چگونه صندلی و میز مدیریت خاص انتخاب کنیم؟

میز مدیریت لوکس می تواند نشانگر جایگاه مدیریت باشد، میز خاص قابلیت این را دارد که درحالی‌ که مناسب فضای اداری است و کاربری اداری دارد هماهنگ با سایر دکوراسیون اداری و اتاق ها بوده و زیبایی فضا را نیز تقویت کند. میز مدیریت به عنوان یکی از قسمت های مبلمان اداری می باشد که می بایستی به خاص بودن آن توجه نمایید.

به دلیل استفاده طولانی مدت مدیران و کارمندان، به‌خصوص کاربران رایانه از صندلی های اداری، نوع استاندارد و ارگونومیک آن ها، آسایش و رفاه استفاده‌کنندگان را فراهم می سازد. از آنجایی‌که تجهیزات اداری تاثیر مستقیمی بر راندمان کاری افراد دارند و نه تنها زیبایی که سلامت افراد در محیط کار نیز وابسته به انتخاب مناسب این وسایل است بنابراین در این مطلب به ویژگی های صندلی و میز مدیریت خاص و مناسب می پردازیم.

میز مدیریت خاص و طراحی خاص

میز مدیریت باید دارای طراحی منحصر به فرد باشد، متمایز از انواع میزهای اداری و دارای کاربردهای چندگانه باشد. اغلب از میزی بزرگ با ظرفیت فراوان برای میز مدیریت استفاده می شود و حتی جلسات اداری نیز با استفاده از این میز انجام می شود. میز مدیریت می تواند از جنس های مختلف مانند چوب، فلز، سنگ یا رزین ساخته شده باشد.

میزهای مدیریت که مانند میز جلسه بزرگ و دارای ظرفیت بالا نیستند نیز به نسبت سایر میزهای اداری بزرگ تر و با امکانات بیشتر ساخته می شوند. میز اداری که برای مدیریت کاربرد دارد دارای بخشی به عنوان کمد و یا قفسه های اضافه است، ارگانایزرهایی بر روی آن تعبیه شده و قفل و لاکر برای کشوها در نظر گرفته می شود. میز مدیریت خاص طراحی ویژه‌ای دارد و اغلب با سایر مبلمان اداری اتاق مدیریت همخوانی و هماهنگی دارد.

دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت

بخش مهم بعدی که باید در هنگام اجرای دکوراسیون اداری به آن توجه داشت اتاق مدیریت است. طراحی اتاق مدیر باید به صورتی باشد که حس ریاست و مدیریت را به بیننده القا کند. همچنین باید نسبت به دیگر فضاهای اداری شکیل تر و رسمی تر در نظر گرفته شود و میز آن از لحاظ ابعاد بزرگ تر از میزهای دیگر موجود در اداره باشد.

عوامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

1. هماهنگی رنگ میز مدیریت و تناسب آن با اتاق

انتخاب رنگ مناسب برای میز مدیریت و طراحی دکوراسیون محل کار از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین بهتر است رنگ محیط کار با توجه به حرفه و نوع شغل انتخاب شود. در دکوراسیون های مدرن استفاده از رنگ های شاد و متنوع را باید در دستور کار خود قرار دهید. بر اساس تحقیقات علمی معتبر، رنگ ها می توانند میزان شادی، کارایی و خلاقیت کارمندان را افزایش دهند بنابراین اگر اطراف میز کار آن ها با رنگ های متفاوت تزئین شود، ذهن شفاف‌تر عمل خواهد کرد و موجب افزایش تمرکز خواهد شد.

امروزه اداره های متعددی با رنگ های شاد و متنوع و دکوری های جالب در دکوراسیون داخلی خود بهره می برند. اتاق مدیریت به طور معمول رسمی تر و با رنگ های متمایز طراحی می شود و بهتر است میز و صندلی نیز متناسب با رنگ غالب این اتاق طراحی گردد. در شیوه طراحی کلاسیک از میز مدیریت بزرگ چوبی استفاده می شود که امروزه با طراحی های میز مدیریت مدرن انواع دیگری جایگزین آن شده است. میز مدیریت خاص مطابق با طراحی مدرن دارای طراحی ویژه و رنگی خاص در طیفی از رنگ های روشن تا تیره است.

2. میزان فضا و محل قرارگیری میز مدیریت

با توجه به میزان فضایی که در اداره وجود دارد، نوع چیدمان باید با آن هماهنگ باشد. اگر فضای لازم برای میز بزرگ وجود ندارد از میزهایی متناسب با فضا استفاده شود زیرا میز بزرگ مدیریت در فضای کوچک جلوه خوبی ندارد، اندازه میز و شکل آن باید با فضا هماهنگ باشد اگر از میز ال شکل استفاده می کنید بهتر است فضایی برای قرارگیری میز بزرگ در اتاق مدیریت باشد. میز مدیریت خاص لزوما بزرگ نیست بلکه متناسب با دکوراسیون داخلی و ویژگی های محیط کار بوده و کاربردی طراحی می شود.

مطالب مرتبط  عوامل تاثیرگذار بر قیمت صندلی اداری

میز مدیریت لاکچری

نکات مورد توجه در خرید میز و صندلی اداری

1. ارگونومی میز و صندلی اداری

اولین و مهم‌ترین نکته در انتخاب میز و صندلی اداری، توجه به تناسب آن با فرم بدن و بلندی مناسب برای استفاده و کار با رایانه است. هنگامی‌که کاربران از نشستن بر روی صندلی خود احساس ناراحتی کنند، نمی توانند بر انجام وظایفشان تمرکز داشته باشند. صندلی اداری ارگونومیک با جلوگیری از فشار بر روی ستون فقرات، سلامتی و راحتی کارکنان را به همراه دارد. طراحی صندلی های اداری باید به‌گونه ای باشد که در هنگام نشستن کاربر، ران ها به حالت افقی، ساق پاها عمودی و بدن زاویه قائمه به خود بگیرد.

صندلی‌های ارگونومیک باید دارای نشیمنگاه، تکیه‌گاه پشت، تکیه‌گاه بازو و پایه‌های استاندارد باشد. میز ارگونومیک در سطحی از زمین قرار می گیرد که برای نوشتن بر روی آن نیاز به خم شدن نباشد و همچنین زیادی بلند نباشد، میز مدیریت خاص باید علاوه بر زیبایی و طراحی مناسب ارگونومی متناسب با بدن انسان را رعایت کرده و حرفه ای تولید شده باشد.

وضعیت صحیح قرارگیری بدن هنگام نشستن بر روی صندلی اداری ارگونومیک

نشیمنگاه صندلی اداری

• لبه جلویی نشیمنگاه باید با حالت منحنی و بدون زاویه، انحنایی به سمت پایین داشته باشد.

• بهتر است پوشش نشیمنگاه به گونه ای باشد که از عرق کردن بدن جلوگیری کند.
• توجه به ارتفاع نشیمنگاه برای صندلی مخصوص نوشتن و کار با رایانه بسیار اهمیت دارد. اگر ارتفاع صندلی زیاد باشد، پاها به زمین نمی رسد و اگر کوتاه باشد، پشت ران از صندلی جداشده و در شکم جمع می شود بنابراین ارتفاع نشیمنگاه صندلی های اداری، باید قابل تنظیم باشد.

پشتی صندلی اداری

• پشتی صندلی اداری باید انحنای طبیعی ستون فقرات را حفظ کند، به‌طوری‌که در قسمت گودی کمر دارای برآمدگی باشد تا در زمان تکیه دادن، فرورفتگی ناحیه کمر پوشش داده شود.

• از آنجایی‌که اکثر کارمندان به کار با رایانه مشغول هستند، در هنگام خستگی، نیاز به دقایقی استراحت و تکیه زدن به پشتی صندلی را دارند بنابراین پشتی صندلی باید به‌راحتی به‌عقب برود. قرارگیری پشتی در حالت 110 درجه، کمترین فشار را به بدن وارد می کند و در صورتی‌که صندلی دارای پشت‌سری (Headrest) نیز باشد این زاویه می تواند بیشتر هم شود.

تکیه‌گاه بازو در صندلی اداری

• توجه به نوع پوشش و زاویه دسته های صندلی بسیار حائز اهمیت است. سخت بودن جنس دسته ها و وجود لبه های تیز، عصب ها و عروق خونی ناحیه ساعد را تحریک می کند و باعث بروز درد و سوزش در بازو و انگشتان دست خواهد شد.

• ارتفاع دسته های صندلی باید به‌گونه ای باشد که تکیه‌گاه مناسبی برای ساعد ایجاد شود.

• طول دسته های صندلی نیز باید استاندارد باشد؛ زیرا در صورت زیاد بودن آن، امکان نزدیک کردن صندلی به میز کار وجود نخواهد داشت و هنگام استفاده از صفحه‌کلید، بر بازو، کمر و شانه فشار وارد می شود.

مطالب مرتبط  مبلمان شرکت اپل توسط چه شرکتی ساخته شده است؟

پایه های صندلی اداری

• صندلی های اداری می توانند پایه هایی ثابت و یا متحرک داشته باشند که متناسب با فضای مورد استفاده و نوع کار، انتخاب می شوند. صندلی که برای میز مدیریت استفاده می شود نیز بهتر است دارای پایه متحرک باشد میز مدیریت خاص چند کاربردی است و لازم است برای فعالیت های مختلف سطح و ارتفاع صندلی مدیریت تغییر کند.

• اگر قصد خرید صندلی های چرخ‌دار را دارید، آن هایی را انتخاب کنید که دارای پنج چرخ هستند؛ زیرا کمتر از این تعداد، تعادل صندلی را برهم زده و احتمال واژگون شدن آن وجود دارد.

کیفیت میز مدیریت و صندلی

علاوه بر راحتی، صندلی های اداری باید دوام و طول عمر زیادی داشته باشند. از آنجایی‌که این صندلی ها به‌طور دائم و در زمان های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند باید از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد، ساخته‌شده باشند. خریداری نوع ارزان قیمت این صندلی ها اگرچه در کوتاه مدت هزینه کمی دارد؛ اما در درازمدت مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود.

کیفیت میز مدیریت نیز باید به شکلی باشد که تحت تاثیر عوامل مختلف آسیب نبیند. میز مدیریت برای استفاده طولانی مدت و جلسه های پیاپی استفاده می شود بنابراین باید با لایه ای پوشیده شده باشد که در صورت نزدیکی با حرارت آسیب نبیند. اگر سطح میز با رزین پوشیده شده باشد ممکن است هنگام تماس با اجسام داغ مانند چای دچار آسیب شود.

میز مدیریت خاص علاوه بر این باید از کیفیتی مرغوب تهیه شده باشد و سنگین بوده و به راحتی تکان نخورد، اگر از چوب ساخته شده است چوبی متراکم و اگر از متریال دیگری تهیه‌شده است از بهترین ها تولید شده باشد.

میز مدیریت خاص

2. تامین کننده مطمئن

مبلمان اداری خوب باید از یک تامین کننده شناخته شده و معتبر خریداری شود. تحقیق کنید و مطمئن شوید که تامین کننده مورد نظر، محصولاتی باکیفیت، متناسب با استاندارها و انتظارات شما ارائه می دهد. تهیه میز مدیریت و صندلی های آن از فروشگاه هایی که اعتبار ندارند می تواند باعث پشیمانی شود، تضمین خرید خیال شما را راحت می کند که نیازی به نگرانی از جهت خرابی زود هنگام و آسیب دیدن مبلمان نیست. در سایت مبلمان اداری ژاویز نیز می توانید بهترین ها را بیابید. میز مدیریت خاص قطعا از تامین‌کننده ای مطمئن قابل تهیه است.

میز مدیریت خاص و تهیه آن

میز مدیریت خاص باید دارای کیفیت، طراحی متناسب با بدن و ارگونومی راحت، طراحی زیبا و متناسب با دکوراسیون داخلی و زیبایی ظاهری باشد، میز مدیریت خاص با طراحی ویژه ای که از سایر وسایل اداری دارد متمایز خود را نشان می دهد، میز مدیریت می تواند بسیار بزرگ باشد و جلسه های اداری با تعداد بالا را نیز ساپورت کند. میزهای اداری انواع مختلفی دارند ولی آن بخشی که دارای ساخت بهتر، استحکام و آسیب‌پذیری کمتر در دراز مدت هستند برای میز مدیریت استفاده می شوند. صندلی اداری باید مطابق با استاندارها و متناسب با وضعیت فیزیکی بدن انتخاب شود.

پشتی صندلی می بایست از ستون فقرات، کمر و سرشانه ها محافظت کرده و تکیه‌گاهی راحت و منعطف برای کاربر ایجاد کند. نشیمنگاه صندلی علاوه بر اینکه به سمت بالا و پایین تنظیم می شود، باید قابلیت تنظیم به سمت چپ و راست را نیز داشته باشد تا کاربر بتواند در وضعیت مطلوب خود قرار گیرد. استفاده از صندلی غیر استاندارد باعث بروز مشکلاتی مانند خستگی، تنش، گرفتگی عضلات، کمردرد، درد در ناحیه زانو و آرنج و تغییر تناسب‌ اندام خواهد شد.

منبع: ژاویز

2 پاسخ
  1. ناشناس گفته:

    برای انتخاب صندلی و میز خاص از برندهای منتخب در این زمینه استفاده کنید چرا که مدت زمانی طولانی تری می توانید از آن استفاده نمایید

  2. سمیرا گفته:

    مطالب تخصصی خوبی دارین….
    پیشنهاد میکنم دوستان این مطلب رو برای همکاراشون شییر کنن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *