مبلمان اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

این روزها مطمئنا متوجه شده اید که بسیاری از افراد به دنبال راه اندازی کسب و کاری مختص به خود هستند. همین مسئله باعث می شود تا تعداد شرکت های نوپا افزایش پیدا کند و در نتیجه تمامی مسائل مرتبط با آن نیز به طور قابل توجهی بیشتر از پیش مورد نیاز شود. از جمله این موارد میتوان به مبلمان اداری اشاره کرد. مطمئنا هر کسب و کاری برای پیشبرد اهداف خود باید پرسنل و تیمی را گردآوری کرده و میهمانانی را برای انجام مذاکرات و جلسه های طولانی مدت به شرکت خود دعوت نمایند. درست همینجاست که نیاز در اختیار داشتن مبلمان اداری احساس می شود. اما نکته اینجاست که بسیاری از شرکت ها به دلیل نوپا بودن از بودجه بسیار بالایی برای پرداخت هزینه های مبلمان اداری برخوردار نیستند. از همین رو به خرید مبلمان اداری ارزان روی می آورند. در ادامه این مقاله توضیحاتی در این زمینه ارائه میدهیم.

مبلمان اداری ارزان

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری

وقتی صحبت از مبلمان اداری ارزان قیمت می شود، این فکر در ذهن افراد شکل میگیرد که محصولات از کیفیت و ویژگی های مناسبی برخوردار نیستند. اما باید بدانید که این دسته از مبلمان ها با توجه به نکات ارگونومیک و همانند سایر مبلمان های اداری طراحی و ساخته می شود. تنها تفاوت موجود میان آنها را میتوان به متریال به کار رفته در آن دانست. اما با اینحال تهیه یک مبلمان اداری مناسب، علاوه براینکه فعالیت های کارمندان و حتی ارباب رجوعان را آسان می کند، میتواند از جنبه زیبایی شناسی سلیقه شما و نوع نگاهتان را به افراد به نمایش بگذارد. اما نکته اینجاست که چه چیزهایی باعث می شود که مبلمان اداری ارزان قیمت شما به چشم آید و محیطی جذاب تر را برایتان فراهم آورد؟

• انتخاب صندلی مناسب

یکی از مهمترین و پرکاربردترین مباحثی که همواره در حین خرید مبلمان اداری از آن صحبت می شود، صندلی است. این روها، انواع مختلفی از صندلی های اداری در بازار موجود می باشد که در حین خرید باید به تناسب آن با کارمندان، اتاق کنفرانس، مدیریت، بخش آزمایشگاهی، اتاق انتظار و… توجه کرد. از همین رو توصیه می شود که قبل از هر اقدامی برای خرید مبلمان اداری ارزان، مبحث صندلی را مد نظر خود قرار داده و با توجه به استفاده های متفاوت نسبت به خرید آن اقدام شود. معمولا صندلی هایی که از اصول ارگونومیک در حین ساخت آن بهره گرفته شده بهترین گزینه پیش رو به حساب می آیند. زیرا علاوه بر زیبایی، راحتی و آرامش مناسب را نیز برای کارمندان به همراه می آورند.

• مدل های مختلف میز مناسب در مبلمان اداری کدامند

یکی دیگر از بخش های مهمی که همواره در تصویر ذهنی ما از مبلمان اداری وجود دارد، میز است. این امکان وجود دارد که در حین خرید و انتخاب مبلمان اداری ارزان به مسئله کاربری خاص آن توجه نشود. اما باید بدانید که متخصصان میز اداری را با توجه به حال و هوای محیط و فضای کاری دسته بندی می کنند. میز نیز همچون صندلی از انواع مختلفی بهره مند است که از جمله آن میتوان به میز کارمندان، مدیر، کنفرانس، میز جلو مبل و… اشاره کرد. که افراد با توجه به نیاز خود باید به سراغ تهیه آن بروند.

مطالب مرتبط  مبلمان اداری شامل چه مواردی می شود؟

• کتابخانه و کمد مناسب را چطور انتخاب کنیم

شاید با خود فکر کنید به منظور کاهش هزینه ها و با تهیه مبلمان اداری ارزان، از خرید کتابخانه و کمد متناسب با آن خودداری کنیم. و یا آن را به زمان دیگری محول نمائیم. اما باید بدانید که برای چشم نواز شدن فضای داخلی اتاق ها، در اختیار داشتن عناصری مانند کتابخانه، فایل، بوفه، کمد و… جذابیتی دو چندان به آن میبخشد. البته نکته اینجاست که ملزومات مهم دیگری نیز همچون زیرپایی، لوازم روی میز، نورپردازی، رنگ آمیزی و… نیز میتواند در داشتن محیط کاری مناسب و البته روحیه بخش موثر باشد. تنها نیاز است که هماهنگی بسیار خوبی میان این عناصر به وجود آورید.
در نتیجه تمامی نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شد و بودجه ایی که برای خرید مبلمان اداری ارزان در نظر میگیرید، اهمیت دادن به مسائلی همچون فضایی که در اختیار دارید اهمیت بسیار بالایی دارد. مطمئنا نمی توان برای یک فضای کوچک همچون یک فضای اداری وسیع برنامه ریزی کرد. نوع فعالیت شما نیز به صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی فضاسازی داخلی و بالطبع انتخاب مبلمان مناسب تاثیرگذار است. فضای کاری شما با تمام جزئیات ریز و درشت به نوعی اتیکت فعالیت و شغل شما است، از آن برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان نهایت بهره را ببرید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .