرسنل سیار، Google استفاده از فضاهایی چند منظوره با قابلیت تبدیل به یک دفتر کوچک را ایده ای مناسب تشخیص داده است. صندلی هایی به شکل کپسول های تک نفره از جمله این ایده ها می باشد.

مبلمان شرکت گوگل

 چگونه دفتر کاری با استاندارد های گوگل داشته باشیم؟

گوگل شرکتی پویاست که به نیازهای تک تک کارمندان خود توجه می کند. این نکته ای است که به هنگام چینش فضای داخلی و انتخاب مبلمان اداری خود باید به آن توجه کنید. استفاده از مبلمان اداری خوب و استاندارد نکته مهمی است. با این حال استفاده از میزها و صندلی هایی با قابلیت تغییر ارتفاع می تواند مناسب تر باشد، چرا که به خوبی می توانند با شرایط فیزیکی و همچنین نیاز هر کدام از کارمندان انطباق پیدا کنند.

مطالب مرتبط  میز مدیریت با کنفرانس بهتر است یا با مبل نیم ست؟

پیروی درست از گوگل

برای داشتن یک محیط باز و پیوسته، بهتر است از پالت های رنگی مشابه کمک بگیرید. همچنین انتخاب مبلمان اداری با ارتفاع کم می تواند دید بیشتری را در مجموعه ایجاد کند که خود به تنهایی در حفظ پیوستگی محیط بسیار اهمیت دارد. برای آنکه از استانداردهای مبلمان شرکت گوگل بهره مند شوید، از انتخاب های کلیشه ای دوری کنید. استفاده از مبلمان اداری با شکل های مختلف و متنوع، برای بخش های مختلف شرکت یکی از ایده های ساده و کاربردی در این راستا است. به عنوان مثال، شما می توانید از مکعب های کوچک برای بخش استراحت کارمندان استفاده کنید.

گوگل

به جای استفاده از صندلی های فلزی در سالن های غذاخوری می توانید از مبلمان چوبی بهره ببرید تا ارتباط محیط و کارمندان با طبیعت را به شکل مطلوبی حفظ کنید و فضایی آرامش بخش را در خلال کار به آن ها هدیه کنید. مبلمان اداری استفاده شده در بخش های عمومی تر مجموعه می توانند شکل هایی به مراتب خاص تر و زیباتر داشته باشند تا ضمن شکستن کلیشه ها، فضایی ماندگار را در خاطره بازدید کنندگان مجموعه شما ثبت کنند.

مبلمان اداری شرکت گوگل، گامی اساسی در راستای از بین بردن فضای کار سنتی بود که مدیران این شرکت توانستند به خوبی آن را مدیریت کنند و یک فضای کار باز را تعبیه نمایند. حال استانداردهای فضای کاری شرکت گوگل به شکلی فراگیر در سراسر دنیا دنبال می شود. به نظر می رسد کارمندان در رده های مختلف از این ایده های نوین که بر اساس ارگونومی استوار هستند بیشتر استقبال می کنند و در نتیجه آن انگیزه، تمرکز و بهره وری بیشتری را از خود نشان می دهند.

منبع: www.javizco.com

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .