استانداردهای میز کارشناسی

اگر شما می خواهید برای اداره خود میز کارشناسی تهیه کنید باید به دنبال میز کارشناسی استاندارد باشید که تمامی ویژگی های لازم را داشته باشد. امروزه بسیاری از افراد بیشتر زمان خود را در اداره می گذرانند و پشت میزهای کارشناسی باید فعالیت های خود را انجام دهند بنابراین این میزها باید استانداردهای لازم را داشته باشند تا شما بتوانید به راحتی و آسانی بدون اینکه به بدن تان آسیبی وارد شود از آنها استفاده کنید.

هر یک از انواع میز کارشناسی که می خواهید برای محیط اداری خود خریداری کنید ویژگی های متعددی دارد که شما باید به خوبی استاندارد بودن آن را مورد بررسی قرار دهید. میز کارشناسی استاندارد ویژگی های بسیار خاصی دارد که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. در ادامه به معرفی ویژگی های میز کارشناسی استاندارد می پردازیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید همراه ما باشید.

میز کارشناسی استاندارد

ویژگی های میز کارشناسی استاندارد:

برخی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که یک میز کارشناسی استاندارد دارد عبارت اند از:

  1. اندازه:

یکی از مهمترین ویژگی های میز کارشناسی استاندارد در مبلمان اداری که در نگاه اول شما به خوبی متوجه آن می شوید اندازه آن می باشد. اینکه اندازه میز مورد نظر شما چه حدودی باشد بستگی به متراژ و مساحت فضای اداری تان دارد. برخی از فضاهای اداری متراژ زیادی دارند که بهتر است در آن فضاها از یک میز که اندازه و مساحت بیشتری دارد استفاده کنید. برخی از انواع میزهای کارشناسی دیگر که اندازه کوچکتری دارند بدون شک برای فضاهایی که مساحت کمتری دارند مناسب تر هستند.

شما می توانید برای خرید هر یک از آنها مدل های متعددی را که دارد مشاهده کنید تا در بین انواع مدل ها یکی را که با سبک دکوراسیون شما هماهنگی بیشتری دارد را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. میز مدیریت یکی از میزهای خاص در یک محیط اداری می باشد که باید بین آن با دیگر میزها تفاوتی وجود داشته باشد.

  1. ارتفاع:

از دیگر ویژگی هایی که یک میز کارشناسی استاندارد باید داشته باشد ارتفاع مناسب آن است. برخی از میزهایی که ارتفاع زیادی دارند به عنوان یک میز کارشناسی مناسب شناخته نمی شوند، چرا که افراد روی آن به راحتی نمی توانند کارهای خود را انجام دهند. شما باید دقت داشته باشید ارتفاع میز را به گونه ای انتخاب کنید که افراد با هر اندازه قدی که دارند روی آن راحت باشند. آرنج افرادی که پشت میز نشسته اند باید روی میز بیاید تا بتوانند تمامی کارهای خود را با کامپیوتر و اسناد و مدارک به راحتی انجام دهند. البته صندلی که پشت این میز قرار می گیرد هم باید اندازه مناسبی داشته باشد تا فرد بتواند به راحتی روی آن بنشیند و کارهای خود را انجام دهد.

  1. راحت بودن پاها زیر میز:

بدون شک همه شما به خوبی می دانید بسیاری از انواع میزهای کارشناسی دارای کشوهای متنوعی هستند تا افراد بتوانند پرونده ها و اسناد روی میز را درون آنها قرار دهند. قرارگیری و نصب این کشوها زیر میز باید به گونه ای باشد که فضای آزادی را برای پاهای افراد داشته باشد. برخی از آنها امکان دارد فضای بسته ای داشته باشند که همین امر موجب می شود افراد جای آزادی برای پاهای خود نداشته باشند بنابراین به عنوان یکی از دیگر ویژگی های میز کارشناسی استاندارد باید به این نکته مهم هم زمان خرید توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه میز را خریداری کنید و از آن برای کارهای اداری خود استفاده کنید. انواع میزهای کارشناسی که برای منشی و کارکنان خریداری می شود باید دارای این ویژگی باشد تا آنها در کار کردن خود بهره وری بیشتری داشته باشند.

  1. نوع و مدل:

از دیگر ویژگی هایی که میز کارشناسی استاندارد باید داشته باشد این است که مدل و نوع آن از یک طرح خاصی پیروی کند. به عنوان مثال اگر شما می خواهید یک میز کارشناسی کلاسیک خریداری کنید باید تمامی بخش ها و قطعات به کار رفته در آن نشان دهنده کلاسیک بودن میز باشد. همچنین اگر می خواهید یک میز مدرن خریداری کنید باید به نشانه های مدرن بودن آن توجه داشته باشید. در واقع باید بدانید یک میز کلاسیک ویژگی های خاصی دارد که آن ویژگی ها را شما نمی توانید در مدل های مدرن انتخاب کنید. بر همین اساس بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید تا بتوانید یکی از بهترین میزهای کارشناسی را خریداری کنید.

مطالب مرتبط  میز کارمندی اداری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

میز کارشناسی استاندارد

 

  1. رنگ بندی:

شاید باورتان نشود ولی رنگ بندی میزهای کارشناسی یکی از دیگر ویژگی هایی می باشد که یک میز کارشناسی استاندارد باید داشته باشد. رنگ میز باید به گونه ای باشد که با فضای شما مطابقت زیادی داشته باشد. اینکه رنگ میز را از بین رنگ های روشن انتخاب کنید و رنگ دکوراسیون اداره از بین رنگ های تیره باشد بدون شک انتخاب اشتباهی است. در واقع شما باید بین رنگ های متنوع یک رنگ آرام بخشی را انتخاب کنید که افراد و کارکنان در آن محیط برای کار کردن آرامش داشته باشند.

برخی از میزهای کارشناسی که رنگ های شاد و جیغ دارند برای محیط اداری اصلا گزینه مناسبی به شمار نمی روند و بهتر است شما آنها را خریداری نکنید و در محیط اداری خود از آنها استفاده نکنید.

نتیجه گیری:

هر یک از انواع میزهای کارشناسی که معرفی کردیم ویژگی های متنوعی دارد و شما باید بر اساس این ویژگی ها و نیاز خود یکی را که مناسب تر است برای محیط اداری تان خریداری کنید. میز کارشناسی خوب و استاندارد دارای ویژگی هایی است که اگر شما زمان خرید به آنها توجه داشته باشید بدون شک بهترین خرید را انجام داده اید بنابراین بهتر است به این نکات توجه داشته باشید تا با انتخاب میز مناسب بهره وری کارکنان خود را در اداره افزایش دهید و آنها به بهترین نحو ممکن کار خود را انجام دهند. شما می توانید برای خرید یک میز کارشناسی مناسب با فروشندگانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت کنید تا بهترین نمونه را به شما معرفی کنند.

مطالب مرتبط  میز کارمندی استاندارد چه ویژگی هایی دارد ؟

منبع: https://javizco.com

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *