راهکارهای انتخاب میز اداری مناسب

یکی از مهمترین و اصلی ترین راهکارهای انتخاب میز اداری مناسب، برای داشتن مبلمان اداری مناسب آشنایی با کارایی محصولات براساس نیازمندی شما می باشد. نکته قابل توجه اینکه تقسیم بندی میزهای اداری بر همین اساس صورت گرفته و توجه به این نکته امری ضروری برای انتخاب میز اداری مناسب می باشد.

در تقسیم بندی میزها و کاربری آنها سمت و وظایف فرد بسیار تاثیر گذار می باشد. به طور مثال ساختار میزهای مدیریت به اینگونه می باشد که با بالابردن حجم و اندازه این میزها اقتدار و قدرت مدیریت را نشان می دهد و در تعداد کشوها و قفسه ها در این محصولات بیشتر از سایر محصولات می باشد و یا در میزهای کارشناسی با توجه به کاربری این محصولات معمولا این میزها دارای ال کناری می باشند.

انتخاب میز اداری

انتخاب ابعاد مناسب

ابعاد مناسب یکی دیگر از نکاتی است که می بایستی هنگام انتخاب میز اداری مناسب به آن توجه نمایید. میزهای اداری بر اساس سایز به سه دسته تقسیم می شوند.

دسته اول: میزهای اداری کوچک که بیشتر به عنوان میز کامپیوتر از آنها یاد می شود.

دسته دوم: میزهای اداری متوسط که در دو گروه کارمندی و کارشناسی مورد استفاده قرار می گیرد.

دسته سوم: میزهای اداری بزرگ که معمولا در گروه مدیریت از آن استفاده می شود.

مطالب مرتبط  آیا پارتیشن دست دوم بخریم ؟

سایز میزهای اداری معمولا بین 110 الی 200 سانتی متر می باشد که می بایستی براساس کارایی و فضای کاری و استانداردهای طراحی از آنها استفاده نمایید.

شما برای راهنمایی بیشتر می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در این حوزه بهره مند شوید.

ارتفاع میز

یکی از فاکتورهای اصلی و مهم انتخاب میزهای اداری ارتفاع آن است ارتفاع نامناسب میز علاوه بر آن که سرعت انجام فعالیت ها را کاهش می‌دهد می‌تواند باعث اختلال در سلامتی شود و آسیب‌های زیاد و جدی وارد کند. ارتفاع یک میز ایده‌آل چیزی در حدود ۷۰ تا ۸۰ سانتی‌متر است اما مناسب‌ترین اندازه در این بازه ۷۵ سانتی متر است.

میز کارشناسی

 

برای انتخاب و خرید میز کارشناسی باید به ابعاد استاندارد آن توجه کنیم زیرا بیشترین تایم کاری افراد پشت همین میزها طی می شود. ابعاد استاندارد میز کارشناسی معمولا ابعاد طولی ۱۴۰و ۱۶۰ را در بر می گیرد. همچنین باید گفت که به ارگونومی این میزها نیز باید توجه شود.

میز مدیریتی

انتخاب میز اداری مناسب و میز مدیریتی در ابعاد و متریال های گوناگون دارای تنوع بیشتری است و معمولا مدیران توجه خاصی به این بخش دارند زیرا اتاق مدیریت دارای چایگاه خاصی برای امور قراردادی است. می توان گفت که میزهای مدیریت دارای ابعاد بزرگتر و حجم بیشتری است اما مدل های جدید میزهای مدیریتی دارای سادگی و ظرافت بیشتری است که هم با پایه فلزی و هم با پایه استیل طراحی و تولید می شود و هرکدام جلوه خاصی را به اتاق مدیریت می دهند. این محصول در واقع شامل کردنزا، میز کنفرانس و قفسه کتابخانه می باشد که تمامی نیازهای مدیران را رفع می کنند.

مطالب مرتبط  میز کارمندی استاندارد چه ویژگی هایی دارد ؟

صندلی ارگونومیک

قابل ذکر است برای استفاده مناسب از هر مدل میزی نیاز به یک صندلی ارگونومیک مناسب نیز است. در هنگام انتخاب میز اداری مناسب حتما به انتخاب صندلی جهت کاربری که میز دارد توجه کنید.

سخن پایانی:

برای استفاده مناسب از میز، بهتر است که از یک زیر پایی استفاده کنید تا پا کمی ارتفاع بیشتر داشته باشد و زانوها در زاویه مناسبی قرار گیرند و در طول روز احساس خستگی نکنید.

منبع: ژاویز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .