تاثیر مبلمان اداری خوب در بهره وری پرسنل

بیشتر ساکنان کره زمین، به طور معمول هشت الی ده ساعت از روز خود را در محیط های اداری سپری می کنند. به همین سبب است که بسیاری از طراحان داخلی، مبلمان اداری را قطب اصلی هر سازمان و مهم ترین بخش در تکمیل فضای اداری می دانند. مبلمان اداری خوب، نقش مهمی را در محیط کار ایفا می کنند. آن ها می توانند فضایی امن و آرامش بخش را در محل کار ایجاد کنند و احساس راحتی را به کارکنان هدیه کنند.

با این حال اهمیت مبلمان اداری تنها متوجه راحتی آن ها نیست، بلکه انتخاب مبلمان اداری خوب نقش بسیار مهمی را هویت بخشیدن به مجموعه، سازماندهی بهینه آن و همچنین افزایش بهره وری کارکنان ایفا می کند. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص نقش انتخاب مبلمان اداری خوب در بهره وری مجموعه ها، بیشتر صحبت کنیم.

مبلمان اداری خوب

مبلمان اداری خوب و استاندارد چه تاثیری در بهره وری پرسنل دارد؟

بهبود بهره وری کارمندان: یکی از مهم ترین و بارزترین نتایج مطلوب استفاده از مبلمان اداری خوب، افزایش بهره وری پرسنل مجموعه است. کار کردن در یک دفتر کوچک با مبلمان غیر استاندارد و ناراحت برای هیچ کسی خوشایند نیست. سپری کردن زمان در چنین شرایطی می تواند بسیار سخت باشد و خستگی بدن، ذهن و همچنین درد های فیزیکی ناشی از مبلمان غیر استاندارد، امکان تمرکز و به پایان رساندن کارهای سخت را کاهش می دهد.

انتخاب مبلمان اداری مناسب و استاندارد، سبب می شود کارمندان در محیط کار خود احساس راحتی بیشتری را تجربه کنند. سپری کردن هشت ساعت از روز در فضایی استاندارد و کارآمد می تواند به تمرکز بیشتر کارمندان کمک کند، انگیزه آن ها برای به اتمام رساندن کارها را بهبود ببخشد، سلامت فیزیکی آن ها تضمین کند و راندمان کاری مجموعه به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

سلامت فیزیکی کارمندان:

میزهایی با ارتفاع استاندارد، صندلی هایی با قابلیت تغییر ارتفاع و یا مبلمانی راحت علاوه بر افزایش راندمان کار، می توانند به حفظ سلامتی کارمندان نیز بسیار کمک کنند. با استفاده از مبلمان اداری خوب از جمله میز کارمندی ، میز مدیریت ، و میز کارگروهی کارمندان کمتر دچار گرفتگی های عضلانی می شوند، حالت نشستن آن ها به هنگام کار استاندارد بوده و گردن خون در بدن آن ها بهبود پیدا می کند. همین امر سبب می شود تا اکسیژن بیشتری به مغز و سایر ارگان های بدن برسد.

مطالب مرتبط  انواع صندلی اداری و کاربرد های آن در مبلمان اداری

در چنین شرایطی، ذهن هوشیار و متمرکز خواهد بود، سطح فعالیت بدن افزایش پیدا می کند و کار کردن برای ساعت های طولانی، به مراتب آسان تر می شود. کارمندانی سالم کیفیت نتیجه نهایی را افزایش می دهند، غیبت کمتری دارند و به کار خود متعهد تر هستند. بدیهی است که در چنین شرایطی، بهره وری مجموعه به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

مبلمان اداری خوب

بهبود همکاری میان کارمندان:

ما تحت تاثیر محیط اطراف خود هستیم، بنابراین بدیهی است که قرار گرفتن در یک محیط کاری استاندارد بر روی جنبه های مختلف عملکرد ما تاثیر داشته باشد. فضاهای کاری کلیشه ای و قدیمی را تصور کنید: اتاقک های کوچک، نور کم، مبلمان بسیار خسته کننده و ناراحت. آیا در چنین محیطی می توان از کارمندان انتظار داشت که با یکدیگر همکاری سازنده داشته باشند؟  چیدمان باز فضا و تکمیل فضاهای عمومی و خصوصی با استفاده از مبلمان راحت، آوردن المان های پارچه و چوب به داخل محیط و همچنین انتخاب هوشمندانه رنگ ها سبب می شود انگیزه کارمندان برای صرف زمان بیشتری در محیط کار افزایش یابد.

این به معنای افزایش همکاری آن ها با یکدیگر است. استفاده از مبلمان اداری خوبی که زمینه دید را مسدود نمی کنند و آزادی حرکت و همچنین تعامل بیشتر را فراهم می کنند نیز در ایجاد فرصت های همکاری میان کارمندان، فاکتورهای مهمی به شمار می روند. زمانی که پرسنل یک مجموعه احساس آزادی و استقلال بیشتری داشته باشند و بتوانند در فضای اداری خود راحتی را تجربه کنند، کارآمد تر از قبل فعالیت می کنند و ارتباط اجتماعی و کارهای گروهی آن ها نیز بهبود پیدا می کند.

بهبود تعاملات داخلی و خارجی مجموعه:

تعاملات یک مجموعه تنها معطوف به کارمندان نیست بلکه تمام افرادی که از محل کار دیدن می کنند، در دایره تعاملات این مجموعه قرار دارند. تصور کنید برای مصاحبه کاری به یک شرکت وارد می شوید. اگر در یک اتاق انتظار با دکوراسیون داخلی شیک و مبلمان راحت از شما پذیرایی شود، بدون شک استرس و اضطراب اولیه شما کاهش پیدا می کند. این امر همچنین تاثیر خوبی بر روی برداشت شما از مجموعه خواهد داشت.

مطالب مرتبط  پارتیشن ام دی اف چه ویژگی هایی دارد ؟

از سویی دیگر، در نظر گرفتن مبلمان اداری راحت برای بخش های عمومی مجموعه، اتاق های استراحت و بخش های غذاخوری می توانند زمینه ساز فرصت های مناسبی برای تعاملات بیشتر میان کارمندان شود. این امر نکته ای است که مدیران شرکت های بزرگ، مانند گوگل و مایکروسافت، به آن توجه ویژه ای نشان می دهند.

مبلمان اداری خوب و بازاریابی:

فضای داخلی یک شرکت و مجموعه، می تواند تاثیر بسیار زیادی در بازاریابی و جذب مشتریان احتمالی داشته باشد. تصور کنید گروهی برای عقد یک قرار بزرگ به شرکت شما وارد شوند. اگر برای عقد قرار داد از این گروه با مبلمان غیر استاندارد، خراب و یا دست دوم پذیرایی کنید، بدون شک بر روی قضاوت آن ها از سطح کار و استاندارد های مجموعه خود تاثیر گذاشته اید. بنابراین انتخاب مبلمان اداری شیک و استاندارد و توجه به راحتی و در عین حال رسمیت فضای اداری، می تواند نقش بسیار مهمی را در جلب نیروی کار متخصص و همچنین فرصت های مالی و بازاریابی مجموعه ایفا کند.

مبلمان اداری خوب

در دنیای امروز، تولید به تنهایی اهمیت ندارد بلکه افرادی موفق هستند که به حفظ و افزایش قابلیت تولید خود نیز توجه کنند. در یک شرکت، نیروی انسانی یکی از المان های قابلیت تولید به حساب می آید. داشتن کارمندانی متعهد، سالم، با انگیزه و متمرکز می تواند تولید با کیفیت را تضمین کنند. خرید مبلمان اداری خوب، نه تنها می تواند به حفظ سلامتی فیزیکی این افراد کمک کند، بلکه با افزایش همکاری و فعالیت های اجتماعی در مجموعه، سلامت روان نیروی انسانی را بهبود می بخشد. خرید مبلمان اداری خوب سرمایه گذاری اندکی در راستای بهبود قابلیت تولید است که باید به آن توجه شود. ما در تیم نویسندگان ژاویز سعی کرده ایم تا یک محتوای خوب و مفید برای شما تهیه نماییم. لطفا نظر خود را در رابطه با این مقاله از طریق ارسال نظرات برای ما ارسال نمایید.

منبع: javizco.com

 

مبلمان اداری

2 پاسخ
  1. جعفری گفته:

    من تو محل کارم این نارضایتی رو داشتم. بعد از اینکه مبلمان رو تغییر دادم رضاینمتدی ۶۰ درصد افزایش داشت و کارا با سرعت بیشتری انجام شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .