پارتیشن دوجداره و کاربرد آن برای فضاهای اداری

برای اینکه شما پارتیشن دوجداره را در فضاهای اداری نصب کنید باید به خوبی با کاربرد پارتیشن آشنایی داشته باشید. پارتیشن های اداری یکی از انواع پارتیشن های دوجداره می باشد که از آن به عنوان جداکننده های کاذب و موقتی استفاده می کنند. برای نظم بخشیدن و زیباسازی فضاهای اداری پارتیشن دوجداره بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید داشته باشید.

از آنجایی که تنوع مدل و رنگ بندی پارتیشن های اداری بسیار زیاد است شما می توانید هر یک را که با فضای مورد نظرتان مطابقت بیشتری دارد را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. امروزه کاربرد پارتیشن های اداری نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است و افراد بسیاری برای زیباسازی فضای خود از این پارتیشن استفاده می کنند.

کاربرد پارتیشن

کاربرد پارتیشن و آشنایی با مزیت های آن:

اصلی ترین کاربرد پارتیشن که برای فضاهای اداری مورد استفاده قرار می گیرد این است که، فضاها را از یکدیگر جدا سازد. در بسیاری از فضاهای اداری از این پارتیشن ها استفاده می شود و شما هم می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید و بر اساس نیاز خود تعدادی از آنها را نصب کنید. نصب این پارتیشن ها در کمترین زمان انجام می شود. متریال های متنوعی برای تولید این پارتیشن ها به کار می رود که کیفیت بسیار عالی و بی نظیری دارد. در مورد کاربردهای اصلی که این پارتیشن دارد در ادامه توضیحاتی را ارائه می دهیم تا اطلاعات شما در این مورد افزایش پیدا کند.

1. جداسازی فضاهای ورودی:

همانطور که بیان نمودیم کاربرد پارتیشن جداسازی فضاهای مورد استفاده می باشد و به همین دلیل در بسیاری از ساختمان های اداری از آن استفاده می کنند. جداسازی بخش ورودی در ساختمان های اداری یکی از مهم ترین نکاتی می باشد که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید. با استفاده از این پارتیشن ها، شما می توانید ورودی فضاهای اداری را از یکدیگر جدا سازید و به راحتی به هر بخش که می خواهید وارد شوید. در محیط های متنوع با توجه به اینکه متراژ آنها چه اندازه ای است ورودی آن بخش ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

مطالب مرتبط  مزایای پارتیشن شیشه ای

کاربرد پارتیشن و استفاده کردن از آنها برای جداسازی فضا یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. یکی از نکات مهمی که در مورد این نوع از پارتیشن ها وجود دارد این است که شما ارتفاع آنها را بر اساس سلیقه شخصی خود تغییر دهید. برای استفاده کردن از پارتیشن های اداری جهت جدا کردن درب های ورودی می توانید نوع متریال آن را بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. امروزه بیشتر نوع دوجداره این پارتیشن ها رایج شده است و افراد از آنها برای ساختمان های اداری خود استفاده می کنند.

کاربرد پارتیشن

2. ایجاد اتاق هایی با کاربری های متفاوت:

از دیگر انواع کاربرد پارتیشن های اداری که شما می توانید از آنها استفاده کنید این است که اتاق های مختلفی را در فضای اداری به وسیله آنها طراحی کنید. اتاق ها هر یک بر اساس متراژی که می خواهید داشته باشند می توانید پارتیشن ها را برای آنها طراحی کنید. برخی از اتاق ها مانند اتاق مدیریت در فضای اداری باید مساحت بیشتری داشته باشد و برخی از اتاق های دیگر مانند اتاق حسابداری و … نیازی نیست که مساحت زیادی داشته باشد. البته که باید بدانید برخی از انواع پارتیشن ها قابلیت جابجایی دارند و شما می توانید آنها را از یک فضا به فضای دیگر انتقال دهید.

بنابراین اگر شما قصد نقل مکان به ساختمان های متنوعی دارید می توانید از پارتیشن دوجداره برای فضاهای اداری استفاده کنید و هر زمان که مایل بودید آنها را در مکان های متفاوتی استفاده کنید. یکی از نکات مهمی که در مورد کاربرد پارتیشن و اتاقک های آن وجود دارد این است که شما می توانید از آنها استفاده زیاد و متفاوتی داشته باشید. شما تنها با استفاده از پارتیشن های اداری می توانید فضای مناسبی را در محیط اداری داشته باشید.

3. پنهان سازی:

کاربرد پارتیشن های اداری علاوه بر اینکه به بهترین نحو ممکن فضاها را جداسازی می کند و همچنین اتاق های زیادی را به وجود می آورد، پنهان کردن بسیاری از نواقص ساختمان نیز می باشد. بسیاری از ساختمان های اداری دارای عیوب زیادی هستند و نواقص بسیاری درون آنها وجود دارد. برای اینکه زیبا سازی شرکت ها و ساختمان های اداری بیشتر باشد باید عیوب آن ها را به خوبی بپوشانید. پارتیشن های اداری یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب هایی می باشد که برای پوشاندن نواقص ساختمان ها می توانید داشته باشید.

مطالب مرتبط  نکاتی برای چیدمان مبلمان اداری

کاربرد پارتیشن برای پوشاندن برخی از ستون های اضافی و دیوارهایی که کج هستند از جمله بهترین انتخاب هایی به شمار می رود که شما با استفاده از آن فضا را زیباتر می سازید. دکوراسیون محیط اداری با وجود برخی از نواقص ساختمانی زیبایی نخواهد داشت و بدون شک برای هر یک از ساختمان ها زیبایی اهمیت بسیار زیادی دارد و با استفاده از پارتیشن بندی اداری می توانید تمامی نواقص را بپوشانید. اگر شما در این مورد تخصص کافی ندارید و نمی توانید نواقص را بپوشانید بهتر است از کارشناسانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت های لازم را دریافت کنید تا به بهترین نحو ممکن نواقص پوشیده شود.

4. زیبایی:

شاید به عنوان کاربرد پارتیشن، زیبایی آن را زیاد نتوانیم مورد بررسی قرار دهیم ولی باید بدانید که اگر زیبایی آنها نباشد بدون شک بسیاری از افراد از آن استفاده نمی کنند. زیباتر کردن ساختمان های اداری یکی از مهم ترین مواردی می باشد که باید مدیریت به آن توجه کند، چرا که در غیر این صورت مراجعه کنندگان به محیط ادرای از آن فضا لذت نمی برند و آرامش کافی نخواهند داشت.

کاربرد پارتیشن

امروزه بسیاری از افراد به زیبایی ساختمان های اداری توجه زیادی دارند و شما هم باید به این مورد مهم توجه داشته باشید تا به کسب و کار خود رونق ببخشید. در دنیای امروزه زیبایی ساختمان ها و بخش بندی کردن اتاق های محیط ادرای اهمیت بسیار زیادی دارد.

منبع: مبلمان اداری ژاویز

2 پاسخ
  1. اصغری گفته:

    به نظرمن تعدد افراد در فضاهای مختلف در انتخاب و نوع استفاده پارتیشن تک جداره یا دو جداره بسیار موثر است.

  2. محمدی گفته:

    من برای دفتر خودم از پارتیشن تک جداره برای اتاق انتظار و از پارتیشن دوجداره برای تفکیک فضای کارمندان استفاده کردم

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *