تاثیر کیفیت هوا بر کارکنان

اثرات آلودگی

بر اساس یک نظرسنجی جدید، آلودگی هوای داخل ساختمان در سراسر انگلستان شایع است و بطور بالقوه باعث مشکلات سلامتی در دراز مدت می شود. به همین دلیل باید بدانید تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان علاوه بر مبلمان اداری در شرکت ها روی کار آنها بسیار زیاد است در نتیجه باید همیشه هوای درون فضا را پاکسازی نمایید.

یک نظرسنجی YouGov که توسط انجمن مهندسان خدمات مهندسی ساختمان (BESA) انجام شده است دریافت که تقریبا ۷۰ درصد از کارکنان اداری معتقدند کیفیت هوا در محیط کار خود منفی است و تاثیر منفی بر کارایی کارکنان در شرکت ها را دارد.

تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان

علاوه بر این، یک سوم از کارکنان اداری نگران هستند که کیفیت هوا در داخل محیط داخلی می تواند تاثیر منفی بر سلامت آنها داشته باشد.

بررسی تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان:

پنجره باز کردن شایع ترین شکل تهویه با ۶۰٪ از کارکنان اداری است که می گوید این اولین کاری است که آنها انجام می دهند اگر به هوای تازه نیاز داشته باشند. با این حال، اگر چه این به عنوان یک پاسخ طبیعی دیده می شود اما باز کردن پنجره های اداری به این معنی است که خطر آلودگی محیط کار با اجازه دادن به سموم در فضای باز وجود دارد. اگر شما به تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان توجه نداشته باشید بدون شک آنها انرژی لازم را برای انجام دادن کارهای خود ندارند و نمی توانند به درستی کارهای خود را انجام دهند.

با توجه به اینکه ۹۰٪ وقت ما در داخل خانه صرف می کنیم و به طور متوسط ​​۲۱۲ روز در سال به کار می پردازیم، BESA از این صنعت خواسته است. مدیران ساختمان و عموم مردم برای اطمینان از سیستم های صحیح، موثر و مناسب که در تمام دفاتر در سراسر انگلستان فعالیت می کنند، فعالیت می کنند.

کارکنان اداری مورد بررسی قرار گرفتند و به طور مرتب از علائم ناشی از ضعف در کیفیت هوا در داخل، از جمله عدم تمرکز، خستگی، چشم های تحریک شده و کاهش بهره وری گزارش کردند.

تقریبا ۴۰٪ از کارکنان اداری که از حداقل یکی از علائم ذکر شده رنج می برند معتقدند تهویه مطلوب دلیلی اصلی مشکلات آنها است. نظرسنجی BESA به دنبال گزارش منتشر شده در اوایل سال جاری توسط کالج پزشکان سلطنتی نشان می دهد که آلودگی هوا، در داخل و بیرون، می تواند به حداقل ۴۰،۰۰۰ مرگ و میر زودرس بیانجامد.

اهمیت بالا بردن کیفیت هوای داخل ساختمان و تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان:

پل مک لافلین، مدیر اجرایی BESA، گفت: “بسیاری از مردم در انگلستان کار خود را بیش از ۴۰ ساعت در هفته انجام می دهند و به طور کلی، ما ۹۰٪ از وقت خود را در داخل محیط کار یا خانه صرف می کنیم بنابراین، بسیار مهم است که ساختمان ها محیط کاری سالم را فراهم کنند.

مطالب مرتبط  مزایای استفاده از پارتیشن اداری

مردم بیشتر و بیشتر از گزینه های تهویه نامناسب در دفاتر خود آگاهی دارند و همچنین تاثیر کیفیت هوا  روی سلامتی و بهره وری آنها بسیار مهم است.

وی افزود: “ادراک وجود دارد که کمبود پنجره ها به کمبود هوا در داخل هوا کمک می کند اما در واقع، ما نیاز به سیستم تهویه مطبوع و سیستم تهویه مناسب دارد. ما باید ساختمان هایمان را یک پناهگاه امن برای ساکنان، برای محافظت از آنها از بدترین اثرات آلودگی در فضای باز و همچنین ارائه کیفیت خوب، محیط سالم در محیط داخلی.

پروفسور استیون هولگیت، استاد اعظم هولگیت، مشاور ویژه در زمینه کیفیت هوا، گفت: «همانطور که در گزارش ما اشاره کردیم : « هر نفس که ما می گیریم : اثر طول عمر آلودگی هوا »، آلودگی هوا در داخل اغلب منطقه ای که نادیده گرفته می شود. تهویه نامناسب بخشی از این مشکل است و با در نظر گرفتن کاهش هزینه های انرژی با ایجاد هوای فشرده، تنها بدتر می شوند.

تاثیر هوا بر روی کارکنان

اما اکنون می دانیم که آلودگی هوا تاثیر قابل توجهی در بسیاری از شرایط درازمدت مزمن دارد و سکته مغزی و حملات قلبی را در افراد حساس افزایش می دهد. به همین دلیل است که این فقط یک شغل برای دولت، مقامات محلی یا کسب و کار نیست – به عنوان افراد ما می توانیم همه ما را در کاهش میزان آلودگی به کار گیریم. »پروفسور هولگیت اضافه کرد.

نظرات پزشکان در مورد تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان:

دکتر Prashant Kumar از گروه مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه سوری افزود: سازمان بهداشت جهانی آلودگی هوا را به عنوان سومین خطر مهم بهداشتی در سراسر جهان محسوب می کند. کیفیت هوا در داخل خانه به شدت تحت تأثیر شرایط تهویه خانوار، ساختمان های تجاری و یا محل کار است.

ساختمان های مدرن و محل های کار معمولا برای حفظ انرژی صرفه جویی می شود، اما در عوض می تواند کیفیت هوا در داخل را با توجه به عدم تغییر کافی هوا منفی سازد. نتایج این نظرسنجی نه تنها برای عموم مردم بلکه برای جامعه علمی و برنامه ریزان شهری بسیار مفید و حائز اهمیت است.

مطالب مرتبط  صندلی اداری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

BESA در حال همکاری با تعدادی از سازمان های صنعتی از جمله موسسه مؤسسات خدمات مهندسی ساختمان (CIBSE) و موسسه مدیریت مهندسی بهداشت و درمان و مدیریت املاک (IHEEM) برای بالا بردن آگاهی در مورد IAQ و تهیه دستورالعمل های دقیق برای پیمانکاران، طراحان و مدیران تاسیسات است

نکاتی در مورد تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان:

شما زمانی که می خواهید بهترین سیستم ها را جهت تهیه هوا در محیط اداری به کار ببرید باید به خوبی در مورد تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. برخی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که در این مورد وجود دارد و باید به آنها توجه داشته باشید عبارت است از :

  1. سیستم کاری آنها را مختل می سازد:

زمانی که فضای محیط اداری به خوبی پاکیزه نباشد شرایط کار کردن را برای کارمندان دشوار می سازد آنها به خوبی نمی توانند کارهای خود ار انجام دهند، چرا که انرژی لازم برای انجام دادن کارهای خود ندارند. شما به عنوان مدیر باید سیستم تهویه مناسبی را در محیط اداری قرار دهید تا فضا را برای آنها آسان تر سازید.

تاثیر هوا بر روی کارکنان

  1. انرژی کاری کارمندان از بین می رود:

از دیگر نکاتی که شما در این مورد باید به آن توجه داشته باشید این است که سیستم کاری کارمندان خود را تقویت کنید و تنها راه حل شما این است که انرژی آنها را زمان کار کردن افزایش دهید. زمانی سیستم تهویه مناسبی در اداره وجود داشته باشد بدون شک آنها شرایط راحت تری خواهند داشت و به بهترین نحو ممکن کارهای خود را انجام می دهند. در واقع مدیران باید از هر روشی استفاده کنند که انرژی کارمندان خود را افزایش دهند و استفاده از سیستم تهویه مناسب یکی از بهترین روش هایی می باشد که می توانند از آن استفاده کنند.

  1. کاهش پیدا کردن بهره وری کارمندان:

اگر کارمندان در یک محیط سالم کار نکنند بدون شک نمی توانند بهره وری لازم را برای کار کردن داشته باشند. اگر می خواهید آنها به بهترین نحو ممکن تمامی کارهای خود را انجام دهند باید سیستم تهویه را متناسب با هوای بیرون تنظیم کنید. زمانی که دمای بدن انسان تنظیم نباشد بدون شک آنها از این مسئله اذیت می شوند و نمی توانند به کارهای خود رسیدگی کنند. به همین دلیل بهتر است به خوبی تاثیر کیفیت هوا بر روی کارکنان جدی بگیرید.

منبع: مبلمان اداری ژاویز

1 پاسخ
  1. قادری گفته:

    سلام
    این واقعا اثبات شده است که هموای آلوده تاثیر مستقیم روی انسان ها داره

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .