پارتیشن mdf بهتر است یا آلومینیوم ؟

امروزه استفاده کردن از پارتیشن mdf نسبت به بسیاری از پارتیشن های دیگر افزایش پیدا کرده است و بسیاری از تولیدکنندگان تولید پارتیشن ام دی اف را بر عهده دارند. اگر بخواهیم بگوییم که پارتیشن ام دی اف بهتر است و یا آلومینیوم باید بدانید که جواب قطعی برای آن ارائه نمی شود، چرا که هر یک از آنها دارای مزیت ها و معایب زیادی هستند.

اینکه شما کدام یک از آنها را برای فضای اداری و یا تجاری مورد نظر خود انتخاب می کنید بستگی به سلیقه شخصی تان دارد و همچنین به متراژ و محیط بستگی زیادی خواهد داشت. به طور کلی می توان هر یک از مدل های پارتیشن mdf را که شما علاقه بیشتری ب آنها دارید را انتخاب کرده و به تولیدکنندگان سفارش تولید و نصب آن را بدهید.

ساختار پارتیشن mdf :

هر یک از انواع پارتیشن هایی که شما در ساختمان های مورد نظر خود نصب می کند تا از آنها استفاده نمایید، دارای ساختار پیچیده ای هستند که پارتیشن mdf هم ساختار خاص خود را دارد و برخی از مهمترین مواردی که در آن رعایت می شود عبارت است از :

پارتیشن mdf

  1. بدنه :

بدنه اصلی که در پارتیشن ام دی اف طراحی می شود از جنس چوب ام دی اف است. در واقع باید بدانید اصلی ترین بخش این پارتیشن از ام دی اف می باشد و در برخی از موارد امکان دارد برای تولید آن از شیشه و یا متریال های دیگری استفاده کنند.

  1. قاب :

قاب های به کار رفته شده در پارتیشن ام دی اف سراسر از ام دی اف می باشد که به طور معمول از شیشه و یا پرده هم درون آن استفاده می کنند. اینکه شما از قاب های دیگری درون این پارتیشن استفاده کنید به سلیقه شخصی تان بستگی دارد و می توانید آن را انتخاب کرده و سفارش دهید.

  1. ساخت :

پیچیدگی ها و دشواری هایی که برای تولید و طراحی پارتیشن mdf وجود دارد نسبت به انواع دیگر و یا همان نوع آلومینیومی بسیار کمتر است. در واقع باید بدانید تولیدکنندگانی که در زمینه تولید و ساخت این پارتیشن تخصص بیشتری دارند می توانند در کمترین زمان این پارتیشن ها اداری را تولید کرده و به دست مشتری برسانند.

  1. رنگ بندی :

تنوع رنگی پارتیشن ام دی اف نسبت به پارتیشن آلومینیومی بسیار بیشتر است. شما می توانید بر اساس دکوراسیون و رنگ بندی که در آن فضا دارید یکی از این رنگ ها را انتخاب کرده و نصب کنید. هر یک از انواع رنگ بندی هایی که در این پارتیشن وجود دارد را شما باید با دقت بیشتری انتخاب کنید که با فشای شما هماهنگی لازم را داشته باشد. در این مورد مشاوران و کارشناسانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند می توانند به شما مشورت های لازم را ارائه دهند.

مطالب مرتبط  محدودیت پارتیشن آلومینیوم نسبت به پارتیشن ام دی اف

پارتیشن mdf

  1. مطابقت با تجهیزات دیگر :

شما در هر فضا ییکه قصد دارید اقدام به نصب پارتیشن mdf نمایید باید به هماهنگی های پارتیشن را با آن فضا در نظر داشته باشید. از نظر طیف رنگی آنها باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند تا زیبایی بیشتری را به وجود آورند. هر یک از افرادی که وارد فضای اداری و یا تجاری شما می شوند اولین نکته ای که برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد و به آن توجه می کنند دکوراسیون آن فضا می باشد. در صورتی که بیان پارتیشن ام دی اف به کار برده شده با دیگر وسایل و تجهیزات اداره هماهنگی لازم وجود نداشته باشد بدون شک باید بدانید در نظر زیبایی خاصی ندارد.

  1. تنوع :

پارتیشن mdf نسبت به بسیاری از مدل های دیگر تنوع مدل دارد و شما می توانید در بین مدل های متنوعی که تولید می شود یکی از آنها را انتخاب و نصب کنید. در مورد اینکه کدام یک از مدل های طراحی شده را برای فضای خود انتخاب کنید بهتر است با کارشناسانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت نمایید. از آنجایی که تعداد نصب پروژه های متعددی را کارشناسان بر عهده داشته اند به شما می توانند بیشتر کمک کنند. مطابقت فضای اداری و یا تجاری که شما دارید با نوع پارتیشن ام دی اف دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد که باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید و سپس اقدام به نصب آنها نمایید.

  1. مناسب برای محیط های مرطوب نمی باشد :

اگر شما می خواهید پارتیشن mdf را رد فضاهای مورد نظر خود نصب کنید باید به نوع آن فضا و آب و هوایی که در آن محیط در جریان است توجه بسیار زیادی داشته باشید. یکی از نکاتی که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت کنید این است که پارتیشن mdf برای فضاهایی که محیط آنها مرطوب است اصلا گزینه مناسبی به شمار نمی رود، شما به هیچ عنوان برای این فضاها بهتر است از پارتیشن ام دی اف استفاده نکنید. البته که باید بدانید تولیدکنندگان شیوه و روش های بسیار زیادی را به کار می گیرند تا شما بتوانید از آن در هر فضایی که مایل هستید استفاده کنید.

مطالب مرتبط  میز مدیریت لوکس برای چه فضاهای کاری مناسب می باشد ؟

پارتیشن mdf

  1. زیبایی :

از زمانی که چوب ام دی اف وارد بازار شده است، بسیاری از تولیدکنندگان این چوب را برای ساخت انواع تجهیزات به کار گرفتند و از آن استفاده نمودند. در واقع باید بدانید از آنجایی که زیبایی این چوب بسیار نسبت به چوب های دیگر بیشتر است و مزیت های زیادی دارد امروزه مورد استقبال قرار گرفته و افراد زیادی اقدام به نصب آنها در محیط های متنوع خود می گیرند.

با استفاده از پارتیشن mdf زیبایی مبلمان اداری، تجاری و … که شما در نظر دارید افزایش پیدا می کند و به همین دلیل است که بسیاری از افراد اقدام به نصب این پارتیشن ها در  محیط های متنوع می نمایند. فضاهای اداری از آن دسته فضاهایی می باشند که با پارتیشن بندی بهره وری کارمندان تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا کرده و به همین دلیل در بیشتر فضاهای اداری شما شاهد استفاده از پارتیشن ام دی اف می باشد. می توانید هر یک از رنگ های پارتیشن mdf را که با وسایل تان هماهنگی بیشتری دارد ا انتخاب کرده و نصب کنید.

منبع:

indiamart

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .