مبل اداری یکی از اجزا مبلمان اداری است که هنگام خریدعلاوه بر زیبایی به نکاتی هم باید توجه نمایید

مطمئنا می دانید که یکی از مهمترین مسائل مرتبط با مبل اداری، خصوصا در حین خرید، مکانی است که برای استفاده از آن در نظر گرفته اید. به عنوان مثال می توان به این مسئله اشاره کرد که در حین خرید مبل برای یک مکان اداری، نمی توان به سراغ مبلمان خانگی رفت بلکه باید مبلمان اداری متناسب با مکان و فضا تهیه نمود. اما سوال اینجاست که برای خرید مبل اداری باید به چه نکاتی توجه نمود ؟ چه تفاوتی میان مبل خانگی و مبل اداری وجود دارد ؟ در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

مبل اداری

انواع مبلمان اداری

اگر شرکت و یا موسسه ای را افتتاح کرده اید، مطمئنا در اختیار داشتن مبلمان اداری از جمله ضروری ترین وسایلی است که در ابتدا برای پذیرایی از میهمانان تان باید تهیه کنید. از همین رو باید در جریان باشید که مبل اداری را می توان به ۶ دسته تقسیم بندی کرد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم :

 • مبلمان اداری:

مهمترین اجزای مبلمان اداری را میتوان مبل اداری دانست. این مبلمان نه تنها در نگاه اول باید بسیار زیبا و شیک به نظر آید بلکه باید با سبک کاری و همچنین روحیاتی که افراد در آن شغل به گفتگو می پردازند نیز مطابقت داشته باشد.

 • میز اداری :

در وهله اول باید بدانید که میز اداری را میتوان به چند بخش : میز مدیریت؛ میز منشی، میز کارمندی، میز کنفرانس و میز گروهی دسته بندی کرد. که تهیه هرکدام از آنها با توجه به تعداد کارمندی که در هر شرکتی مشغول به کار می باشند متفاوت است.

 • صندلی اداری :

مهمترین بخش خرید مبلمان اداری را می توان صندلی آن دانست. زیرا این صندلی است که باعث می شود عملکرد و بازدهی کارمندان مثبت و به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. در واقع اهمیت به ارگونومیک بودن صندلی از جمله مهمترین نکاتی است که در حین خرید مبل اداری باید به آن توجه داشت.

 • پارتیشن اداری :

پارتیشن که اغلب به منظور جداسازی بخش های مختلف شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا برای آن دسته از شرکت هایی کارآیی دارد که اتفاق های کمتری در آن رخ می دهد. امروزه پارتیشن ها در دو نوع دوجداره و تک جداره در بازار موجود است که جنس پارتیشن ها می تواند با توجه به سبک و طراحی محیط و البته نیاز افراد متفاوت باشد.

مطالب مرتبط  انتخاب شما کدام است ؟ میز کارمندی مدرن یا کلاسیک

مبل اداری

 • کانتر :

کانتر به میزهای کشیده و پهنی گفته می شود که در ادارات خصوصا در بانک ها و ادارات پست شاهد آن هستیم.

 • کتابخانه و فایل اداری :

فایل های اداری وظیفه نگهداری اسناد و مدارک و اطلاعات موجود در شرکت ها و سازمان ها را بر عهده دارند. از همین رو باید در انتخاب و خرید آنها نهایت دقت به کار گرفته شود.

استانداردهای ارگونومیک مبل اداری

در دنیای شلوغ و پر از استرس امروزی به خوبی می دانیم که اکثر افراد بیشتر ساعات شبانه روز خود را در محیط کار سپری می کنند از همین رو اگر محیط کار آنها با اصول ارگونومیک منطبق نباشد مطمئنا در حین انجام کار، تحرک و پویایی لازم از او گرفته می شود و حتی می تواند ناهنجاری ها و تغییر شکل های فیزیکی مختلفی را برای آنها به همراه داشته باشد از همین رو اغلب توصیه می شود برای خرید مبلمان اداری در وهله اول ارگونومیک بودن آن را در نظر داشته باشید. اما تاکنون به ویژگی های ارگونومیک مبل اداری توجه کرده اید؟

 • ارتفاع مبل :

در حین خرید مبل اداری، به سراغ محصولی بروید که قابلیت تنظیم ارتفاع مبل را دارا باشد. در واقع وجود اهرم تنظیم بادی، آسان ترین راهی است که این قابلیت را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. اما به طور کلی استانداردترین ارتفاع مبل برای عموم مردم، چیزی حدود ۴۰٫۵۰ تا ۵۳٫۳۴ سانتی متر بالاتر از کف اتاق می باشد.

مبل اداری

 • تکیه گاه مبل :

برای اینکه تشخیص دهید که مبل اداری تهیه شده، اصول ارگونومیک را رعایت کرده می توانید به تکیه گاه آن توجه کنید. در واقع یک مبل ارگونومیک باید ۳۰ الی ۴۸ سانتی متر پهنا داشته باشد. نکته بعدی برای تشخیص این قبیل از مبلمان اداری در صورت جدا شدن تکیه گاه و نشیمن، بررسی زاویه تکیه گاه و همچنین ارتفاع قابل تنظیم آن می باشد.

مطالب مرتبط  پارتیشن های دوجداره چوبی بهتر است یا پارتیشن دوجداره آلومینیومی

تکیه گاه باید قابلیت پوشش منحنی طبیعی ستون فقرات را داشته باشد و باز در این قسمت هم باید توجه زیادی به وضعیت پوشش منحنی ستون فقرات بشود. در اختیار داشتن سیستم قفل ایمنی که افراد را از حرکت دادن تکیه گاه به سمت عقب باز دارد از جمله دیگر مزایای این دسته از مبلمان می باشد.

 • عرض و قعر صندلی :

منظور از عرض و قعر صندلی همان از جلو تا پشت آن می باشد. در واقع صندلی مناسب است که این مسئله را رعایت کرده باشد و مصرف کنندگان پس از نشستن بر روی آن احساس راحتی داشته باشند. اغلب قعر مبلمان حدود ۴۳ تا ۵۰ سانتی متر بوده و از یک گودی استاندارد تشکیل شده است.

 • پوشش ناحیه کمر :

پرکردن گودی کمر از جمله مهمترین اصولی است که در طراحی مبل اداری ارگونومیک باید به آن توجه شود. در واقع میدانید که ستون فقرات از یک انحنا به سمت داخل تشکیل شده است که نشستن های طولانی مدت میتواند منجر به خمیدگی این ناحیه و آسیب های جدی به ستون فقرات شود. خوشبختانه امروزه مبلمان های ارگونومیک از بروز این مشکل جلوگیری به عمل می آورند.

مبل اداری

نکاتی در مورد خرید مبل اداری :

شما برای خرید مبل اداری باید به برخی از نکات بسیار مهم دقت داشته باشید تا بهترین مونه این مبلمان را خریداری کنید. برخی از نکات بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید عبارت است از :

 1. فضای موجود :

یکی از مهمترین  و اصلی ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید فضا و متراژ ساختمان اداری است که باید از آن اطلاع داشته باشید. برخی از ساختمان های اداری که فضای زیادی ندارند نیازی نیست مبلمان زیادی داشته باشند. تنها کافی است به تعداد فضای موجود مبلمان را خریداری کنید. دقت داشته باشید تعداد آنها نباید آنقدر زیاد باشد که رفت و آمد افراد را با مشکل مواجه سازد.

مطالب مرتبط  نکات مهم برای انتخاب میز کارشناسی

۲٫توجه به دکوراسیون :

هر یک از انواع مبل که شما می خواهید خریداری کنید در انواع مدل ها و طرح های متنوع است. شما باید زمان خرید به خوبی مدل و طرح آن مبلمان را با دکوراسیون فضای در دسترس تان هماهنگ سازید. در غیر این صورت زیبایی زیادی در فضای شما به وجود نمی آید. بنابراین بهتر است سبک مبلمان را زمان خرید به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

 1. قیمت :

یکی از نکات بسیار مهم دیگری که زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید قیمت مبلمان می باشد. شما باید بودجه خود را زمان خرید به خوبی مورد بررسی قرار دهید. در این صورت بدون شک می توانید برنامه ریزی صحیحی برای خرید خود داشته باشید.

 1. رنگ بندی :

از دیگر نکات بسیار مهمی که زمان خرید مبل باید به آن توجه داشته باشید رنگ بندی مبلمان است. شما باید رنگ آن را در بین انواع رنگ ها به گونه ای انتخاب کنید که با فضای طراحی شده شما مطابقت داشته باشد. ترکیب رنگی آنها باید فضای اداری را زیباتر سازد

مبلمان اداری

کاربر جان قبل از رفتن ایمیلتو بده
تا برات یه کد تخفیف بفرستیم.

10% تخفیف 
فقط همین یه بار فرصت گرفتن این تخفیف رو داری

کد تخفیف رو برام بفرست
بهت قول میدیم اسپم نکنیم ایمیلتون رو هم به کسی نمی دیم
close-link