پارتیشن شیشه ای یا پارتیشن چوبی؟

تقسیم بندی دفترتان با پارتیشن اداری به شما این امکان را می دهد که فضای کاری خود را به شیوه ای شیک و با هزینه ای کمتر بهبود دهید. این فضاها را می توان با استفاده از پارتیشن چوبی یا شیشه ای یا ترکیبی از این دو تقسیم کرد. انتخاب بین چوب و شیشه، بستگی به اولویت شما یعنی زیبایی و یا کاربرد فضای مورد نظر شما است. هر اتاق دارای کاربردهای خاص خود است که سطح حریم خصوصی مورد نیازش را تعیین می کند.

همچنین نیاز به تولید آرامش -در عین زندانی نکردن فضا- دارند. دیدگاه های دیگری نیز مورد توجه است، همانطور که فضای کلی ما یک فضای کاری است. به طور کلی، فضاهای اداری که به وسیله پارتیشن ها تقسیم شده اند، به منظور بهبود محیط کار برای کارکنان، به ویژه برای افزایش بهره وری و روحیه انجام می شود. در نمایشگاه ها و محیط های فروش، پارتیشن ها می توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا بازده بازاریابی محصول را افزایش دهند. پارتیشن های شیشه ای یک فضای حرفه ای، باز و با استقامت را به وجود می آورند.

در فضای کاری پارتیشن چوبی یا شیشه ای چه تفاوت هایی دارند؟

از بین بردن موانع فیزیکی برای ایجاد یک فضای باز و فراگیر برای کار مهم است. با این حال، یک دفتر کاملا باز همیشه عملی، راحت و قابل توصیه نیست. خوشبختانه، لازم نیست که یک تصمیم دوگانه داشته باشیم. پارتیشن های شیشه ای می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا مردم بتوانند داخل و خارج از اتاق را ببینند، در حالی که هنوز هم حریم خصوصی را با وجود رد و بدل نشدن صدا از داخل به بیرون و بالعکس ایجاد می کنند. همچنین دارای مزایای حفظ سلامت روانی با به حداکثر رساندن مقدار نور طبیعی است که فضای مورد نظر را بازتر نشان می دهد، حتی اگر نور طبیعی از طریق یک فضای باز در بخش مرکزی دفتر وارد شود.

پارتیشن های چوبی برای فضایی که نیاز به حفظ حریم خصوصی کامل دارند، مانند اتاق های گنجه، اتاق های ذخیره سازی، خلوت های پزشکی و … مفید است. یک لیست قطعی در رابطه با کاربری اتاق به همراه پارتیشن مورد نیازش وجود ندارد، با این حال، ممکن است تصمیمی آگاهانه بر اساس کاربری فضا و نوع پارتیشن بگیریم. این تصمیم باید بر اساس ویژگی های هر نوع پارتیشن و نحوه ارتباط آن با فضای مورد نظر باشد.

پارتیشن شیشه ای

نکاتی باید در انتخاب پارتیشن اداری به آنها توجه نمود!

1.باز بودن فضا در عین حفظ حریم شخصی در پارتیشن شیشه ای:

 پارتیشن های شیشه ای محبوب ترین نوع پارتیشن در فضاهایی هستند که نیاز به باز و بزرگتر شدن دارند، اما هنوز در هر پارتیشن نیاز به حفظ درجه ای از حریم خصوصی هست. جایگزینی چوب با شیشه کمک می کند تا احساس یکپارچگی و همکاری که سازمان های مدرن این روزها نیاز به حفظ آن دارند، ایجاد شود. در نظر بگیرید پارتیشن های شیشه ای در فضاهایی که حریم شخصی بسیار بالایی نیاز دارند نباید استفاده شوند.

2.انعطاف پذیری پارتیشن شیشه ای:

به طور کلی پارتیشن ها به میزان زیادی از انعطاف پذیری در هزینه نسبت به دیوارهای ثابت در سازمان ها و ادارات هستند. هنگامی که تغییرات در سازمان نیاز باشد، دیوارهای ثابت را نمی توان به راحتی تنظیم و یا جابجا کرد. با این حال پارتیشن های مدرن، می توانند این کار را انجام دهند، به مدیریت اجازه می دهند که منطقه موجود را برای عملکرد مطلوب، به عنوان تغییر نیازها، تغییر دهد. در این موضوع هزینه مونتاژ و دمونتاژ پارتیشن چوبی یا شیشه ای تفاوتی ندارند.

3.برنامه ریزی:

با وجود این انعطاف پذیری، پارتیشن های شیشه ای باید به درستی برای فضاهای مورد نظر نصب شوند. محل مورد نظر ابتدا باید اندازه گیری شود، توجه به محدوده های مختلف و ارتفاع بین کف و سقف و همچنین نوع سقف موجود در فضا بسیار مهم است زیرا این امر بر نحوه اتصال هر پنل شیشه ای به آن تاثیر می گذارد. همین امر برای کفپوش نیز صادق است. اتصال شیشه با فرش، کاشی، چوب و غیره متفاوت است. در نهایت، درهای موجود ممکن است نیاز به ساختار مدولار جدید داشته باشند و پیکربندی آنها روی پنل های جدید تاثیر می گذارد.

4.تاسیسات:

کابل برق، ارتباطات و داده ها و مسیرهای آن در اطراف دفتر باید پیش از آن ارزیابی شود. به طور معمول ترجیح می دهید که این قسمت ها در یک قسمت جدا از هر پنل قرار بگیرند، زیرا دیدن کابل هایی که در کنار شیشه قرار می گیرند زیبایی فضا را تحت تاثیر قرار داده و فضا را کثیف و سست جلوه می دهد.

5.زمان:

هر دو پارتیشن شیشه ای و چوبی قبل از نصب آنها زمانی برابر برای طراحی و پیکربندی نیاز دارند. این امر به میزان قابل توجهی میزان آسیب فیزیکی را که یک سازمان در هنگام بازسازی یا طراحی یک منطقه کاری از آن رنج می برد، کاهش می دهد. بر خلاف دیوارهای معمولی، پارتیشن ها برای نصب، سریع و آسان هستند. پارتیشن های چوبی به دلیل تعاملات مختلف با سطوح دیگر کمی ساده تر از پارتیشن شیشه ای نصب می شوند.

خلاقیت در پارتیشن شیشه ای:

خصوصیت اصلی شیشه شفاف بودن است (مگر اینکه شیشه ای مات شده باشد)، عملکرد اصلی یک دیوار چوبی مخالف است. هنگامی که آنها به مقایسه با دیوارهای معمولی می آیند، هر دو آنها بهتر از یک دیوار معمولی هستند. دیوارهای پارتیشن بندی چوبی، البته فرصت های بیشتری برای استفاده خلاق و سازنده ارائه می دهند. پوشش های جالب دیوار، قاب عکس، صفحه نمایش پروژکشن و غیره می تواند به راحتی بر روی پنل های پارتیشن چوبی نصب شود اما در پارتیشن های شیشه ای علاوه بر سخت بودن نصب هر چیزی بر روی آن، نمای پارتیشن نیز از زیبایی خارج می شود.

پارتیشن شیشه ای

 

مطالب مرتبط  استفاده از شیشه ایمن در صنعت مبلمان

ذخیره سازی:

دیوارهای پارتیشن اداری می توانند فرصت های عالی برای فضاهای ذخیره سازی که قبلا برای دیوارهای سنتی غیر قابل تصور بودند، ایجاد کنند. شما می توانید فضاهایی را به طور خاص برای نوع فضای ذخیره سازی که می خواهید ایجاد کنید، طراحی و اجرا کنید. پنل های پارتیشن شیشه ای و چوبی می توانند بسته به اینکه آیا دسترسی بیرونی بصری مطلوب است یا خیر، استفاده شوند. در بیشتر موارد پارتیشن شیشه ای، شاید نا امید کننده به نظر برسد، دیوارهای پارتیشن چوبی برای این منظور امیدوار کننده تر هستند.

هم چنین دیوارهای ذخیره سازی اختصاصی می توانند با درب های لعاب لولایی، فریم ها، قاب ها، قفسه ها، ریل ها و بسیاری از ویژگی های دیگر طراحی و اجرا شوند. بازسازی یک دفتر به طور کلی امری پیچیده است و سخت ترین حالت آن این است که بخواهیم با وجود دیوارهای آجری آن را طراحی و اجرا کنیم. استفاده از پارتیشن به طور کلی باعث آسان تر شدن طراحی و همچنین استفاده از ایده های خلاقانه است. به طور کلی می توان گفت در طراحی بهتر است از ترکیب پارتیشن چوبی و شیشه ای استفاده کنیم.

در این مقاله سعی کردیم تا تفاوت ها، شباهت ها و خصوصیات پارتیشن های چوبی و شیشه ای را بررسی کرده و امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع: ژاویز

3 پاسخ
 1. قربانی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  پارتیشن شیشه ای محیط رو لوکس و مدرن تر می کنه و انتخاب من پارتیشن شیشه ای بوده

 2. موحدی گفته:

  یکی از راه حل ها برای مدرن کردن فضاهای کاری و تطبیق با شرایط روز، استفاده از پارتیشن های اداری است.

 3. عظیم محمدی گفته:

  پارتیشن چوبی خیلی قدیمی شده ترجیح میدم از پارتیشن شیشه ای یا ام دی افی استفاده کنم

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *