آیا پارتیشن دست دوم بخریم ؟

امروزه بسیاری از افراد برای اینکه هزینه کمتری را برای خریداری پارتیشن اداری پرداخت کنند اقدام به خریداری پارتیشن اداری دست دوم می نمایند. به طور کلی باید به خوبی بدانید که امروزه بسیاری از افراد برای اینکه در هزینه‌ های خود صرفه‌ جویی کنند بسیاری از انواع تجهیزات اداری مورد نیاز خودشان را از بین مدل های دست دوم خریداری می‌ کنند. در واقع آن دسته از افرادی که به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌ اند  هزینه زیادی برای خریداری انواع تجهیزات اداری در اختیار ندارند، به همین دلیل ترجیح می دهند که برخی از تجهیزات اداری را از بین نمونه های دست دوم خریداری کنند.

پارتیشن اداری از جمله مهمترین تجهیزات اداری به شمار می رود که با استفاده کردن از آنها می توانید فضای اداری خود را به چندین اتاق تقسیم بندی کنید تا هر یک از کارمندان اتاق جداگانه برای انجام دادن کارهایشان داشته باشند. بنابراین خرید پارتیشن اداری دست دوم برای شما که به تازگی کسب و کار خود را راه انداخته ‌اید مزیت های بسیار زیادی به همراه دارد. پیش از اینکه انواع پارتیشن های اداری دست دوم را خریداری کنید باید به خوبی در مورد برخی از نکات مهم اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. در این صورت می توانید در بین انواع تجهیزات اداری دست دوم یکی از آنها را که مناسب تر می باشد خریداری کنید و مدت زمان زیادی در محیط اداری خود مورد استفاده قرار دهید.

پارتیشن اداری دست دوم

نکاتی در مورد خرید پارتیشن اداری دست دوم

برخی از نکات بسیار مهمی که شما زمان خرید پارتیشن اداری دست دوم باید در نظر داشته باشید عبارت است از:

 1. توجه به کیفیت پارتیشن ها:

به طور کل شما باید به خوبی بدانید که تجهیزات اداری دست دوم مدت زمان مشخص شده ای کار کرده‌ اند و تا حدودی کیفیت خود را از دست داده اند.  در واقع شما با خرید تجهیزات اداری دست دوم نباید توقع داشته باشید که ویژگی های نمونه های تازه سفارش داده شده تجهیزات را دریافت خواهید کرد. آن دسته از تجهیزات اداری مانند پارتیشن های اداری که به صورت دست دوم خریداری می‌ شوند باید کیفیت لازم را داشته باشند تا شما قادر باشید از آنها استفاده بهینه ای انجام دهید. یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان خرید تجهیزات اداری و پارتیشن اداری به صورت دست دوم باید به آن توجه کنید کیفیت پارتیشن ها می باشد. آن دسته از پارتیشن هایی که بعد از مدت زمان مشخص شده به طور کلی کیفیت خود را از دست داده‌ اند دیگر قابلیت استفاده ندارند و شما نباید آنها را خریداری نمایید. بنابراین بهتر است که به خوبی کیفیت و سالم بودن پارتیشن ها را بررسی کرده و سپس نمونه دست دوم آنها را خریداری کنید.

 1. توجه به مناسب و اندازه بودن پارتیشن ها:

هر یک از انواع پارتیشن های اداری در اندازه ها و مدل های متنوعی تولید و طراحی شده اند. بنابراین شما زمان خریده انواع پارتیشن اداری دست دوم باید به خوبی اندازه آنها را مورد بررسی قرار دهید و سپس آنها را برای محیط اداری خود خریداری کنید. اینکه پارتیشن های اداری دست دوم مورد نظر شما بر اساس متراژ محیط اداری تان باشد و هماهنگی لازم را با بخش‌ های مهم ساختمان به وجود آورد اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین باید به خوبی بدانید یکی از اصلی ترین و مهمترین نکاتی که زمان خرید پارتیشن های اداری دست دوم اهمیت پیدا می کند اندازه و متراژ آنها می باشد. مناسب بودن هر یک از پارتیشن ها با فضای اداری موردنظرتان اهمیت بسیار زیادی دارد.

مطالب مرتبط  میزهای کارمندی مدرن انتخابی برای مینیمالیست ها

پارتیشن اداری دست دوم

 1. دقت به نوع پارتیشن ها:

پارتیشن های اداری مانند بسیاری از دیگر تجهیزات اداری دارای انواع متنوعی هستند. برخی از آنها به صورت پارتیشن تکجداره می باشند و برخی دیگر از نمونه ‌های آن ها به صورت دو جداره تولید و طراحی شده اند. بنابراین شما زمان خرید پارتیشن های اداری دست دوم باید به خوبی نوع آنها را مورد بررسی قرار دهید و از کیفیت و ساختاری که دارند اطمینان خاطر به دست آورید. به طور کلی برخی از پارتیشن های اداری که  در مبلمان اداری استفاده می شوند، با استفاده از چوب تولید شده اند، شاید با فضای اداری شما مطابقت لازم را نداشته باشند. به همین دلیل شما زمانی که می خواهید هر یک از انواع پارتیشن های اداری را خریداری کنید باید به خوبی مطابقت آنها را از نظر متریالی که دارند با نوع ساختمان اداری خود هماهنگ نمایید.

 1. توجه به جنس پارتیشن ها:

جنس پارتیشن ها یکی دیگر از نکاتی است که شما زمان خرید پارتیشن اداری دست دوم باید به آن توجه داشته باشید. هر یک از پارتیشن های اداری جنس متفاوتی دارند و دارای ساختار و ویژگی‌ های خاصی هستند. بنابراین شما نیاز است که به این نکته مهم توجه داشته باشید و بهترین و با کیفیت ترین پارتیشن های اداری را خریداری کنید. کارشناسانی که در زمینه فروش پارتیشن ها فعالیت می کنند قادر خواهند بود که شما را برای خریداری هر یک از انواع پارتیشن ها راهنمایی نمایند تا بتوانید یکی از بهترین و مناسب ترین پارتیشن ها را از نظر اندازه، جنس و طول عمری که دارند خریداری کنید.

 1. دقت به قیمت پارتیشن ها:

هر یک از افرادی که اقدام به خرید پارتیشن اداری دست دوم می ‌نمایند به دلیل مناسب بودن قیمت پارتیشن ها آنها را خریداری می کنند. بنابراین شما باید به خوبی بدانید یکی از مهمترین نکاتی که زمان خرید پارتیشن های اداری دست دوم اهمیت پیدا می ‌کند قیمت آنها می باشد. آن دسته از پارتیشن های اداری که قیمت بالایی دارند بدون شک دسته اول هستند و به تازگی تولید و طراحی شده‌ اند. بنابراین آن دسته از پارتیشن های اداری دست دوم را که می ‌خواهید خریداری کنید باید از نظر قیمت با نمونه های دست اول مقایسه نمایید تا متوجه شوید که خرید نمونه های دست دوم به سود شما خواهد بود.

مطالب مرتبط  میز کارمندی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

پارتیشن اداری دست دوم

 1. توجه به کارایی پارتیشن ها:

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که شما زمان خریداری پارتیشن های اداری دست دوم باید به آن دقت داشته باشید این است که متوجه شوید پارتیشن ها کارایی لازم را در محیط اداری شما خواهند داشت. برخی از پارتیشن های اداری کارایی لازم را ندارند و بعد از مدتی به طور کلی ساختارشان از بین‌ می رود. آن دسته از افرادی که تمایل دارند تمامی تجهیزات اداری خود مانند میز کارمندی، میز مدیریت و …. را از بین نمونه های دست دوم خریداری کنند نباید تنها به قیمت توجه داشته باشند. بلکه باید به کارایی های تجهیزات متنوع اداری توجه نمایید و سپس آنها را خریداری کنید.

 1. دقت به رنگ بندی پارتیشن ها:

در صورتی که شما می خواهید بین انواع پارتیشن اداری که دست دوم می باشد یکی از آنها را خریداری کنید باید به رنگ بندی شان هم توجه داشته باشید. آن دسته از پارتیشن های اداری دست دوم که رنگ بندی مناسبی با محیط اداری شما ندارند گزینه مناسبی برای خریداری نیستند. به همین دلیل بهتر است که رنگ بندی پارتیشن ها را با محیط دکوراسیون ساختمان اداری خودتان مطابقت دهید و سپس آنها را خریداری کنید. پارتیشن اداری دست دوم رنگ بندی محدودی دارد که شما نیاز است به خوبی رنگ های آنها را بررسی کرده و سپس یکی که مناسب تر است خریداری کنید و در ساختمان اداری نصب کنید.

منبع: ژاویز

3 پاسخ
 1. بهنام غلامی گل تپه گفته:

  دست دوم خریدن خیلی سخت شده با اینکه بصرفه تره ولی تمیز دراومدن کار سخت میشه

 2. محمد حسین گفته:

  هم به صرفه هم مفید واقعا بهترین مدل برای جداسازی فضاها پارتیشن است

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *