فضاهای کاری باز

دفترکار مدرن

در دفاتر کار پرسنل در ساعات معینی در طول روز مشغول فعالیت و انجام وظایف کاری خود هستند که این موضوع با توجه به نوع قرارداد کاری میتوند ساعات کم یا زیادی را به خود اختصاص دهد که داشتن مبلمان اداری و میز گروهی مناسب یکی از الزامات اساسی برای دفترکار مدرن میباشد.

در مجموعه هایی که کارفرمایان خواهان بهره وری و راندمان  بهتری از  در سازمان خود هستند  طراحی فضای کار به عنوان اصلی ترین پارامتر در نظر گرفته می شود.

دفترکار مدرن

یکی دیگر از خصوصیات، نوع سیستم جوابگویی به مخاطبان و مشتریان کسب و کار  می باشد  که در نوع طراحی فضای کار تاثیر گذار است. و در طراحی دفترکار مدرن می بایستی  محلی را برای استراحت کارکنان در نظر گرفت. مانند نمازخانه ، اتاق سیگار ، نهار خوری

یکی دیگر از فضاهایی که می بایستی  در طراحی به آن توجه داشت ، اتاق جلسات و کنفرانس می باشد که برای برکزاری جلسات  در  سازمان  دارای اهمیت خاصی می باشد

در هر حال سیستم  طراحی های فضای کاری در کشورمان  معمولا  دو نوع می باشد

طراحی های باز

در سیستم طراحی باز یا شناور تقسیم فضا های کاری  به گونه ای میباشد که علاوه بر تفکیک واحد های کاری،با استفاده از المان ها و عناصر نوین معماری(پارتیشن ) ارتباط  به طور کامل قطع نمیشود

در این سیستم مدیران هر واحد کاری اشراف کامل به پرسنل نربوط خود داشته و فعالیت آنان را تحت کنترل دارند. برای چیدمان پرسنل نیز از میز های گروهی استفاده می شود که فضای کاری هر نفر به وسیله دیوایدر در روی میز جدا می شود.

این نوع طراحی کمک شایانی در استفاده بهتر از متراژ دفتر کار  می نماید به گونه ای که در فضاهای کاری کوچک میتوان تعداد پرسنل بیشتری را برای فعالیت های کاری روزانه در نظر گرفت.

دفترکار مدرن

مطالب مرتبط  مزایای استفاده از پارتیشن اداری

طراحی های بسته

این سیستم از گذشته در  طراحی دفاتر مرسوم بوده که بیشتر به وسیله دیوار اتاق ها و  فضاهای کاری بسته تعریف می شود.

که در طولانی مدت باعث کاهش رضایتمندی شغلی و خستگی در آنان میشود. این سیستم در حال حاضر برای نهاد ها و ارگان های دولتی که نیازمند حفظ امنیت  بیشتری می باشند در نظر گرفته می شود.

منبع: https://javizco.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .