پارتیشن شیشه ای یا پارتیشن چوبی؟

تقسیم بندی دفترتان با پارتیشن اداری شما این امکان را می دهد که فضای کاری خود را به شیوه ای شیک و با هزینه ای کمتر بهبود دهید. این فضاها را می توان با استفاده از پارتیشن چوبی یا شیشه ای یا ترکیبی از این دو تقسیم کرد. انتخاب بین چوب و شیشه،بستگی به اولویت شما یعنی زیبایی و یا کاربرد فضای مورد شما است. هر اتاق دارای کاربردهای خاص خود است که سطح حریم خصوصی مورد نیازش را تعیین می کند.

آنها همچنین نیاز به تولید آرامش- در عین زندانی نکردن فضا- دارند. دیدگاهای دیگری نیز مورد توجه است، همانطور که فضای کلی ما یک فضای کاری است. به طور کلی، فضاهای اداری که بوسیله پارتیشن ها تقسیم شده اند، به منظور بهبود محیط کار برای کارکنان، به ویژه برای افزایش بهره وری و روحیه انجام می شود. در نمایشگاه ها و محیط های فروش، پارتیشن ها می توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا بازده بازاریابی محصول را افزایش دهند. پارتیشن های شیشه ای یک فضای حرفه ای، باز و با استقامت را بوجود میاورند.

در فضای کاری پارتیشن چوبی یا شیشه ای چه تفاوت هایی دارند؟

از بین بردن موانع فیزیکی برای ایجاد یک فضای باز و فراگیر برای کار مهم است. با این حال، یک دفتر کاملا باز همیشه عملی، راحت و قابل توصیه نیست. خوشبختانه، لازم نیست که یک تصمیم دوگانه داشته باشیم. پارتیشن های شیشه ای می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا مردم بتوانند داخل و خارج از اتاق را ببینند، در حالی که هنوز هم حریم خصوصی را با وجود رد و بدل نشدن صدا از داخل به  بیرون و بالعکس ایجاد میکنند. همچنین دارای مزایای حفظ سلامت روانی با به حداکثر رساندن مقدار نور طبیعی است که فضای مورد نظر را بازتر نشان می دهد , حتی اگر نور طبیعی از طریق یک فضای باز در بخش مرکزی دفتر وارد شود.

پارتیشن های چوبی و جامد برای فضایی که نیاز به حفظ حریم خصوصی کامل دارند، مانند اتاق های گنجه، اتاق های ذخیره سازی، خلوت های پزشکی و غیره مفید است. یک لیست قطعی در رابطه با کاربری اتاق به همراه پارتیشن مورد نیازش وجود ندارد، با این حال، ممکن است تصمیمی آگاهانه بر اساس کاربری فضا و نوع پارتیشن بگیریم. این تصمیم باید بر اساس ویژگی های هر نوع پارتیشن و نحوه ارتباط آن با فضای مورد نظر باشد.

پارتیشن شیشه ای

نکاتی باید در انتخاب پارتیشن اداری به آنها توجه نمود

۱٫باز بودن فضا در عین حفظ حریم شخصی در پارتیشن شیشه ای :

 پارتیشن های شیشه ای محبوب ترین نوع پارتیشن در فضاهایی هستند که نیاز به باز و بزرگتر شدن دارند، اما هنوز در هر پارتیشن نیاز به حفظ درجه ای از حریم خصوصی هست. جایگزینی چوب با شیشه کمک می کند تا احساس یکپارچگی و همکاری که سازمان های مدرن این روزها نیاز به حفظ آن دارند، ایجاد شود.در نظر بگیرید پارتیشن های شیشه ای در فضا هایی که حریم شخصی بسیار بالایی نیاز دارند نباید استفاده شوند.

۲٫انعطاف پذیری پارتیشن شیشه ای :

به طور کلی پارتیشن ها به میزان زیادی از انعطاف پذیری در هزینه  نسبت به دیوارهای ثابت در سازمان ها و ادارات هستند .به هنگامی که تغییرات در سازمان نیاز باشد ، دیوارهای ثابت را نمی توان به راحتی تنظیم و یا جا به جا کرد .با این حال پارتیشن های مدرن ، می توانند این کار را انجام دهند، به مدیریت اجازه می دهند که منطقه موجود را برای عملکرد مطلوب ،به عنوان تغییر نیازها، تغییر دهد.در این موضوع هزینه مونتاژ و دمونتاژ پارتیشن چوبی یا شیشه ای تفاوتی ندارند.

۳٫برنامه ریزی:

با وجود این انعطاف پذیری، پارتیشن های شیشه ای باید به درستی برای فضاهای نصب شده نصب شوند.  سایت مورد نظر ابتدا باید اندازه گیری شود، با توجه ویژه به محدوده های مختلف ارتفاع بین کف و سقف و همچنین نوع سقف موجود در فضا بسیار مهم است، زیرا این امر بر نحوه اتصال هر پنل شیشه ای به آن تاثیر می گذارد. همین امر برای کفپوش نیز صادق است.اتصال شیشه با فرش، کاشی، چوب و غیره متفاوت است. در نهایت، درهای موجود ممکن است نیاز به ساختار مدولار جدید داشته باشند و پیکربندی آنها روی پنل های جدید تاثیر می گذارد.

۴٫تاسیسات:

کابل برق، ارتباطات و داده ها و مسیرهای آن در اطراف دفتر باید پیش از آن ارزیابی شود. به طور معمول ترجیح می دهید که این قسمت ها در یک قسمت سلب از هر پنل قرار بگیرند، زیرا دیدن کابل هایی که در کنار شیشه قرار می گیرند  زیبایی فضا را تحت تاثیر قرار داده و فضا را کثیف و سست جلوه میدهد.

۵٫زمان:

هر دو پارتیشن شیشه ای و چوبی قبل از نصب آنها زمانی برابر برای طراحی و پیکربندی نیاز دارند .این امر به میزان قابل توجهی میزان آسیب فیزیکی را که یک سازمان در هنگام بازسازی یا طراحی یک منطقه کاری از آن رنج می برد، کاهش می دهد. بر خلاف دیوارهای معمولی، پارتیشن ها برای نصب ،سریع وآسان هستند.  پارتیشن های چوبی به دلیل تعاملات مختلف با سطوح دیگر کمی ساده تر از پارتیشن شیشه ای نصب می شوند.

خلاقیت در پارتیشن شیشه ای :

خصوصیت اصلی شیشه شفاف بودن است (مگر اینکه شیشه ی مات شده باشد)، عملکرد اصلی یک دیوار چوبی مخالف است.هنگامی که آنها به مقایسه با دیوارهای خالی می آیند، هر دو آنها بهتر از یک دیوار معمولی هستند. دیوارهای پارتیشن بندی چوبی، البته، فرصت های بیشتری برای استفاده خلاق و سازنده ارائه می دهند. پوشش های جالب دیوار، قاب عکس، صفحه نمایش پروژکشن و غیره می تواند به راحتی بر روی پنل های پارتیشن چوبی نصب شود اما در پارتیشن های شیشه ای علاوه  بر سخت  بودن نصب هر چیزی بر روی آن،نمای پارتیشن نیز از زیبایی خارج میشود.

پارتیشن شیشه ای

 

ذخیره سازی:

دیوارهای پارتیشن اداری می توانند فرصت های عالی برای فضاهای ذخیره سازی که قبلا برای دیوار های سنتی غیر قابل تصور بودند ،ایجاد کنند.شما می توانید فضاهایی را به طور خاص برای نوع فضای ذخیره سازی که می خواهید ایجاد کنید ،طراحی و اجرا کنید. پنل های پارتیشن شیشه ای و چوبی می توانند بسته به اینکه آیا دسترسی بیرونی بصری مطلوب است یا خیر، استفاده شوند. در بیشتر موارد پارتیشن شیشه ای، شاید ناامید کننده به نظر برسد، دیوارهای پارتیشن چوبی برای این منظور امیدوار کننده تر هستند.

هم چنین دیوارهای ذخیره سازی اختصاصی می توانند با درب های لعاب لولایی، فریم ها، قاب ها، قفسه ها، ریل ها و بسیاری از ویژگی های دیگرطراحی و اجرا شوند. بازسازی یک دفتر بطور کلی امری پیچیده است و سخت ترین حالت آن اینست که بخواهیم با وجود دیوار های آجری آنرا طراحی و اجرا کنیم.استفاده از پارتیشن بطور کلی باعث آسان تر شدن طراحی و همچنین استفاده از ایده های خلاقانه است.بطور کلی در طراحی بهتر است از ترکیب پارتیشن چوبی و شیشه ای استفاده کنیم .

این مقاله تفاوت ها ، شباهت ها و خصوصیات پارتیشن های چوبی و شیشه ای را بررسی کرده و امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع: https://javizco.com

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .