میز کارمندی اداری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در هر یک از شرکت ها و سازمان ها میز کارمندی وجود دارد. زمانی که میز کارمندی اداری مناسبی را در اداره داشته باشید از کار کردن در محیط اداری لذت خواهید برد. شما می توانید از میزهای کارمندی هم در خانه استفاده نمایید و هم اینکه در محیط اداری برای کار کردن روی آنها یکی را که مناسب تر است خریداری کنید. بدون شک شما برای خریداری انواع میز کارمندی به فاکتورها و معیارهای متنوعی توجه می نمایید. برخی از افراد شاید اطلاعات زیادی در مورد نوع میز کارمندی و همچنین ویژگی های استاندارد بودن آن نداشته باشند. بر همین اساس نیاز است که افراد پیش از خرید انواع میزهای کارمندی به خوبی اطلاعاتشان را در زمینه ویژگی های میزهای کارمندی افزایش دهند.

میزهای کارمندی در مقایسه با میزهای مدیریت اندازه کوچکتری دارند و به محیط کاری جلوه اداری می بخشند. میزهای کارمندی کوچک هستند و نشانگر تلاش و کار در محیط کار به شمار می روند اندازه و طرح های متنوعی از میزها را در بازار مشاهده می کنید که شما می توانید بر اساس نیازهای خودتان یکی از انواع میز کارمندی اداری را خریداری کنید. از آنجایی که میزهای کارمندی در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند شما باید با توجه به نیازهای خود آنها را مطابقت دهید. طرح و رنگ و اندازه میزهای اداری روی قیمت آنها تاثیر بسیار زیادی دارد. شما زمان خرید هر یک از انواع میزهای اداری باید به خوبی ویژگی های ضروری و مهم آنها را بشناسید که در ادامه به برخی از این ویژگی‌ ها می پردازیم.

ویژگی های کلی میز کارمندی اداری

اگر شما با آگاهی در مورد ویژگی هایی که میز کارمندی اداری دارد خریدتان را انجام دهید بدون شک از انتخاب میز اداری رضایت خاطر به دست خواهید آورد. میزهای اداری که در اتاق های اداری و یا اتاق های خانه شما مورد استفاده قرار می گیرند باید ویژگی ها و استانداردهای مشخص شده ای داشته باشند. برخی از ویژگی های کلی که زمان خریداری میزهای کارمندی اداری باید به آنها توجه داشته باشید عبارت است از:

 • تراز بودن میز کارمندی:

یکی از مهمترین و اصلی‌ ترین ویژگی هایی که میزهای کارمندی اداری باید داشته باشند این است که در اتاقی که قرار می گیرند تراز گردند. در واقع شما باید به خوبی بدانید که اگر میزها در جای مناسبی قرار گرفته نشوند کاربرد خوبی از خود نشان نمی دهد. استانداردهای این نمونه از میزها به تراز بودن آنها بستگی دارد. هر یک از تولیدکنندگانی که میزهای کارمندی اداری را تولید می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند. اندازه های هر یک از آنها باید به گونه ای تخمین زده شود که در اتاق اداری تراز گردد.

مطالب مرتبط  نکات مهم برای خرید میز مدیریت مدرن

میز کارمندی اداری

 • اندازه میز اداری و استاندارد بودن آن:

اندازه میز و اینکه استانداردهای لازم برای اندازه میز رعایت شود یکی از دیگر نکاتی است که باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. به طور کلی باید بدانید که میزهای اداری اندازه و ابعاد متنوعی دارند. اگر محیط اداری شما متراژ بزرگی دارد بدون شک باید یکی از میزهای کارمندی بزرگتر را خریداری کنید. از آنجایی که امروزه بسیاری از ساختمان ها متراژشان کمتر است بیشتر افراد ترجیح می‌ دهند که میزهای کارمندی کوچکتر را خریداری کنند بنابراین زمان خرید میز کارمندی اداری کوچک باید به خوبی اندازه میز و اینکه استانداردهای لازم را دارد بررسی کنید. توجه داشته باشید که استاندارد بودن اندازه نیز یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های آن باید باشد.

 • چیدمان اصولی وسیله های روی میز:

یکی از دیگر ویژگی‌ های میزهای کارمندی اداری که استانداردهای لازم را دارند این است که چیدمان اصولی روی میز را رقم می زنند. به طور کلی باید بدانید که وسیله های زیادی روی میزهای اداری قرار خواهد گرفت. هر یک از این وسیله ها دارای اندازه و ابعاد متنوعی می باشند. اگر شما می خواهید به عنوان مثال میز کامپیوتر خریداری کنید باید به خوبی توجه کنید که میز، استانداردهای لازم را برای قرار دادن کامپیوتر روی خود داشته باشد.

بسیاری از افرادی که میزهای اداری را خریداری می کنند باید به چیدمان اصولی آن دقت نمایند اما باید بدانید که این مسئله اهمیت زیادی دارد و شما باید بر اساس چیدمان اصولی وسیله های روی میز، اندازه میز را اندازه گیری کرده و سپس میزها را خریداری کنید.

 • راحت بودن کاربر زمان کار کردن روی میز:

راحت بودن کاربر زمانی که روی میز کار می کند یکی از ویژگی‌ هایی است که میز کارمندی اداری استاندارد دارد. یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که میزهای کارمندی دارند این است که کاربر روی آنها به راحتی می تواند وسیله هایش را قرار دهد و به آسانی مدت زمان زیادی قادر باشد کار کند. با استفاده از میزهایی که استانداردهای لازم را دارند کاربر زمان کار کردن خسته نمی شود و قادر است که بیشتر وسیله‌ های مورد نیاز خود را روی میز قرار دهد. میزها باید به گونه ای طراحی شوند که افراد به راحتی دستان خود را روی میز گذاشته و به وسیله هایی که روی میز دارند دسترسی پیدا کنند.

 • راحتی اندام های بدن زمان کار کردن با میز اداری:

راحتی اندام های بدن زمان کار کردن با استفاده از میزهای اداری یکی از دیگر نکاتی است که شما زمان خرید میزها باید به آن دقت داشته باشید. آن دسته از میزهای کارمندی اداری که استانداردهای لازم را دارند این ویژگی را برای افراد رقم خواهند زد. در واقع اندام های بدن مانند گردن، پا و دست باید با استفاده کردن از این میزها دچار آسیب نشود. بر همین اساس پیش از اینکه میزهای کارمندی اداری را خریداری کنید باید به خوبی این ویژگی را مورد بررسی قرار دهید. میز کارمندی اداری که راحتی اندام های بدن را زمان کارکردن با میز رقم می زند یکی از بهترین انتخاب هایی است که افراد می توانند داشته باشند.

مطالب مرتبط  مبلمان اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

 

میز کارمندی اداری

 • دارای طرح ها و رنگ های متنوع:

میزهای کارمندی دارای طرح ها و رنگ های متنوع می باشند. در واقع یکی از اصلی ترین ویژگیهایی که میز کارمندی اداری دارد همین ویژگی رنگ بندی و طرح های متفاوتش است. شما می توانید بر اساس نوع محیط اداری خودتان یکی از طرح های متنوع میزها را خریداری کنید. رنگ بندی میز اداری را بهتر است که بر اساس تجهیزات دیگری مثل میز مدیریت و پارتیشن اداری که در اتاق اداری دارید انتخاب نمایید.

در صورتی که بتوانید ترکیب رنگی ویژه‌ ای را در بین آنها ایجاد کنید قادر خواهید بود که از زیبایی و جذابیت محیط اداری لذت ببرید و کار کردن کارمندان خود را با اشتیاق بیشتری فراهم سازید.

3 پاسخ
 1. احد زاده گفته:

  درود
  میز کارمندی میزی است که کارمندان شرکت حداقل 7 ساعت از وقت خود را پشت آن می نشینند و مشغول به کار می شوند. اگر در هنگام خرید میز کارمندی به جزئیات و استاندارد بودن میز توجهی نکنیم کارمندان هنگام کار دچار مشکل می شوند.

 2. محمدعلی پور گفته:

  سلام
  واقعا ممنونم علاوه بر ابعاد تراز بودن هم خیلی مهمه که به درستی شما بیان کردید
  خداقوت به تیم ژاویز

 3. حسن احمدیان گفته:

  ضمن مطالعاتی که در زمینه انواع میزهای اداری ژاویز داشتم متوجه شدم که به تمام نیازهای کارکنان اداری از شخص ریاست گرفته تا کارمندان چزء، پرسنلی که به صورت تیم کار میکنند و یا به صورت انفرادی توجه لازم به عمل آمده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *