انواع صندلی اداری و کاربرد های آن در مبلمان اداری

یکی از مهمترین قسمت های مبلمان اداری که شما باید برای ساختمان های ادرای خود خریداری کنید صندلی می باشد. در بین انواع صندلی اداری قادر خواهید بود که یکی از انواع آنها را بر اساس نوع دکوراسیون محیط اداری خود خریداری نمایید. شما باید به خوبی بدانید که صندلی های اداری انواع متنوعی دارند و هر یک از آنها دارای کاربری‌ های خاصی هستند. برای خرید هر یک از انواع صندلی های اداری باید به خوبی کاربردهای آنها را بشناسید و سپس صندلی ها را خریداری کنید. یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان خرید مبلمان اداری باید به آن دقت داشته باشید این است که مبلمان را با دیگر فضای اتاق خود هماهنگ ‌سازید.

اینکه تجهیزات اداری اتاق شما با یکدیگر هماهنگی داشته باشد اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که در این صورت زیبایی و جذابیت دکوراسیون محیط اداری شما افزایش پیدا می ‌کند. برای آشنایی پیدا کردن با انواع صندلی اداری نیاز است که به خوبی مدل‌ های آنها را از هر نظر  مورد بررسی قرار دهید و سپس یکی از صندلی ها را که زیبا تر و کارآمدتر می باشد را خریداری نمایید. برخی از اصلی ترین و مهمترین صندلی های اداری که در دسته بندی مبلمان اداری قرار گرفته می ‌شود و شما می‌توانید آنها را از نمایندگی و تولیدکنندگان به صورت مستقیم خریداری کنید را در ادامه معرفی می کنیم.

انواع صندلی اداری

معرفی انواع صندلی اداری

برخی از انواع صندلی اداری همراه با کاربردهایی که دارد عبارت هستند از :

 1. صندلی های ۲۴ ساعته(کارمندی) :

بسیاری از افراد هستند که به صورت مداوم از صندلی استفاده می‌ کنند. آنها باید صندلی های اداری که به صورت ۲۴ ساعت طراحی و تولید شده اند را خریداری کنند. صندلی های ۲۴ ساعته به گونه ای طراحی شده اند که بر اساس ارگونومی های استاندارد می باشند. بنابراین اگر شما به صورت ۲۴ ساعته روی این صندلی ها بنشینید دچار آسیب خاصی نمی شوید و بدنتان سلامت خود را حفظ می کند.

امروزه از آنجایی که بیشتر افراد مدت زمان زیادی را در محیط های اداری می‌ گذرانند باید از صندلی‌های ۲۴ ساعت استفاده کنند. صندلی های ۲۴ ساعته پشتی و کفی ضخیمی دارند که همین ویژگی موجب می ‌شود ایمنی بدن کاربران به خوبی رعایت شود. شما در بین انواع رنگ بندی هایی که صندلی های ۲۴ ساعته دارند می‌ توانید یکی از رنگ بندی های آنها  را که مناسب دکوراسیون محیط اداری تان می باشد را انتخاب و خریداری کنید.

مطالب مرتبط  تولید کنندگان برتر میز کارشناسی چه نکاتی را رعایت می کنند؟

انواع صندلی اداری

 1. صندلی های مدیریتی :

صندلی مدیریتی یکی از انواع صندلی اداری به شمار می ‌رود که محبوبیت بسیار زیادی دارد. این نمونه از صندلی ها بلند و بزرگ هستند که بسیاری از افراد در اتاق‌ های خود این صندلی ها را قرار می دهند. شما باید به خوبی بدانید که اندازه این نمونه از صندلی ها بسیار بزرگ می باشد و به همین دلیل نیاز است که آنها را در سالن های بزرگتری قرار دهید. صندلی های مدیریتی از جمله صندلی هایی به شمار می روند که برای استفاده طولانی مدت گزینه مناسبی هستند. البته که باید به خوبی بدانید هزینه خریداری صندلی مدیریتی نسبت به دیگر صندلی ها بیشتر است. تنوع رنگ بندی و مدل های صندلی مدیریتی بسیار زیاد است و همین مورد موجب می‌ شود که شما به راحتی قادر باشید در بین انواع صندلی های مدیریتی یکی از آنها را برای اتاق خود خریداری کنید.

 1. صندلی کامپیوتر :

صندلی های اداری که شما می‌توانید برای کامپیوتر خود خریداری کنید صندلی های کامپیوتر هستند. صندلی های کامپیوتر را به گونه ‌ای طراحی کرده ‌اند که با میز کامپیوتر ارتباط بسیار عالی برقرار می ‌کند. در این نمونه از صندلی ‌ها تنظیمات ارگونومیک را قرار داده اند که کاربر به راحتی بتواند از آنها استفاده کند. صندلی های کامپیوتری دارای پایه ۵ چرخ می باشند و چرخ ‌های صندلی به گونه ‌ای طراحی شده‌ اند که در محیط کار به صورت صحیح و اصولی حرکت می ‌کنند.

امروزه بسیاری از کارمندانی که در اداره ها کار می کنند باید از صندلی های کامپیوتری  برای میز کارمندی خود استفاده نمایند. در واقع کامپیوتر یکی از اصلی ‌ترین بخش ‌های کارهای اداری به شمار می ‌رود که افراد برای کار کردن با کامپیوتر با باید روی صندلی های کامپیوتری بنشینند تا به بهترین نحو ممکن کارهای خود را انجام دهند.

 1. صندلی کنفرانسی :

صندلی کنفرانسی یکی دیگر از انواع صندلی اداری به شمار می رود که به نام صندلی هیئت مدیره هم نیز شناخته می شود. شما باید بدانید که این صندلی ها را بیشتر برای جلسات و کنفرانس ها خریداری می ‌کنند. سالن هایی که برای برگزاری کنفرانس ها طراحی می‌ شوند باید با استفاده از این صندلی‌ ها تجهیز شوند. تنظیمات درونی صندلی ها بسیار کم است و باید بدانید که زمان کمتری کاربر از آنها استفاده می کند.

در واقع صندلی کنفرانسی برای نشستن طولانی مدت طراحی نشده است و به همین دلیل تجهیزات و تنظیمات کمتری دارد. موقعیت نشستن روی صندلی های کنفرانسی بسیار راحت می باشد و همین مسئله یکی از مهمترین و اصلی‌ترین ویژگی های صندلی های کنفرانسی به شمار می رود.

مطالب مرتبط  مزایای پارتیشن شیشه ای

انواع صندلی اداری

 1. صندلی ارگونومیک :

در بین انواع صندلی های اداری اگر شما می‌خواهید یکی از بهترین صندلی ها را خریداری کنید بدون شک باید صندلی ارگونومیک را خریداری نمایید. توجه داشته باشید که صندلی ارگونومیک یکی از انتخاب های هوشمندانه شما برای محیط اداری تان می باشد. این صندلی ها بسیار مناسب هستند و بر اساس استانداردهای مشخص شده تولید و طراحی می‌ شوند. آن دسته از کاربرانی که در ستون فقرات و کمر خود درد دارند می توانند از صندلی های ارگونومیک به صورت طولانی مدت استفاده کنند. این صندلی ها برای نشستن طولانی مدت یکی از بهترین گزینه ها به شمار می ‌روند.

یکی از اصلی ترین و مهمترین مزیت هایی که صندلی‌ های ارگونومیک دارند این است که شما زمان نشستن طولانی مدت می توانید گردش خون خود را افزایش دهید. برخی از تنظیمات مهم که در این صندلی ها وجود دارد را شما می توانید بر اساس فرم بدن خودتان تنظیم کنید. قیمت خریداری صندلی های ارگونومیک نسبت به دیگر صندلی ها تا حدودی بیشتر است.

 1. صندلی پذیرش :

شما در هر یک از اداره‌ های خود باید صندلی پذیرش را قرار دهید تا ارباب رجوعان روی این صندلی ها بنشیند. صندلی پذیرش یکی دیگر از انواع صندلی اداری به شمار می ‌رود که با استفاده از متریال های متنوع تولید و طراحی می‌ شوند. رنگ بندی ها و طراحی‌ های این صندلی ها با یکدیگر فرق می‌ کند که شما می توانید بر اساس دکوراسیون اداره خود یکی از صندلی های پذیرش را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

انواع صندلی اداری

 1. صندلی اجرایی :

یکی از دیگر صندلی های اداری که روکش چرم دارد صندلی اجرایی می ‌باشد. این نمونه از صندلی ‌ها تنظیمات زیادی دارند و شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. در بین انواع صندلی های اداری باید بدانید که این صندلی ها هزینه خریداری بیشتری را به خود اختصاص داده اند و به همین دلیل مدیریت اداره از این صندلی استفاده می‌ کند. در واقع شما باید بدانید که زیبایی این صندلی چشمگیر می ‌باشد و رنگ بندی های گوناگون آن موجب شده است که افراد قادر باشند در بین انواع طرح ها و رنگ بندی های صندلی یکی را برای اتاق مدیریت خود خریداری کنند.

منبع: javizco.com

3 پاسخ
 1. احمدیان می گوید:

  همان طور که در این مقاله اشاره شده توجه همه جانبه به مبلمان اهمیت دارد و مبلمان اداری به دلیل استفاده بلندمدت در طول روز، از حساسیت بیشتری برخوردار است . بنابراین صرفا توجه به زیبایی ظاهری صندلی در انتخاب آن کافی نیست.

 2. Mazandarani می گوید:

  مطلب بسیار عالی بود برای انتخاب صندلی کمکم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .